Trhové Sviny je menší město nacházející se také v Jihočeském kraji České republiky. Leží v jihovýchodní části kraje, poblíž hranic s Rakouskem. Město má bohatou historii sahající až do středověku.

Historie Trhových Svinů je spojena s tradičním tržištěm a obchodem, odkud pochází i název města. Během své historie prošlo město několika významnými událostmi a vývojem, což se odráží v jeho architektuře a kulturním dědictví.

My se hlavně vydali po naučné stezsce, která vás z města dovede k Buškovu hamru, pokračuje dál k půvabnému baroknímu poutnímu kostelu Nejsvětější Trojice, který můžete vidět na fotce. Zde nás provedla milá průvodkyně (brigádnice) Najdete tu také kapli s pramenem vody, jíž bývala připisována léčivá moc. K výletu lákají také bylinkové lázničky v Martinském mlýně a Slepičí hory; jejich nejvyšší vrcholky se jmenují Kohout (870 m) a Vysoký kámen (864 m), přezdívaný Slepice.

Zdroj: https://www.kudyznudy.cz

Foto – Nela Vávrová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

    V Trhových Svinech jsem měla kamarádku, Bůh ví, kde je jí konec :-(, ona jezdila k nám, já zase k ní, krásné místo, i nedaleký Buškův Hamr…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account