I když už je včerejší Mezinárodní den duševního zdraví za námi, chtěli bychom se přece jen této tématice ještě okrajově věnovat právě v dnešním článku. To, jak se cítíme, totiž (mimo jiné) velmi ovlivňuje i naše strava, spánek, přesvědčení, okruh lidí, se kterými se stýkáme apod. Jak to víme? Učíme se, neustále. A vy můžete s námi. Jen je třeba dát si pozor na ověřené zdroje. My jich pár máme, tak se na ně pojďme podívat!

Knihy 

I když se může zdát depresivní, že začínáme právě touto knihou, opak je pravdou. Čeho před smrtí nejvíce litujeme je sice psaná společně s pacienty v paliativní péči, nicméně přináší nový pohled na život a naučí vás, kterým věcem byste se měli vyhnout, abyste jich později, až nepůjdou změnit, nemuseli litovat. Další důležitou knihou jsou Atomové návyky. Dozvíte se v ní, jak velký dopad mají na váš život malé pravidelné činnosti, které vedou v kombinaci s konzistentní prací k úspěchu. Třetí knihu bude mnoho z vás znát díky jejímu autorovi – uznávanému psychologovi Jordanu Petersonovi. Nese název 12 pravidel pro život a pojednává o tom, co by měl znát každý člověk v moderním světě. Posledním kouskem, který by neměl chybět ve vaší knihovně, je Organizační porno. V této knize se totiž velmi podrobně probírá nejen důležitost organizace práce a celého dne, ale i spánku, jídla nebo pohybu.

Online zdroje

Žijeme ale ve světě onlinu, takže je nám jasné, že jeden odstavec musíme věnovat i těm z vás, kteří si hledají informace převážně na internetu. Pokud mezi ně patříte také, určitě si čas od času přečtěte Systers Magazín plný hodnotných článků, které jsou sice primárně o ženském biohackingu, nicméně na své si určitě přijdou i muži. Na sociálních sítích se pak vyplatí sledovat například Janku Chudlíkovou, koučku a mentorku zajimající se o neurovědu, která nejčastěji rozebírá téma stresu, štěstí nebo seberozvoje. Třetím tipem, spadajícím taktéž pod sociální sítě, je účet Jany Zahradníkové, zakladatelky Centra návyků. Ta na sociálních sítích rozebírá stravování, trávení, stres i tipy pro správný start dne.

Podcasty

Závěrem samozřejmě neochudíme ani ty, kteří nejraději ze všeho jen poslouchají. I pro ně máme spoustu tipů na naše oblíbené podcasty. Tím prvním jsou kluci z Brain We Are, jejichž blízkými tématy jsou zejména mozek, mysl a biohacking. Rozhodně ale nečekejte žádnou nudu, jejich epizody jsou častokrát plné smíchu. S hosty totiž rozebírají spoustu skvělých témat ze života – od vztahů, přes hormony, až po spiritualitu. Druhým tipem je podcast Institut moderní výživy, ve kterém se dozvíte spoustu užitečných tipů týkající se stravy. Kluci zároveň aktivně bojují proti výživovým mýtům, které se v České republice šíří, takže si můžete být jistí, že každá řečená informace je naprosto relevantní. Třetím podcastem, do kterého radíme se zaposlouchat, je od Cukrfree. S hosty, které si do svých epizod zve, totiž otevírá spoustu důležitých témat – například nemoc z prsních implantátů, vývoj dětí nebo ženskou cykličnost. Poslední podcastový tip míří k The tapes Lucie Minářové, která se (občas s hosty, občas sama) věnuje zejména tématice výživy, nastavení mysli a ženského biohackingu.

A jaké jsou vaše tipy? Napište nám do komentářů!

 

Zdroj odborných informací: Wikipedia Commons

Foto: Shutterstock

Tagy:
5 Komentářů
  1. Tereza Poláková 6 měsíců ago

    Já se taky dovzdělávávám teď na “stará kolena” 😀 . v dnešní době, kdy je možnost různých kurzů to ale není problém. Potřebuji si doplnit informace a proškolení, abych mohla být povýšená. Krom toho ještě poslouchám audioknihy o managementu, protože chci být ve své nové pozici fakt dobrá 🙂 .

  2. Romana Mlynářová 8 měsíců ago

    Prima tip, poohlednu se.

  3. EsterNováková 8 měsíců ago

    Já třeba kvalitní informace získávám od kamarádek z facebooku. Něco mně doporučí a jakmile vidím že to má třeba dobré recenze i ana internetu, jako na mapách a nebo někde ve skupinách tak po tom hned sáhnu. Nedávno mně někdo doporučil si objednat kotvičník a vyzkoušet jeho účinky.

  4. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

    Pro mě už trochu španělská vesnice, podcasty poslouchám, ale zda jsou důveěryhodné nebo ne, je ve hvězdách

  5. NelaVávrová 8 měsíců ago

    Se vším souhlasím, jediné podcasty moc nevyužiji. Nejsou pro mě důvěryhodné a i některé online str.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account