Když se řekne adventní kalendář, možná si v duchu poznamenáte, že byste měla nějaký co nevidět pořídit svým dětem. Jelikož já děti nemám, kupovala jsem až dosud adventní kalendář především pro sebe, jen s tím rozdílem, že namísto čokolády každoročně vybaluji z okének kalendáře kosmetiku nebo svíčky. Aby to nebylo mému muži líto, rozhodla jsem se mu letos taky jeden adventní kalendář nadělit. A jelikož je jasné, že s čokoládou bych příliš velký úspěch neslavila, vsadila jsem na kvalitní alkohol.

Čokoládu nechte dětem

 

V prvé řadě je třeba říct, že na rozdíl od čokoládového adventního kalendáře ten s alkoholem ve většině supermarketů neseženete. Já osobně jsem po zkušenosti s kosmetickými adventními kalendáři vyrazila zapátrat na internet, kde mě překvapila poměrně široká nabídka. Jelikož však můj muž nepatří mezi milovníky whisky a rozhodně to není žádná velký pivař, kterého by potěšil pivní adventní kalendář, rozhodla jsem se vsadit na rumový adventní kalendář.

 

Kalendář mě zaujal na první pohled svým krásným designem – zkrátka žádný vánoční kýč, který nemůžu u většiny adventních kalendářů vystát (ač mi asi dáte za pravdu, že vzhled adventního kalendáře je to poslední, co muže bude zajímat). Důležitější je samozřejmě obsah; za okénky kalendáře se nachází celkem 24 degustačních vzorků rumu s objemem kolem 20 mililitrů. To je takový malý panák, takže se rozhodně nemusíte bát, že by to váš milý s degustací přehnal.

Za kolik rumový kalendář pořídíte?

 

Velkým otazníkem adventních kalendářů pro dospělé je samozřejmě cena. Zatímco za čokoládový adventní kalendář necháte maximálně pár stovek, v případě rumového kalendáře počítejte s cenou kolem dvou tisíc. Jelikož jsem však zvyklá každoročně nechat poměrně velkou částku za kosmetické adventní kalendáře pro sebe, cena mě vzhledem k obsahu opravdu kvalitního alkoholu příliš nepřekvapila.


 

Pokud vás pořízení rumového kalendáře láká, ale nemůžete nebo si nechcete dovolit dávat za něj takovou částku, mám pro vás tip – zkuste zapátrat po loňských nebo předloňských verzích, které po pár kusech mívá mnoho e-shopů s alkoholem skladem. Cena je mnohdy o pár stovek nižší a u většiny značek navíc není na obalu uveden rok, pro který byl kalendář vydán.

 

Přestože já sama zakoupení loňského rumového kalendáře zvažovala, nakonec jsem se rozhodla pro ten aktuální. Důvodem je zkrátka fakt, že k letošnímu rumovému kalendáři je přidružená webová stránka, na které každý adventní den přibydou informace o rumu daného dne. Takže ať už je vaše drahá polovička velký znalec rumu, nebo ne, na doprovodném webu si může svoje znalosti prohloubit a dozvědět se o daném degustačním vzorku spoustu zajímavostí.

Kalendář slavil úspěch

 

Nakonec se moje strategie ukázala jako úspěšná, protože právě z každodenního otevírání okének, degustace a následného vyhledávání informací ke vzorku se stalo naše společné adventní zpestření každého večera.

 

V krabici se navíc kromě vzorků schovávají také dvě pěkné degustační skleničky a bloček na poznámky ke každému vzorku. Přestože ochutnával primárně můj muž, jelikož já dobrý rum zkrátka příliš nedocením, mnoho vzorů zachutnalo i mně. A co víc, díky hodnocení, které si můj muž pečlivě zapisoval po každé degustaci, mám inspiraci na další dárek třeba pod stromeček – plnohodnotnou láhev rumu, který mu zachutnal nejvíc.

Další nápady na adventní kalendáře pro muže

 

Z nadšené reakce mého muže mi bylo jasné, že rumový adventní kalendář bude i v dalších letech sázka na jistotu. Pokud zvažujete podobný dárek, ale nemáte v rodině žádného milovníka rumu, zkuste zapátrat mezi ostatními alkoholovými kalendáři. Přestože rumy jsou vzhledem k široké nabídce kalendářů asi nejprodávanější variantou, narazit můžete také na adventní kalendář s whisky či třeba ginem. Zahlédla jsem dokonce adventní kalendář s vínem, a to jak se vzorky, tak celými lahvemi. Zkrátka a dobře, fantazii se meze nekladou, a vánočním degustačním setem pravděpodobně uděláte větší radost než čokoládou, kterou už mnohdy po Vánocích nechceme ani vidět.

Fotky dodám později 🙂

Tagy:
5 Komentářů
  1. No tak s alkoholovým kalendářem bych tedy úspěch neslavila, to spíš s nějakým zdravým mlsáním.

  2. Maruška Trnková 2 roky ago

    Díky za tip 🙂 To se bude hodit

  3. MichaelaLaňarová 2 roky ago

    Tak u nás bych alkoholovým kalendářem neuspěla. Ale muž i dcera jsou blázni do Lega, takže u nás je volba jasná a ptá budou mít Lego adventní kalendář 🙂

  4. Kristýna Štírová 2 roky ago

    U nás by měl ten můj největší radost asi z toho, že tady bude klasický klid jako po celý zbytek roku. Což se mu letos částečně splní. Konečně jsem se dostala sem https://www.labioplastika-praha.cz/ na plastickou operaci a tak budu pár dní mimo a taky nehodlám ten vánoční úklid letos tak moc řešit. Bude to chtít spíše klid na lůžku. Ale ještě si říkám, jestli náhodou nezapojím jeho. 😀

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account