Nikdo toho neví o lese tolik, jako jeho vlastník. Třetí červnovou sobotu vám právě oni v rámci prvního ročníku Dne otevřených lesů na vybraných místech po celé republice představí les tak, jak jste ho doposud neznali. Zábavně-naučný program připravují členové Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR.

Do lesa se mnoho z nás chodí ve volných chvílích uklidňovat. Procházka v klidné přírodě je pro jednoho terapií, pro dalšího ideálním místem, kde s rodinou zažít nezapomenutelná dobrodružství. Pokud přesně po tomto toužíte, navštivte v sobotu 18. června Den otevřených lesů. Kromě načerpání energie v přírodě se dozvíte zajímavé informace o tom, jak to vlastně v takovém lese chodí. Na vybraných místech budou připraveny také aktivity pro rodiče s dětmi.

Laik může mít často dojem, že by se lesy měly ponechat přírodě. Pak by ale do budoucna nemusely fungovat tak, jak jsme po staletí zvyklí. Lesy občas potřebují i pomoc člověka, aby mohly dále nabízet útočiště svým obyvatelům i návštěvníkům. Proto se Sdružení vlastníků obecních, soukromých a církevních lesů v ČR (SVOL) rozhodlo letos uspořádat první ročník této akce. „Chtěli bychom veřejnosti ukázat příklady dobré praxe trvale udržitelného hospodaření v lese, zprostředkovat reálný zážitek a odpovědět i na případné otázky,” upřesňuje předseda SVOL Jiří Svoboda.

Návštěvníky lesů čekají v rámci komentovaných procházek nejen setkání s vlastníky, ale také ukázky práce lesníků – od zalesňování, přes péči o lesní porosty různého stáří, až po těžbu, zábavné úkoly pro děti i dospělé a spousta dalšího.

Prozkoumejte interaktivní mapu na www.denotevrenychlesu.cz, ve které si najdete vám nejbližší les a dozvíte se bližší informace k programu v daném místě.

Foto: se souhlasem SVOL

Tagy:
5 Komentářů
 1. Tereza Poláková 5 měsíců ago

  My přírodu milujeme. Není víkend, kdy bychom někam nevyrazili. Kousek za vesnicí máme les s rybníkem a tam trávíme většinu volného času. Ten klid a ticho je balzám na duši. Děti tam sice běhají a dělají kravál, ale jsou šťastné a to je nejvíc 🙂 . Všichni máme maskáčové oblečení, abychom alespoň vzhledem narušovali okolí co nejmíň 🙂 .

 2. Kristýna Štírová 2 roky ago

  My takhle chodíme tak jednou nebo dvakrát za rok na víkend pod stan načerpat novou energii. Jsme parta známých, ale není to o nějakém vybavování ale spíše o tom zavřít se do sebe, meditovat a užívat si ten klid kolem sebe. Lidé kolem já osobně mám jen jako jistotu, že kdyby se něco pokazilo, tak se mám na koho spolehnout. Já osobně ten klid využívám k tomu, že si na https://www.cbdb.cz/zebricek-dle-hodnoceni-knih najdu nejoblíbenější knihy a hodně čtu. Někdo ale třeba medituje, někdo jiný cvičí… Je to na každém. 🙂

 3. EsterNováková 2 roky ago

  Do přírody s manželem chodíme moc rádi. Často si tam utřídíme myšlenky a v týdnu ve velkoměstě hned víme, na čem máme zase pracovat. Je to takové uklidnění po celém týdnu pracování na https://www.tera.cz/notebooky_c258383.html notebooku. Rádi chodíme do hor, třeba v minulém týdnu jsme jeli do Beskyd a našlapali tam každý den přes 20 km.

 4. Procházka lesem vždy člověka uklidní.

 5. Romana Mlynářová 2 roky ago

  Ano, v lese se načerpá energie

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account