Stěží se najde žena, kterou nikdy v životě nepotkala nepříjemnost v podobě váčků nebo kruhů pod očima. Kruhy pod očima celkovému vzhledu ženy rozhodně na přitažlivosti nepřidávají. Naopak obličej vypadá unaveně a kruhy pod očima mohou ženě přidávat i několik let věku. Proto se ženy všemožně snaží se tohoto problému zbavit.

Odstranit tmavé kruhy pod očima, jsou-li způsobeny jinou příčinou než závažnými patologickými změnami v organismu ženy, lze pomocí různých prostředků. Mnohé z nich vyrábí kosmetický průmysl, avšak některé si můžeme připravit i samy doma. Účinně pomáhají masti, masáže a obklady. Je však třeba mít na paměti, že k tomu, aby použití kteréhokoliv z uvedených prostředků přineslo kýžený výsledek, je třeba dodržovat následující pravidla:

• měly byste trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu a co nejméně času pak před obrazovkou počítače nebo televizoru.

• dbejte, abyste nepřepínaly síly a rezervujte si dostatek času na spaní (nejméně 7 hodin denně). Mějte také na paměti, že je třeba spát ve správné poloze (pokud možno na zádech).

• pozornost je rovněž třeba věnovat i správnému stravování; zejména byste měly omezit konzumaci příliš ostré a solené stravy. Silný čaj a kávu je lépe nahradit minerální nebo jen čistou neperlivou vodou. Organismu je třeba dodat potřebné množství vitaminů; zejména vitaminů A a C; totiž právě nedostatek těchto vitaminů způsobuje vznik kruhů pod očima.

• věnujte potřebný čas a úsilí péči o pokožku kolem očí. K tomuto účelu si vyberte takové kosmetické prostředky, jež vám – z hlediska svých vlastností – vyhovují. Je bezpodmínečně nutné se před spaním odlíčit – platí to zejména pro ty z vás, u nichž jsou kruhy pod očima genetickou záležitostí.

Otestujte své sebevědomí, úroveň energie, stav osobních hranic a vnitřní sílu >>>

• jemnou pokožku kolem očí je třeba chránit před slunečními paprsky – zvykněte si nosit v době slunečního svitu tmavé sluneční brýle.

• zbavte se zlozvyků – zde máme na mysli zejména kouření resp. nadměrnou konzumaci alkoholických nápojů.

Obklady nebo výplachy očí mohou být velice dobrou alternativou masek složených z četných komponent. Kruhů pod očima vás mohou zbavit velmi účinně, propůjčují jí zářivý vzhled. Mezi nejpopulárnější prostředky pro přípravu obkladů patří silný zelený čaj. Pro opláchnutí očí je třeba zalít malé množství čajových lístků vroucí vodou a nechat ustát. Potom se do hotové směsi (ta nesmí být příliš horká) ponoří vatové polštářky a ty se přiloží na oči. Musí být přiloženy po dobu nejméně 20 minut a poté se odstraní; obličej je dobré následně opláchnout vlažnou vodou.

Pokud budete tato jednoduchá pravidla dodržovat a případně je zkombinujete se speciálními procedurami, pomůže vám to nejen zbavit se tmavých kruhů pod očima, ale navíc se díky tomu budete také celkově lépe cítit.

Tagy:
4 Komentářů
  1. KláraOdehnalová 2 roky ago

    Skvělé tipy, na tmavé kruhy pod očima trpím.

  2. Lenka Hudečková 2 roky ago

    nemám problém…ale díky

  3. Naštěstí se s tímto problémem nepotýkám, ale i tak jsem si ráda přečetla.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account