Pochází z Krušovic a zrodil se z nejkvalitnějšího žateckého chmele. Jeho jméno je Bohém a představuje prémiovost a českost. Tento prémiový ležák s hořkostí 37 IBU by neměl uniknout vaší pozornosti, chuťové pohárky totiž naplní až po okraj vyváženou hořkostí a ty se radostně roztančí.

Receptura vyladěná do detailu

“Recepturu nového prémiového ležáku jsme ladili dlouhé měsíce. Na začátku byly čtyři receptury, z toho procesem testování a ochutnávek v pivovaru i v naší Krušovické Šalandě vznikla jedna vítězná. U té se k dokonalosti ladila hořkost, která je pro Bohéma typická, a její doznívání na jazyku,” přiblížil proces vzniku nového piva Michal Rouč, sládek a zároveň ředitel pivovaru Krušovice.

Bohém je uvařen z nejkvalitnějších žateckých chmelů: Žateckého poloraného červeňáku, Sládku a Premiantu, které doplňuje kvalitní voda z křivoklátských studní. Nová receptura se pyšní dokonale vyváženou hořkostí a příjemným chmelovým aroma. Bohém obsahuje 4,7 % alkoholu a dosahuje hořkosti 37 IBU.

Přestavte si hustou krémovou pěnu, jež korunuje krásně zlatavý mok, a příjemné chmelové aroma. Pivo by mělo lahodit všem smyslům, proto Michal Rouč dodává, že sluchem oceníte i praskání pěnových bublin a hmatovými receptory v ústech správný říz piva. “Na rozdíl od vína, při degustaci piva je potřeba jej polknout. Chuťové pohárky, které vnímají hořkost, se totiž nacházejí až vzadu na jazyku.”

Vskutku královský kabátek

Specifikum Bohéma však není pouze v jeho chuti, ale také designu, který kombinuje pro česká piva možná trochu netypické barvy “royal blue” a zlatou. “Název Bohém evokuje českost a moment, kdy se napijete a zapomenete na dění kolem vás. Design jsme záměrně zvolili odlišný od klasických piv. Chtěli jsme dosáhnout prémiovosti, kvality, modernosti a zároveň tradice. A to se nám, myslím, povedlo. Vše v designu je zvoleno záměrně tak, abychom se co nejvíce odlišovali, ale současně podpořili zmíněné atributy,” vysvětluje speciální vzhled nového ležáku Jiří Coufal, Group Brand Manager splečnosti HEINEKEN Česká republika.

Můžeme potvrdit, že Bohém chutná skvěle.
Bohém byl představen na Petříně, kde "vykvetla" speciální chmelová třešeň.

Foto: se souhlasem Ženy s.r.o.

Tagy:
3 Komentářů
 1. NelaVávrová 11 měsíců ago

  Krásný příspěvek, pro pivaře inspirace, nebo jako dárek. Děkuji…

 2. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  Aha a já si říkám, jakého fešáka nesmím minout a ono z toho vyleze pivo…no tak nic 🙁
  Dnes jsme koupili na letní sezonu 4 ovocné nealko Birelly a myslím, že si s tím vystačíme.

 3. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Pivo, jako ani další alkohol, doma nepijeme. Někdy v létě si s chutí dám vychlazené ovocné, bez alkoholu…. Takže toto jistě neochutnám..

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account