Poděbrady jsou město ležící ve Středočeském kraji v České republice, přibližně 50 kilometrů východně od Prahy. Má přibližně 14 000 obyvatel a je známé svým krásným historickým centrem, které zahrnuje zámek, radnici a několik kostelů.

Jednou z hlavních atrakcí Poděbrad jsou lázně, které jsou již od 19. století vyhledávaným cílem zdravotní turistiky. O městských termálních pramenech se říká, že mají léčivé vlastnosti, které mohou pomoci při různých zdravotních problémech, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, dýchací potíže a bolesti kloubů.

Poděbrady jsou také známé svými sportovními zařízeními, jako je golfové hřiště, tenisové kurty a cyklostezka podél řeky Labe. Ve městě se v průběhu roku koná několik mezinárodních sportovních akcí, jako jsou Poděbradské pěší závody a golfový turnaj Czech Open.

Kromě toho jsou Poděbrady sídlem několika kulturních institucí, jako je například Poděbradské muzeum a galerie, které přibližuje historii a umění města a jeho okolí. Město také během roku pořádá několik festivalů a akcí, včetně Poděbradského masopustu, Poděbradského hudebního festivalu a Poděbradského festivalu vína.

Tagy:
7 Komentářů
 1. Aneta Kollerová Mašková 10 měsíců ago

  Škoda, že je to tak daleko…

 2. Jana SakalováSakalová 10 měsíců ago

  Tam by sa mi veľmi páčilo.

 3. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  Také jsme již toto pěkné město navštívili, jen jsme měli smůlu a pršelo. I tak se mi v Poděbradech líbilo 🙂

 4. Jaroslava Korpášová 10 měsíců ago

  Mám pocit, že není rok, abychom se v Poděbradech alespoň na chvíli nezastavili, máme to tam hodně rádi. Často jsme jezdívali i na akci Otevírání lázeňské sezony, shlédli jsme tam přehlídky mažoretek, srazy veteránů (automobilů)…V Poděbradech to prostě žije.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account