Velikonoce nejsou jen svátky vítání jara, zdobení vajíček, setkávání se s rodinou, ale také volna, které přímo vybízí k novým zážitkům. Přemýšlíte, kam se letos s rodinou vydat na výlet? Jak si zlepšit kondici? Chcete objevovat nové sporty, místa anebo zabavit děti? Máme pro vás spoustu skvělých tipů…

Co zažít na Velikonoce:

Foto: se souhlasem Lanterna

Velikonoce plné tradic, skvělého jídla i odpočinku ve valašském moři

Bohatý program, skvělá gastronomie i odpočinek ve wellness – právě takové Velikonoce vás letos čekají v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, kde připravili pro hosty Spa hotelu Lanterna a Wellness Horal spoustu aktivit. Den můžete začít Pozdravem slunci na ranní lekci jógy, pokračovat příjemnou exotickou masáží a pak se vydat za dalším hýčkáním do dvou luxusních wellness světů – L-Spa a Wellness Horal s termálními bazény, saunovým světem a unikátními saunovými rituály. Děti se vydovádí na animačních programech a vy můžete vyrazit na Nordic walking procházku s proškoleným instruktorem po krásné okolní přírodě (hole vám půjčí zdarma). Anebo se můžete v blízkém hotelu Galik zúčastnit Školy pečení velikonočních mazanců, tradičních valašských frgálů nebo Kurzu pečení pizzy. Především tady ale budete objevovat valašské velikonoční tradice: vyzkoušíte si práci skláře při broušení skla, vyřezávání ze dřeva, drátkování a malování vajíček, pletení tatarů, zdobení velikonočních perníčků, výrobu svíček… Atmosféru zpříjemní vystoupení dětského folklorního souboru Kyčera s cimbálovkou. Ta vám zahraje i k večeři ve Valašské hospůdce Horal a v restauraci Lanterna k lahodným pokrmům, a v Lanterně si budete moct vyzkoušet i výrobu sýrových korbáčiků v rámci připravené ochutnávky.

Foto: se souhlasem Lanterna

Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj

Oblíbený Wellness víkend pro všechny aneb Valašský víceboj je opět tady! O prodlouženém víkendu 14. až 16. dubna se můžete těšit na celkem 17 lekcí cvičení s oblíbenými instruktory. Akce se koná ve Wellness hotelu Horal ve Velkých Karlovicích, kterému se přezdívá valašské moře, a vy si tak užijete tři dny plné špičkového hýčkání, relaxace, sportu i zábavy v krásné přírodě Beskyd. Je to unikátní šance objevit nové sporty a nastartovat třeba i proměnu ve svém životním stylu. Vyzkoušíte si Dance aerobic, Spinning, jogínský Pozdrav slunci i Pozdrav měsíci, Body Work, CrossFit Tabat, Overball body, Port de Bras, Fit Ball, DrumsToFit, Spinning show, Flexi Body nebo třeba Flow jógu. Pečovat o vás budou známí Instruktoři Fany Krčil, Renáta Krčilová, Martina Dejlová, Jana Winklerová, Honza a Pavlína Jarošovi a mnozí další. Po celou dobu pobytu máte navíc neomezený vstup do Wellness Horal s vyhlášenými termálními bazény, saunovým světem a kardio fitness, v ceně je relaxační masáž nebo obličejové ošetření dle vlastního výběru, výborné jídlo plné čerstvých vitamínů, a především se můžete těšit na skvělou náladu.

Foto: se souhlasem 420People

420PEOPLE pořádá taneční a pohybové kurzy pro veřejnost

Taneční workshopy, lekce jógy anebo zcela unikátních metod: KADAMY, Capoeira či Restart, můžete nově navštívit ve Studiu Maiselovka v centru Prahy. To je oficiálním prostorem souboru současného tance 420PEOPLE, ale ráno a večer sem můžete zavítat i vy, a to prostřednictvím otevřených lekcí pro veřejnost. Hodiny jógové (ásanové) praxe s lektorkou Janou Návratovou jsou určeny pro všechny bez ohledu na věk či předchozí zkušenost. Restart s pohybovou specialistkou Zuzanou Rybářovou je unikátní koncept cvičení spojující ozdravné pohyby z vývojové kineziologie s úlevnými SOS cviky a relaxací. Zcela nová metoda KADAMY vznikla pod taktovkou členky souboru současného tance 420PEOPLE, Francescy Amy Amante, a spojuje v sobě současný tanec, improvizaci a bojová umění. Její taneční kolega, Michal Toman, je mistrem Evropy 2021 v capoeiře, a toto nevšední spojení boje, akrobacie, tance, hry, hudby a zpěvu učí také v Maiselovce. 

