Nové Hrady je menší město v Jihočeském kraji České republiky. Leží ve východní části Jihočeského kraje, poblíž hranic s Rakouskem. Město je pojmenováno podle hradu Nové Hrady, který se nachází na kopci nad městem a je jednou z hlavních turistických atrakcí této oblasti.

Hrad Nové Hrady je gotická stavba založená ve 13. století a má zajímavou historii. Postupem času byl několikrát přestavován a rozšiřován, což mu dodalo unikátní architektonický charakter. Dnes slouží jako muzeum a výstavní místo, kde si návštěvníci mohou prohlédnout expozice z historie hradu a regionu.

Kromě hradu můžete v Nových Hradech navštívit také náměstí se starou radnicí a kostelem svatého Jana Nepomuckého. Město má útulnou atmosféru a nabízí pohodlnou základnu pro objevování okolní přírody a malebných vesniček.

Pro turisty a milovníky přírody je okolí Nových Hradů ideálním místem pro pěší turistiku, cyklistiku a turistiku. V blízkosti města se nachází také rybníky a lesy, které lákají na odpočinek a relaxaci v přírodě.

Pokud se zajímáte o historii, přírodu a klidnou atmosféru, Nové Hrady mohou být zajímavým místem k návštěvě. Při plánování cesty doporučuji zkontrolovat aktuální informace o turistických atrakcích, otevíracích hodinách a dalších akcích na místních informačních centrech nebo oficiálních webových stránkách města.

Zdroj + foto – Nela Vávrová

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

    Zde jsme již tako 2x byli, krásné místo…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account