Čas na aperitivo! Sezóna otevřených zahrádek a potkávání s přáteli je konečně tady. Achhh! Jak nám všem to během dlouhé zimy chybělo. K vytvoření tohoto článku mě inspiroval můj nedávný rozhovor s kamarádkou, při kterém jsme se impulzivně jako pracující maminky rozhodly po práci vyrazit na skleničku bublinek. Jenže ale kam? Míst, kde nabízejí kvalitní víno, pivo nebo koktejly je rozhodně mnoho. Které ale jsou ty nejlepší, když chcete ochutnat lahodné Prosecco, jež vám budou připomínat blížící se léto?

6 skvělých podniků, kam vyrazit na Prosecco:

Foto: se souhlasem Prosekárna

Prosekárna

První podnik, který jsem vybrala, má šumivé víno Prosecco už přímo v názvu, takže rozhodně musel být mojí jasnou volbou. V Praze si můžete vybrat hned ze tří poboček, ale garantuji vám, že v každé se budete cítit skvěle. A nově je teď Prosekárna už i v Plzni! Najdete tu obrovský výběr šumivých vín a Prosecca a vše je korunováno stylových italským designem. 

Prosekárna, Slezká 48, Praha 2

Foto: se souhlasem Just Prosecco

Just Prosecco

V Moravskoslezském kraji najdete podnik Just Prosecco, který ve se pyšní podtitulem: první originální Prosecco bar v Ostravě. Můžete sem přijít na skleničku jejich prémiového výběru šumivých vín, ale zároveň si ho nechat dovést až k vám domů. Rozhodně doporučujeme vyzkoušet Rebuli Zerogrammi, Bepin de Sto Flavé Rosato nebo Integrale Rosé Colfondo. 

Čs. Legií 702, Moravská Ostrava a Přívoz

Foto: se souhlasem Bokovka

Bokovka

Výběr vín pod taktovkou sommeliera Romana Novotného vás přesvědčí, že jste se jako milovníci bublinek ocitli na správném místě. Pokud jste v Bokovce ještě nebyli, pak tenhle podnik rozhodně navštivte! Na začátku jeho vzniku bylo přátelství a láska k vínu. Jan Bejšovec, Stanislav Diviš, Jan Hřebejk, Aleš Najbrt, David Ondříček a Tono Stano se skládali na vysněná vína – jak jinak si totiž dopřát kapku z posvátné láhve Chateau Haut-Brion 1970, než kdy se na ni složí parta kamarádů? Díky tomu pak ve Pštrossově ulici vznikla rovnou celá vinárna. Později se ke klubu Bokovkářů přidal Tomáš Karpíšek z Ambiente a roku 2014 se otevřela nová Bokovka v pozapomenutém dvorku s pavlačí v Dlouhé ulici 37. Tohle místo tak od té doby spojuje genius loci spolu s tím nejkvalitnějším vínem. 

Bokovka, Dlouhá 37, Praha 1

Foto: se souhlasem Champagneria

Champagneria

Sektový bar s galerií každý den od 16 hodiny přivítá všechny milovníky šumivých vín, živé hudební produkce a nezapomenutelné atmosféry. Užít si tu můžete šumivá vína vyráběná tradiční (šampaňskou) metodou, originální koktejly, ale třeba i šneky po Burgundsku nebo ústřice. U jídla a pití se pak můžete kochat stále se měnícími výstavami obrazů. 

Champagneria, Průchodní 4, Praha 1

Foto: se souhlasem Brut. - Wines & Oysters

Brut. – Wines & Oysters

Vinný a oyster bar na Letné s výjimečnou a ucelenou řadou mezinárodních vín vás přiláká nejen díky velice intimní atmosféře, skvělé nabídce Prosecca ale i pravidelné nabídce čerstvých ústřic. Své dodavatelé si přitom v Brut. – Wines & Oysters pečlivě vybírají a dbají na to, aby se jejich vztah k životnímu prostředí a etické zásady shodovaly s tím, jak to vidí sami majitelé. Všechna místní vína jsou pak organická a ústřice pocházejí z rodinných farem. 

Brut. – Wines & Oysters, Letohradská 13, Praha 7

Foto: se souhlasem Dea Prosecco Bar

Dea Prosecco Bar

Majitelka Soňa Zimmerová miluje bublinky, takže otevřít Prosecco bar byla jasná volba. A proč právě v Liberci? Byla to tak trošku náhoda, protože syn patří do hokejového týmu libereckých Bílých tygrů. Bar spatřil světlo světa v září 2020, přičemž otevřený byl ve složité covidové době pouze pár týdnů. Přesto si vybudoval silnou klientskou základnu milovníků krásného prostředí, profesionální obsluhy a hlavně šumivých vín.

Dea Prosecco Bar, Sokolovské náměstí 258/20, Liberec

Foto: Shutterstock, se souhlasem Prosekárna, Just Prosecco, Bokovka, Champagneria, Brut. – Wines & Oysters a Dea Prosecco Bar

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
2 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account