Foto: se souhlasem Lanterna

Běžecká škola Miloše a Dany Škorpilových

Naučte se správně běhat nebo si vylepšete techniku pod vedením ikony českého běhu a ultramaratonce Miloše Škorpila. Čekají vás 4 dny (13. až 16. dubna) v nádherné beskydské přírodě. Miloš Škorpil vám osobně poradí, jak správně běhat, zapracovat na vytrvalosti, připravit se na velký závod nebo jak si udělat tréninkový plán přesně pro sebe. Těšit se můžete na nácvik techniky běhu, intervalový trénink, long run, tvorbu tréninkových plánů, videoanalýzu běhu každého účastníka, spoustu tipů, jak se připravit na závod i jak relaxovat po běhu. Fitness trenérka a výživová poradkyně Dana Škorpilová vám zase předá spoustu informací o tom, co jíst, abyste byli zdraví a plní energie, a přidá doplňkové cvičení při běhu. Večer vás čeká společné příjemné povídání a po celou dobu pobytu máte neomezený vstup do hotelového L-Spa s bazénem a saunami ve Spa hotelu Lanterna, ve kterém budete ubytovaní. Navštívit ovšem můžete i nedaleký Wellness Horal s termálními bazény, kardio fitness a unikátními saunovými rituály.

Foto: se souhlasem ifotografovani.cz

Naučte se fotit za jediný den

Že se nedá udělat ve fotografování za den skok vpřed? O opaku vás přesvědčí unikátní kurz fotografování nazvaný Fotografem za jediný den, který vede vítěz Czech Press Photo Jan Rybář. V romantických kulisách pražské Náplavky a okolních parků se naučíte základům fotografování, ale hlavně se dozvíte spoustu triků a fíglů, které vás ve focení posunou rychle dál. Tento kurz je jedinečný v tom, že vás nikdo nebude nutit zabývat se hodiny a hodiny technikou a funkcemi fotoaparátu, ale budete rovnou FOTIT! Jan Rybář vás během jednoho dne, tedy šesti intenzivních (a praktických) hodin, naučí „tajné triky” a ukáže vám osvědčené postupy, díky nimž se vám svět za objektivem změní před očima z hodiny na hodinu. Jednou z hlavních myšlenek tohoto kurzu je: „S teorií to nepřeháníme, my hlavně fotíme. A výsledky jsou vidět hned.” O oblíbenosti tohoto kurzu svědčí i fakt, že nepřetržitě běží více než 10 let a prošly jím tisíce lidí. A pro ty, kdo to na kurz nestíhají, spustil Jan Rybář nový web  iFotografování.cz, kde je k dispozici spousta návodných videí od toho, jak vybrat fotoaparát, jak ho nastavit a ovládat, až po velký návod plný praktických rad, jak skutečně skvěle fotit! 

Foto: se souhlasem Juklik

Juklík pořádá minikurz „U vody bezpečně”

Zkušenosti nelze získat z internetu, ale praxí přímo ve vodě. Nový, unikátní minikurz „U vody bezpečně”, který pořádá plavecké centrum Juklík, je určený pro rodiny, které chtějí strávit s dětmi radostné a bezpečné chvilky u vody a ve vodě. V celkem třech lekcích, které se budou konat v květnu a červnu 2023 v příjemně teplé vodě a útulném prostředí plaveckého centra Juklík, se zaměříte na bezpečný vstup a výstup z vody, pády a skoky i pohyb na nestabilní podložce. Dozvíte se, jak postupovat při potápění, jak se bezpečně položit na vodu a odpočinout si, jak pracovat se záchrannou pomůckou, jak reagovat při náhlé vlně do obličeje, jaké to je pohybovat se v proudu či plavat v oblečení. Zkušené instruktorky vám ukážou, jak se ve vodě nedostat do nesnází i jak jednoduše pomoci druhé osobě. Zjistíte, jaký je rozdíl mezi plaveckými brýlemi a maskou, jaké pomůcky jsou dobré pro hru a které pomohou při nácviku plaveckých dovedností. Budete si simulovat situaci při pádu z lodi, poznáte základní prvky sebezáchrany a záchrany. Získáte nepřeberné množství inspirativních her, cviků a fíglů, jak zabavit u vody dítě tak, aby to bavilo i vás! 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Lanterna, ifotografovani.cz, 420People, Juklik

Zdroj: Lanterna, 420People, Juklik, ifotografovani.cz

Tagy:
7 Komentářů
 1. Tereza Poláková 1 rokem ago

  My jsme o Velikonocích taky vyrazili do bazénu 🙂 . Dceři je půl roku a byla poprvé, tak jsem z toho měla obavy, ale byla nadšená, tak se musíme přihlásit na kojenecké plavání 🙂 . Plavky jsem pro ní sehnala, tak teď už si jen domluvit lekce 🙂 .

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  My dáváme tip Velikonoce na zámku Křtiny. Také trávíme Velikonoce mimo domov, nejlepe výletem.

  • Lenka Hudečková 1 rokem ago

   to mi přijde nejlepší, žádné pečení, vaření a cpaní se, ale hezky výlety a courání venku 🙂

   • NelaVávrová 1 rokem ago

    Naproto souhlasím, už jsem změnila postoj k Velikonocím, proč by jsme měli být doma zavřené a čekat s napečeným a vlastně volno využívat zase na práci. Uklízení, vaření, chystání… každý si zaslouží využít volno a vypadnout 🙂

 3. Hezká upoutávka na jarní pobyt v resortu, nicméně nic pro nás.

 4. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Rádi si vyjedeme na jarní výlet po okolí 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account