Další významnou památkou je zámek Strakonice.

Objekt dřívější velkopřevorské rezidence je nedílnou součástí areálu hradu nacházející se v jeho severovýchodní části. Rezidence byla postavena kolem roku 1705 a na fasádě se nachází erb stavebníka barona Dubského. Dnes je budova sídlem základní umělecké školy.

Jedná se o barokní zámek, jehož součástí je také kostel svatého Prokopa. Hlavní vstup je barokní zámeckou budovou od jihovýchodu na první nádvoří. Na prvním nádvoří se nachází také kostel.

Strakonice je také známé svými tradičními akcemi a slavnostmi. Každoročně se zde koná například Strakonický hudební podzim, mezinárodní hudební festival, který přiláká návštěvníky z celé republiky.

Město nabízí také krásné okolí pro turisty a milovníky přírody. Okolní krajina je vhodná pro pěší turistiku, cykloturistiku a vodní sporty na řece Otavě.

Pokud plánujete návštěvu Strakonic, určitě si vychutnejte procházku po historickém centru města, navštivte památky a užijte si atmosféru tohoto krásného jihočeského města.

Strakonice je historické město nacházející se v Jihočeském kraji v České republice. Leží na řece Otavě a je známé svou bohatou historií a kulturním dědictvím.

Historie Strakonic sahá až do středověku, kdy zde vzniklo důležité středisko obchodu a řemesel. Město prošlo mnoha historickými událostmi a několikrát bylo postiženo požáry a válkami. Díky tomu lze v centru města najít mnoho historických budov a památek.

Zdroj: mapy.cz

Autor a foto – Nela Vávrová

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 9 měsíců ago

    pěkný zámek…, ale hrad mě uchvátil více…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account