88

V práci vám to jde, dostala jste přidáno, projekty se stále hrnout, ale vy jste prostě… unavená a nespokojená. A není se čemu divit. Neodpočíváte a myslíte jen na práci. Takhle to dál už nejde. V dnešním článku se dozvíte, jak se starat i svou mysl.

Zvyšujte si sebevědomí

Nejdůležitější krok ze všech. Zdravé sebevědomí vás dokáže dostat na neuvěřitelná místa. Získáte díky němu vysněnou práci, partnera, nenecháte se nikým jen tak rozhodit, lépe se vyrovnáte se stresem a udržíte si respekt. Ne, samozřejmě to není tak jednoduché, ale pokud si budete věřit, začnou tomu věřit i ostatní.

Jak na to? Oblečení, správný postoj těla, duševní hygiena a reakce pod kontrolou. Kvalitní a slušivé oblečení poskytne dámský outlet, postoj trénujte před zrcadlem, duševní hygienu provádějte každý den bez výjimky a reakce udržujte na uzdě.

Foto: Pexels

Nezapomeňte na knihy

Čtení knih rozvíjí kreativitu, zlepšuje psaný projev a uklidňuje. Čtěte si denně alespoň 30 minut před spaním. Odložte telefon a nechte se ukolébat ke spánku. Vaše oči vám poděkují. Na typu knihy nezáleží, ale pokud čtete pouze naučnou literaturu, zkuste občas “obyčejné příběhy”. Nemusíte se 24/7 něco učit. Odpočiňte si, zamilujte si postavy a provázejte je skrz příběh.

Pokud nemáte čas chodit do knihovny nebo knihkupectví, pořiďte si čtečku. Nahrajete do ní tisíce knih, a přitom se vám vejde do malé kabelky. Že nevoní? Vůni listů napodobit nedokáže, ale elektronický inkoust je šetrný k očím a působí naprosto reálně. Nevyzařuje modré světlo, takže vám nerozhodí spánkový cyklus.

Zaskočte si na kurz

Sebevzdělávání je něco, co nesmíte opomenout. Klidně to může být něco pracovního, ale i osobního. Chcete vyzkoušet pole dance, háčkování, psaní nebo tvorbu facebook reklamy? Existují stovky kurzů – online ale i offline.

Na spoustě z nich je úvodní hodina zdarma, tak proč to nezkusit? Je možné, že najdete nový koníček, ale i kamarády. Mnoho nováčků se tak zamiluje, až nakonec danou aktivitu chtějí v budoucnu také učit.

Pravidelně se chvalte

Jak na sobě pracovat? Pomůže již zmíněná sebereflexe. Nastavte svému chování zrcadlo a sledujte, jak v daných chvílích reagujete. Na sebe i ostatní. Začněte u sebe. Jste sebekritická, nemáte se ráda a pořád si něco vyčítáte? Z toho ale nezískáte nic pozitivního. Naopak se budete jen užírat a stresovat.

Pochvalte se, pokud něco uděláte správně. A je jedno, jak moc malé se vám to zdá. Stihla jste odevzdat práci v čas? Pochválil vás klient? Povedl se projekt nad vaše očekávání? Stihla jste za den oběhat všechny lékaře, dojít na poštu a uvařit? Možná jste začala číst před spaním a brát pravidelně vitamíny. Nestyďte se a přiznejte si to. Myslete na sebe v dobrém.

Pamatujte na to i ve chvíli, kdy se vám něco nepovede. To neznamená, že je veškerá práce v troskách. Poučte se a snažte se situaci zachránit. Nebojte se říct o pomoct nebo přiznat, že nevíte, jak dál. S celkovým rozvojem vám pomůže asertivita – existují kurzy, články i knihy.

Foto: Pexels

1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 týdny ago

    Zaracuji, mám obrovské mezery

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account