Hledáte nová dobrodružství? Po tipech na výlety ve středních Čechách se tentokrát vydáme ještě dál. Připojte se a objevte s námi kouzlo východních Čech! Tato oblast nabízí širokou škálu aktivit, od historických památek po nádhernou přírodu.

Perníková chaloupka pod Kunětickou horou

Objevte kouzelný svět pohádek u Perníkové chaloupky v malebné oblasti pod Kunětickou horou, na okraji lesa v Rábech. Toto místo, které kdysi sloužilo jako lovecký zámeček, dnes nese název Perníkové hejtmanství. Zdejší atrakcí je Ježibaba, která je zcela odlišná od té, kterou znáte z pohádek. Pokud ji slušně požádáte, nabídne vám sama perníček a ukáže své království.

Výlet začíná v Muzeu perníku, kde si můžete poslechnout pohádku o Perníkové chaloupce, která možná překvapí svou verzí příběhu. Po cestě temným lesem dorazíte přímo k Ježibabiným dveřím. Po její návštěvě vás čeká cesta, která vede až do nebe za Ježíškem, ale i do pekla za čerty, kde na hříšníky čeká váha.

Pro občerstvení a další objevování okolí je u Perníkové chaloupky připraveno ohniště s názvem Dvanáct měsíčků a na zahradě najdete Jabloň “Frňákovník”, studánku s živou vodou a další zajímavosti. Nezapomeňte navštívit i úl pro včelku Máju.

Aktivní rybolov pro děti

Pokud hledáte krásné místo pro rodinný výlet, kde si vaše děti mohou vyzkoušet rybaření, navštivte areál v Lázních Bohdaneč, který je ideální pro začínající rybáře. Zde si můžete užít rybolov bez nutnosti vlastnit rybářský lístek či vybavení. Nabízí kompletní půjčovnu rybářského vybavení, včetně návnad, takže si nemusíte nosit nic svého.

Pro zpříjemnění dne je v areálu k dispozici hospůdka s možností občerstvení a venkovním posezením, kde si můžete vychutnat chvíle odpočinku, zatímco vaše děti si užívají hru na dětském hřišti. K dispozici je také ubytování různého typu včetně komfortně vybaveného apartmánu s terasou v přízemí penzionu.

Soukromý rybářský revír je ideálním místem pro začínající rybáře všech věkových kategorií. Využijte příležitosti prozkoumat radosti rybolovu ve vybaveném a přátelském prostředí.

Zámek Častolovice a lesní statek Bědovice

Zámek Častolovice s okolním parkem je skvělou volbou pro rodinný výlet. I když historické interiéry zámku nemusí být pro nejmenší návštěvníky to nejzajímavější, jeho exteriéry nabízí bohaté možnosti k prozkoumání a hraní. V anglickém parku, který zámek obklopuje, můžete s dětmi podniknout procházku, kde na vás čeká minizoo s různými druhy zvířat a pohodové dětské hřiště.

Nedaleko zámku se nachází také lesní obora, kde můžete pozorovat bílé daňky, což je pro děti vždy velké dobrodružství. Po procházce můžete zavítat do zámecké restaurace, kde si vaše děti mohou krátit čas pozorováním ptáků ve voliéře, zatímco vy si v klidu vychutnáte místní speciality.

Tento výlet nabízí kombinaci přírodních krás, zvířecích obyvatel a historického prostředí, což z něj činí ideální destinaci pro rodiny hledající aktivní odpočinek v přírodě.

Muzeum hraček v Rychnově nad Kněžnou

Když už budete na zámku Častolovice, vydejte se o deset kilometrů dál a prozkoumejte tamní muzeum hraček, které vzniklo z nadšení sběratelů a nabízí fascinující sbírku. Objevte zde historii dětských hraček od roku 1880 až po 60. léta 20. století, včetně panenek s porcelánovými hlavičkami, dobových pokojíčků, obrázkových knih a dobových fotografií. Zajímavostí je funkční parní stroj a pokojíček z roku 1930 s originálním nábytkem a osvětlením. Exponáty zahrnují také vzácné české panenky z regionu Karlových Varů. Toto muzeum je skvělou příležitostí pro milovníky historie a retro hraček.

Zdroj/autor: Jitka Kratochvílová
Foto: se souhlasem Jitky Kratochvílové

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account