Chladné zimní období, studený vítr a mráz jsou pro naši pleť velkou zátěží. Přechodem z teplých místností do zimy či mrazu se pleť vysušuje, mohou se z ní odlupovat šupinky a objevovat červené skvrny. 

Je tedy třeba o ni o to více pečovat. Lehké krémy je dobré vyměnit za hutnější a mastnější přípravky. Proto k běžným denním a nočním krémům začněte používat i speciální výživné krémy s mastnější konzistencí a UV filtrem.
Používejte mastnější krémy
Vhodné jsou například krémy s obsahem avokádového či mandlového oleje. Především lidé s citlivou pletí nebo rozšířenými žilkami v oblasti tváří a nosu, by měli mastné krémy v zimě používat povinně.
Odličujte se pleťovým mlékem
Nepříjemné účinky zimy na pleť můžete zmírnit také vhodným způsobem odličování. Nejšetrnější odličování je odličování pleťovým mlékem. Na mírně navlhčený obličej naneste pleťové mléko, jemně rozetřete a poté setřete vatovým tampónem. Při ošetření pleti v chladných dnech rozhodně neoplachujte obličej příliš horkou vodou a vyhněte se i pleťovým vodám s obsahem alkoholu, které pleť vysušují.
Dopřejte si kosmetické ošetření
V zimním období si rozhodně dopřejte odborné ošetření pleti u kosmetičky. Po masáži obličeje a aplikaci správné pleťové masky vaše tvář doslova pookřeje. Před samotnou obličejovou masáží se doporučuje na obličej, krk a dekolt nechat několik minut působit vitamíny v ampulích, například vitamín C a E.
Zvláštní péče o okolí očí
Právě oční okolí potřebuje v zimě zvláštní ošetření. Oči odličujte speciálním dvousložkovým přípravkem na citlivé oči. Je dobré si okolí očí ošetřit na noc výživným očním krémem, aby se kůže, která je v oblasti očí hodně tenká, příliš nevysušovala. Poraďte se s kosmetičkou a společně zvolte pro tuto partii vhodný krém.
I své rty musíte chránit
Pečujte i o rty. Zvláště v mrazech na ně nanášejte několikrát denně ochrannou vrstvu v podobě tyčinky na rty s UV filtrem nebo jelení lůj. Výživnou rtěnku nebo pomádu noste stále u sebe, nechráněné rty do mrazu vůbec nepatří.
Jezte vitamíny a relaxujte
Přes zimu dodejte pleti i tělu dostatek vitamínů, dopřejte si více odpočinku a relaxace a těšte se na jaro.
A jedna užitečná rada na závěr, používejte v zimě denně make-up, obličeji udělá stejnou službu jako tělu teplý kabát.
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account