Cyklistika se bezpochyby řadí k jedněm z velmi oblíbených sportů, neboť v rekreační formě není nikterak náročná na fyzickou kondici ani na vybavení. Plánujete-li rodinný výlet na kole, vystačíte si s několika málo doplňky, které vám projížďku velmi zpříjemní.

Funkční oblečení je základ

Pokud si hned nechcete kupovat cyklistické oblečení, neboť vaše vyjížďky jsou spíše pro zábavu a na pohodu, měli byste alespoň místo bavlny upřednostnit funkční materiály. Efektivně totiž odvádí od těla pot, vy tak budete pořád v teple a užijete si lepší komfort během jízdy. Vybíráte-li dres na kolo, neměli byste se řídit pouze designem, nýbrž hlavně materiálem a funkčními prvky. Velmi vhod přijdou silikonové proužky vespodu na rukávech, díky čemuž vám budou pevně držet na ruce. Důležité jsou rovněž reflexní prvky pro větší bezpečnost a praktická kapsa na zádech pro uložení drobností. Kraťasy na kolo by měly být vybaveny vložkou z antibakteriálního materiálu, čímž předejdete bolavému pozadí.

Praktické doplňky, které se hodí

Nepostradatelnou součástí každého kola je brašna nebo batoh, kam si uložíte svačinu, pití, klíče, mobil atd. Brašnu lze upnout k lyžinám pod sedlo nebo se umísťuje na řídítka. Záleží pouze na vás, který způsob umístění vám bude lépe vyhovovat. Batohy na kolo vybírejte podle délky plánované vyjížďky. Na krátkou projížďku si vystačíte s batohem o objemu kolem 10 l, na delší trasy je vhodnější objem od 20 do 33 l. Větší pohodlí vám zajistí prodyšná zádová část, integrovaný vodní vak v batohu a možnost upnutí přilby. Při náročných sjezdech, při nichž hrozí riziko zranění, vám přijde vhod batoh s integrovaných chráničem páteře. Zapomenout byste také neměli na rukavice na kolo, jež eliminují poranění v případě pádu. Zároveň zabraňují tvorbě puchýřů a mozolů.

Foto: Depositphotos

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account