Všichni to dobře známe: vaše nejlepší kamarádka sfoukává svíčky na dortu, vaše ratolest udělala první krůček nebo na vaší zahradě se objeví ta nejkrásnější duha na světě… A přesně v té chvíli, kdy si chcete udělat fotografii na památku, váš telefon ohlásí 1 % baterie a vypne se v tom nejlepším. Je vám to povědomé? Pak čtěte dál…

Stejně tak jako sebemenší změna životního stylu může mít obrovský dopad na vaše celkové zdraví i správné používání vašeho telefonu může zajistit dlouhou životnost a zdravou výdrž baterie. A kdo by neměl rád nepřetržitou výdrž svého mobilního telefonu? Co kdybychom vám řekli, že když budete mít při nabíjení telefonu na paměti pár věcí, můžete výrazně zlepšit celkový stav vašeho telefonu? Věřili byste nám? Měli byste! 

Tyto tipy pro nabíjení pomohou vašemu telefonu prodloužit životnost baterie:

1. Nečekejte s nabíjením telefonu, dokud úplně nevypne

Pokud patříte k něm, kteří nabíjejí telefon, jakmile se kompletně vybije nebo je na 1 % baterie, pak pro vás máme špatnou zprávu. Nabíjení telefonu po jeho vypnutí je pro váš telefon daleko více náročné, protože software klade na telefon daleko větší nároky, aby se nejprve sám zapnul a poté začal nabíjet. Vždy je dobré nechat telefon nabít, jakmile vaše baterie dostane pod limit 30 %.

Foto: Shutterstock

2. Nenabíjejte telefon na 100 %

Na rozdíl od všeobecného přesvědčení není ve skutečnosti dobré, aby byl váš telefon nabitý na 100 %. Částečné nabití (řekněme na 80 – 90 %) je skvělé pro nabíjecí cyklus vašeho telefonu. Ujistěte se proto, že jej nabijete na maximum 90 % a znovu jej nabijte jakmile bude na 30 %, aby cyklus nabíjení mohl pokračovat.

3. Nepoužívejte telefon, když jej nabíjíte

Víme, že je velmi lákavé nechat telefon v nabíječce, zatímco na něm dokončujete veškerou nevyřízenou práci nebo surfujete po sociálních sítích. Ve skutečnosti má vaše činnost velice nepříznivé účinky „na zdraví“ vašeho telefonu a daleko déle trvá než se nabije. Systém totiž svým chováním přetěžujete, protože musí pracovat a nabíjet ve stejnou dobu.

Foto: se souhlasem FIXED

4. Použijte chytrou nabíječku

Používejte nabíječky nové generace. Jsou rychlé, efektivní, praktické a bezpečné! Česká značka FIXED vytvořila miniaturní USB-C nabíječku s podporou rychlého nabíjení a výkonem 30W, jež vám umožní nabíjet nejnovější smartphny, tablety nebo menší notebooky. Její extra vysoký výkon pro rychlé nabíjení a ochrana proti přepětí, přehřívání nebo zkratu vám zaručí, že bude váš telefon nabitý opravdu rychle a kvalitně. Navíc se díky miniaturním rozměrům vejde do vaší kabelky.

Foto: se souhlasem FIXED

5. Nikdy nenechávejte telefon nabíjet přes noc

Děláme to všichni, ale je to to nejhorší, co můžeme pro výdrž své baterie udělat. Jakmile necháte telefon v nabíječce přes noc, systém zbytečně přetěžujete a může dojít k jeho přehřívání. To samotné zapříčiní, že telefon „jede“ na plné obrátky po dobu minimálně 7 hodin (nebo délku vašeho spánku), což mu neprospívá.

TIP:

Neváhejte se zapojit do testování mini nabíječky FIXED. Hledáme 50 testerů či testerem, kteří nám ji otestují a poté se podělí o své recenze zde na webu, na Heureka.cz a na Mall.cz. Více informací najdete ZDE.

Foto: Shutterstock, se souhlasem FIXED

Zdroj: Wikipedia Commons, Gattani, FIXED

Tagy:
4 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    rady, které rády využijeme 🙂

  2. Tipy, které se hodí, díky

  3. MichaelaHoráková 2 roky ago

    Moc děkuji za tipy 🙂

  4. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Budu se radami řídit.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account