Proteinový nápoj je jedním z těch přípravků, který je nám běžným smrtelníkům většinou až příliš vzdálený. Pohlížíme na něho jako na něco, co je určené pro kulturisty. Je to skoro jako něco z jiného světa, přitom může být užitečný téměř každému. Každému z nás se totiž hodí dávka proteinů, kterou proteinový nápoj nabízí. Každému z nás může být v určitých okamžicích proteinový nápoj prospěšný.
Existuje hned 5 důvodů, proč si proteinový nápoj  dát. A jsou to důvody pro každého, i ženy, které si chtějí udržet svoji přitažlivou ženskou postavu anebo dokonce pro ty, kteří usilují o hubnutí…
1. Proteiny potřebuje každý
Proteiny – bílkoviny jsou jednou ze třech základních makroživin. Jde právě o tu složku stravy, která v ní mnohdy není zastoupena dostatečně. Často se totiž necháváme ovládat svým hladem, který velí sníst co nejvíce sacharidů jako rychlého zdroje energie. Přitom dlouhodobě zasytí především právě bílkoviny, navíc zpomalují vstřebávání sacharidů a pomáhají se tak vypořádat s pocity hladu. Už proto se proteinový nápoj hodí při hubnutí.
Bílkoviny jsou základní stavební jednotkou lidského těla. Právě z bílkovin se v těle syntetizují a regenerují tělesné tkání, díky bílkovinám dochází také k vylučování některých hormonů. A hormony jsou tím, co hýbe našim tělem, určují, jak lidské tělo funguje zevnitř, ale také jak vypadá.
A proteinový nápoj je plný bílkovin – proteinů, přijde tedy vhod každému.
2. Každý sní o krásné postavě
Krásná postava je štíhlá, ale nechybí v ní svalová hmota. Tuky žádoucí nejsou, ale ani v případě hubnutí není žádoucí příliš razantní úbytek svalové hmoty. A právě tomu pomáhají zabránit proteinové nápoje.
Obsahují koncentrované bílkoviny s vynikající vstřebatelností, navíc organismu dodávají celé spektrum potřebných aminokyselin. Nejenže tak pomáhají zvládat pocity hladu, ale odstraňují také chutě na sladké. To vše se hodí i při hubnutí a tvarování postavy. Hodí se také schopnost proteinů zrychlovat metabolismus a spalování.

3. Každý potřebuje fungující imunitní systém
Podobně jako hormonální systém ani ten imunitní se neobejde bez bílkovin. Bílkoviny se v lidském těle mj. podílejí na některých imunitních reakcích, bez bílkovin to jednoduše nejde. A znovu připomínáme, že proteinový nápoj je bohatým koncentrovaným zdrojem kvalitních bílkovin.
4. Každému přijde vhod praktická a jednoduchá regenerační svačinka
Zdravá strava není samozřejmostí. Není to jen tak do jídelníčku zahrnout vše potřebné, postarat se, aby byl pestrý, vyvážený a obsahoval všechny makro i mikroživiny. Proteinový nápoj s tím pomáhá. Neslouží jako náhrada pestré stravy, ale může ji krásně doplnit. Jeho výhodou je praktické využití, jednoduchá příprava bez náročného kuchyňského zpracování. Proteinový nápoj proto poslouží jako rychlá svačinka, která se postará o regeneraci organismu, zvláště ve večerních hodinách.
Je skvělým způsobem, jak tělu dodat energii pro cvičení. Nejenže předchází pocitům hladu, ale pomáhá zbavit pocitů únavy a brání také úbytku svalové hmoty.
5. Každý ocení něco, co pomůže zvládat chutě na sladké
Chutě na sladké mohou mít původní příčinu v tom, že tělo trpí nedostatkem bílkovin. Právě bílkoviny mají být způsobem, jak je možné se s mlsnou vypořádat jednou provždy. Právě proteinový nápoj přijde vhod při návalech nezdravých chutí, ale třeba i proti vlčímu hladu ve večerních hodinách. Pomáhá stabilizovat hladinu cukru v krvi, a tím také omezuje návaly hladu a nezdravých chutí.
Co to vlastně je proteinový nápoj?
Proteinový nápoj má zpravidla podobu sušeného prášku na základě syrovátky nebo kaseinu, který se využívá pro přípravu nápoje (ředí se vodou, kravským nebo rostlinným mlékem). Může pocházet nejenom z živočišných, ale i rostlinných zdrojů (sójový, rýžový, hrachový, konopný protein aj.).
Proteinový prášek se dá využít i v kuchyni. Dá se přidat do nejrůznějších receptů, které obohatí o kvalitní bílkoviny. Byla by škoda, kdyby právě v té vaší kuchyni proteinový prášek chyběl.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account