Poděbrady jsou město ležící ve Středočeském kraji v České republice, přibližně 50 kilometrů východně od Prahy. Má přibližně 14 000 obyvatel a je známé svým krásným historickým centrem, které zahrnuje zámek, radnici a několik kostelů.

Jednou z hlavních atrakcí Poděbrad jsou lázně, které jsou již od 19. století vyhledávaným cílem zdravotní turistiky. O městských termálních pramenech se říká, že mají léčivé vlastnosti, které mohou pomoci při různých zdravotních problémech, jako jsou kardiovaskulární onemocnění, dýchací potíže a bolesti kloubů.

Poděbrady jsou také známé svými sportovními zařízeními, jako je golfové hřiště, tenisové kurty a cyklostezka podél řeky Labe. Ve městě se v průběhu roku koná několik mezinárodních sportovních akcí, jako jsou Poděbradské pěší závody a golfový turnaj Czech Open.

Kromě toho jsou Poděbrady sídlem několika kulturních institucí, jako je například Poděbradské muzeum a galerie, které přibližuje historii a umění města a jeho okolí. Město také během roku pořádá několik festivalů a akcí, včetně Poděbradského masopustu, Poděbradského hudebního festivalu a Poděbradského festivalu vína.

Tagy:
7 Komentářů
  1. Škoda, že je to tak daleko…

  2. Tam by sa mi veľmi páčilo.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Také jsme již toto pěkné město navštívili, jen jsme měli smůlu a pršelo. I tak se mi v Poděbradech líbilo 🙂

  4. Mám pocit, že není rok, abychom se v Poděbradech alespoň na chvíli nezastavili, máme to tam hodně rádi. Často jsme jezdívali i na akci Otevírání lázeňské sezony, shlédli jsme tam přehlídky mažoretek, srazy veteránů (automobilů)…V Poděbradech to prostě žije.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account