Znáte Makgeolli nebo-li Makkoli? Já jsem doposud neměla tu čest, ale ráda bych se s Vámi podělila o tomto skvělém nápoji.

Co je Makkoli? Troška teorie

Makkoli, také známý jako makgeoli, makgula, makoli nebo mák, je nejoblíbenější korejský alkoholický nápoj vyrobený z rýže, smíchaný s korejským fermentorem zvaným nuruk. Má bílo mléčnou barvu sladkou chuť. Podávejte chlazené. Před použitím protřepejte.

Text od prodejce v ČR

Makkoli je často označováno jako rýžové víno nebo pivo s nízkým obsahem alkoholu (běžně zakoupíte se 6% alkoholu). Běžný typ je sladký a levný, prodává se v plastových lahvích o objemu 750 mililitrů za zhruba 120. Ale je stále více k dispozici ve kvalitnějších variantách se složitějšími příchutěmi. Já jsem na jednom eshopu našla příchutě jako banán, bílé hrozny a broskev.

Já měla Makkoli v jedná restauraci v Praze a bylo prostě skvělé!

Jak se pije Makkoli?

Makkoli je známý jako skupinový nápoj. Často se nalévá z konvice do kovových nebo keramických misek k popíjení. (Ty jsme měli i my) Korejci také tahají makkoli na túry na vrcholky hor. Makkoli je neodmyslitelnou součástí korejské kultury, je to nápoj korejských lidí.

Zdroj: Co je korejské rýžové víno Makgeolli/Makkoli?

Už jste někdy ochutnali tento tradiční korejský nápoj? Já jsem z něj nadšená ještě dnes 🙂

Tagy:
1 Komentář
  1. Tak toto doopravdy neznám.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account