Jen málokdo ani jednou v životě nezkusil štěstí v loterii. Někteří stírají losy, jiní sázejí svá šťastná čísla, data narození či výročí. Je třeba mít na paměti, že hlavní roli hraje u loterií vždy notná dávka štěstí a náhoda. Proto nikoho nepřekvapí, že žádný zázračný návod na výběr těch správných čísel není. Přesto se najde dost lidí, kteří vyhrávají opakovaně a prakticky všichni mají své vlastní strategie, na které nedají dopustit. Jak to dělají?

Podle odborníků přes polovinu sázejících zaškrtává na tiketu stále stejná čísla a je pravda, že mnohokrát se tato metoda vyplatila. Jen někdy musíte čekat docela dlouhou dobu. A jaká ta jejich správná čísla jsou? Nejoblíbenější jsou data narození, svateb, výročí. Nejvíc čísel je tak v intervalu od jedničky do dvanáctky, ale i další „datumová“ čísla většinou končí u čísla 31, více dní totiž měsíc nemá. Sázející se tak připravují o možnost výhry v případě, že budou vylosována vyšší čísla, což se statisticky stává přibližně v polovině případů. Někteří na to proto jdou od lesa a například otočí čísla v ročníku narození, což se vyplatilo loňskému výherci dvaceti milionů v Loterii Korunka: „Moje čísla jsou všechno data narození mé rodiny. Je jich ale hodně, tak je občas střídám. V některých případech, jako třeba u čísla 47, jsem to prostě jen otočil, jelikož nemáte 74. A zrovna číslo 47 mi tentokrát udělalo vážně radost,“ prozradil výherce svou strategii. Co by stalo, kdyby vícero sázejících trefilo stejná čísla? V Korunce vůbec nic, výhry se totiž nerozdělují. To je určitě dobrá zpráva pro všechny, kteří se nechtějí vzdát taktiky šťastných čísel, kterou vyznává většina sázejících.

Na náhodu náhodou

Většina loterií umožňuje vsadit si náhodná čísla, ať hrajete online, nebo sázíte na pobočce. Na náhodná čísla sází okolo 30 % sázejících. Obvykle je k tomu vedou jednoduché důvody. Nejčastější je, že se jednoduše nedokážou pro nějaká čísla rozhodnout. Nebo pospíchají a kliknout na tlačítko náhodná čísla je prostě rychlejší než vymýšlet, které číslo je to pravé. Další zase uvažují tak, že loterie je tak jako tak náhoda, takže je přeci jedno, jaká čísla zvolí – a nechají za sebe náhodu rozhodnout i u výběru čísel. Přesně takhle vyhrál jistý sázkař na Valentýna půl milionu: „Baví mě sázet hlavně náhodná čísla, protože na rozdíl od sázek na sport nemám šanci odhadnout, co bude vylosováno. Tak to nechávám na náhodě úplně.“

Foto: iStock

Statistika může být nuda, ale někdy vynese slušnou výhru

Mnoho loterií uvádí na svých webech statistiky tažených čísel. Například z těch u Loterie Korunka vyplynulo, že vůbec nejčastěji taženými čísly jsou 5, 21, 34 nebo 39. Budou to ta pravá čísla pro příští tiket? Nebo půjde sázející opačnou cestou a vsadí na 27, 4 nebo 6, tedy čísla padající zdaleka nejméně, tudíž ta, která by z pohledu statistiky měla už konečně přijít na řadu? Na stránkách loterie dokonce najdete údaje o tom, kolikrát které číslo z osudí již bylo taženo. Že tahle strategie funguje, o tom se nedávno na vlastní kůži přesvědčil výherce, který si díky sázce za 70 korun přišel na 2 181 900 korun: „Tenhle výherní tiket, to je moje hračička. Sestavuju si ho vždycky podle výsledků z poslední doby. Ať mi někdo říká, že ty statistiky nejsou užitečné.“

A co nešťastná čísla?

Podle statistik nešťastná třináctka rozhodně nepatří mezi nejméně losovaná čísla. Ani není číslem, které by bylo na tiketech nejmíň vidět. V pátek třináctého bývá obvykle vsazeno tiketů víc než v jiné pátky. Třináctka ale není jediné nešťastné číslo, například v Itálii je za nešťastné číslo považována i sedmnáctka. Důvod pro to je její římský přepis, tedy XVII, z něhož přehozením písmenek vznikne slovo VIXI, překládané jako „můj život skončil“. Zajímavé je, že i podle statistik Korunky patří sedmnáctka mezi čísla, která nebyla už dlouhou dobu tažena. Náhoda? Pro zajímavost, těmi vůbec nejdéle netaženými čísly jsou 20 a 45.

Čísla jde vybírat i jinak

Patříte-li spíše k příznivcům zábavnější formy sázení než ke strategickým plánovačům, pak i pro vás máme pár tipů.

  • Zapojte své kreativní já – čtverečky na sázenkách mohou při vhodné kombinaci čísel vytvořit i nějaký obrazec. Vraťte se do školních let, kdy jste si jen tak kreslili do bloku nebo hráli piškvorky: zkuste si na sázenku namalovat obrázek a uvidíte, jaká čísla vám do něj zapadnou.
  • Ponořte se do říše snů – spoustě lidí se o číslech pro vsazení zdá. Data o tom, jestli se sny přeměnily na výhru i v realitě, ale bohužel dohledat nelze.
  • Kouzlo numerologie – šťastná čísla si můžete také vypočítat, numerologie nabízí širokou škálu možností a díky nejrůznějším webovým stránkám se ani nezapotíte při výpočtech. Navíc každé číslo má v numerologii svůj specifický význam.

Ať už čísla do loterie budete vybírat jakkoliv, berte to jako zábavu a hrajte zodpovědně.

 

Zdroj: Loterie Korunka

Foto: iStock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account