Známý také jako Bratislavský hrad, je významnou historickou památkou v Bratislavě, hlavním městě Slovenska. Hrad se nachází na kopci s výhledem na řeku Dunaj a město Bratislava.

Historie hradu sahá až do 9. století, kdy na místě postavili slovanský lid pevnost. V průběhu staletí byla pevnost mnohokrát zničena a přestavována a sloužila jako mocenské sídlo různých panovníků a říší, včetně Uherského království, Habsburské monarchie a Československa.

Dnes je zámek oblíbenou turistickou atrakcí a sídlí v něm několik muzeí, včetně Slovenského národního muzea a Muzea historie. Návštěvníci si mohou prohlédnout areál hradu, který nabízí panoramatický výhled na město a okolní krajinu. Na zámku se také po celý rok konají různé kulturní akce, jako jsou koncerty a výstavy.

Tagy:
5 Komentářů
 1. Odporúčam navštíviť 1.9. vtedy zvyknú bývať otvorené aj inak neprístupné časti hradu.

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Zde jsem ještě nebyla, bohužel. Ale nebráním se do Bratislavy někdy vydat…

 3. Nádherný a rozsáhlý…..tam jsme nikdy nebyli. Hrad jsem viděla jen asi 2x cestou z dovolené, když jsme se vraceli přes Maďarsko.

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Tak to já byla jako dítě a už si to vůbec nepamatovala, tak jsem zkusila se vrátit na místo činu před několika roky, cestička je trošku nárocnější, do kopce, ale to tak většinou je, že hrady jsou na kopci.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account