Pokud od vaší poslední návštěvy kadeřnického salonu uplynula už delší doba, pravděpodobně jste připraveni zkusit něco nového. Někdy však může být těžké zjistit, jaký potenciál mají vaše středně dlouhé vlasy. Toužíte po změně? Chcete je kratší, s ofinou nebo obarvené? Není třeba žádných dramatických změn, kterých můžete velice brzy litovat. Pro oživení účesu střední délky po ramena můžete totiž udělat mnoho. Než se proto vydáte na cestu za svým oblíbeným kadeřníkem, inspirujte se osmičkou nejpopulárnějších střihů pro rok 2023.

Vlasy střední délky: jaké střihy vládnou světu krásy v roce 2023?

Foto: se souhlasem Hairsalonbyhadis / Pinterest

1. Rovné a sestříhané

Klasika nerezaví! Módní trendy přicházejí a odcházejí, ale nestárnoucí klasika v podobě sestříhaných vlasů po ramena stále hýbe světem krásy. Je šik, trendy a elegantní zároveň. Navíc k údržbě tohoto střihu vlasů vám bohatě postačí vyfénovat si je přes kulatý kartáč, takže je tento účes velice snadný na údržbu.

Foto: se souhlasem Victor / Pinterest

2. Vlnité a sestříhané s falešnou ofinou

Pokud jsou vaše vlasy husté a lehce zvlněné, je tento střih pro vás naprosto ideální. Dodá totiž vašemu účesu texturu a lehkost zároveň. Navíc „falešná“ ofina je skvělým oživením vašeho stylu. Můžete ji totiž nosit sčesanou do strany, rovně dolů nebo udělat pěšinku uprostřed a ofinu elegantně schovat mezi vlasy po bocích. 

Foto: se souhlasem Desanj1 / Pinterest

3. Vlnité s texturou na koncích

Středně dlouhé vlasy mají obrovský benefit v tom, že vám na nich budou skvěle držet vlnky. To bohužel definitivně neplatí u delších vlasů, které jsou těžší a vlnitý účes vám mnohdy vydrží jen pár minut. Využijte toho ve svůj prospěch a vyzkoušejte účes s vlnitými vlasy, který vám skvěle orámuje obličej. Účes jako tento navíc nevyžaduje mnoho času – vlasy si pohodlně můžete naplnit žehličkou, kulmou nebo kulatým kartáčem a zvlášť na jemných vlasech máte jistotu, že vydrží několik dnů.

Foto: se souhlasem Salsalcedo / Pinterest

4. Sestříhané s ofinou ve stylu 70. let

Je úžasné, jak moc můžete změnit svůj vzhled tím, že vyzkoušíte tento účes. Klasicky sestříhané vlasy s pěšinkou uprostřed totiž mohou být pro většinou z nás běžnou nudou, zatímco s ofinou ve stylu 70. let dostane váš účes zcela nový rozměr. Je to ideální kompromis pro všechny, kterým rovné vlasy přijdou obyčejné, ale vlnité jsou zase příliš výrazné. 

Foto: se souhlasem Wyatt_panthercitysalon / Pinterest

5. Sestříhané s „průhlednou“ ofinou

Přemýšlíte už nějaký čas o ofině? Než uděláte razantní krok a vezmete vy nebo vaše kadeřnice do ruky nůžky, inspirujte se tímto účesem s jednou „průhlednou“ ofinou, která vizuálně dodá vašim vlasů texturu a hloubku, ale zároveň nebude tak výrazná jako ta běžná. Výhodou tohoto účesu je, že si s ním můžete hrát podle aktuální nálady a ofinu nosit dopředu nebo klidně na stranu a připojit ji ke zbytku sestříhaného účesu.

Foto: se souhlasem Emily_grangaard / Pinterest

6. Vlnité s balayage

Balayage je metoda podobná například melírování. Ovšem zesvětšťovací produkty nejsou kadeřnicí nanášeny na vybrané tenké pramínky vlasů od kořínků ke konečkům. Vyznačuje se nanášením barvy štětcem na silnější prameny vlasů pohybem ruky. Jedná se o skvělý způsob, jak okořenit středně dlouhý účes a spolu s lehce vlnitými vlasy vám dodá ten pravý objem. 

Foto: se souhlasem Yukistylist / Pinterest

7. Sestříhané s pěšinkou

Užijte si všechny výhody dlouhých i krátkých vlasů ve stejném střihu. Myslíte, že to nejde? Středně dlouhý účes vám umožní to nejlepší z obou světů. Vlasy se odlehčí, provzdušní a styling na nich bude držet daleko lépe než na dlouhých. Bonusem navíc je stále culík, který vám půjde pohodlně udělat.

Foto: se souhlasem Ashlee_norman / Pinterest

8. Sestříhané s ofinou

Středně dlouhé vlasy doplněné ofinou se perfektně hodí pro všechny ženy, které chtějí zamaskovat vyšší čelo. Tmavší hnědá barva se světlejšími odstíny na špičkám jim zase dodá větší hloubku a perfektně orámuje obličej. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Hair Salon by Hadis, Victor, Desanj1, Sal Salcedo, Wyatt Partner City Salon, Emily Grangaard, Yukistylist, Ashlee Norman

Zdroj: Wikipedia Commons, Pinterest

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
7 Komentářů
 1. MartinaBěhalová 10 měsíců ago

  Všechny účesy jsou moc pěkné jenom najít šikovnou kadeřnici nebo kadeřníka.

 2. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  Líbí se mi ty rovné a sestříhané vlasy…. již se musím také objednat ke kadeřnici 🙂

 3. Jaroslava Korpášová 10 měsíců ago

  Pěkné účesy, já byla u kadeřnice včera, jsem spokojená.

 4. Romana Mlynářová 10 měsíců ago

  Pěkné střihy, šik.

 5. Běla Víznerová 10 měsíců ago

  Díky za krásné tipy 🙂 Mám trochu zvlněné vlasy a účes číslo 3 je přesně pro mě. Ukáži mé kadeřnici.

 6. NelaVávrová 10 měsíců ago

  Děkuji, zrovna se chystám k holiči, tak se inspiruji.

 7. Naděžda Křičenská 10 měsíců ago

  Moc pěkné účesy. Nejvíc se mi líbí ten 4. účes s ofinou.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account