Najít ten správný dárek ke Dni matek může být daleko větší oříšek než koupit dárek k narozeninám nebo k svátku. S dárkem ke Dni matek, který oslavíme již 14. kvěnta, totiž chcete říci: „Vážím si tě jako rodiče a člověka zároveň!“ To může znamenat pro různé lidi různé věci. Někteří mohou chtít dárek, který jim umožní si odpočinout, jiní ocení něco víc melancholického a ostatní třeba víc praktického. Tak jako tak s tímto druhem dárku je skvělé přidat ke klasice i špetku něčeho navíc. A právě proto jsme pro vás vybrali smysluplné dárky pro každou maminku. 

Jaký dárek ke Dni matek vybrat?

Foto: se souhlasem Minted

Koláž z fotek

Díky chytrým telefonům máme dnes všichni mnoho krásných fotografií vašich nejbližších. Proč nevybrat některé z nich a neudělat pro svojí maminku krásnou koláž fotografií. Existuje mnoho aplikací, které se o to snadno postarají za vás. 

Foto: se souhlasem Teezwonders

Termohrnek (nejen) na kávu

Pokud něco většina maminek ocení, pak je to praktický dárek v podobě termohrnečku na kávu. Nejenže udrží váš drink teplý po delší dobu, ale snadno do něj můžete nalít například i studenou vodu a přidat do ní pár snítek máty nebo plátků okurky. 

Foto: se souhlasem Uncommon Goods

Osobní kniha vzpomínek

V prodeji existuje nepřeberné množství osobních knížek, díky kterým vytvoříte ten nejkrásnější a nejvíc melancholický dárek vůbec. Například tyto knihy vzpomínek můžete snadno vyplnit podle předepsaných stránek a napsat do ní tak snadno vše, co máte na své mamince rádi a za co si ji vážíte. 

Foto: se souhlasem Alex and Ani

Náramek

Kterou ženu by nepotěšil krásný šperk? A pokud je to navíc šperk s osobním poselstvím, nemůžete s tímto dárkem šlápnout vedle. Vyberte takový, na kterém bude jméno, speciální datum nebo třeba jen označení „máma“. 

Foto: se souhlasem One DNA

Mikina

Řekněme si to narovinu: každá máme se velice ráda do práce oblékne do stylového kostýmku, ale v soukromí nejraději tráví čas v pohodlné sportovní mikině. Pořiďte ji nový kousek do sbírky. A vyberte takový, který jasně na první pohled řekne, jak moc skvělá je.

Foto: se souhlasem Aname

Kabelka s monogramem

Údělem každé mámy je neustálý přesun desítek nezbytně důležitých věcí všech členů rodiny, a proto se každé z nich hodí praktická taška. A pokud bude veliká a navíc s jejími iniciály nebo speciálním nápisem, určitě nešlápnete vedle.

Foto: se souhlasem Marieli

Povlečení

Věnujte své mamince sladké sny! A jak jinak to zařídit než v dokonalém novém povlečení. Vyberte 100 % bavlnu a barvu, která perfektně zapadne k jejímu stylu. A pokud si nevíte rady, vězte, že bílým ložním prádlem nikdy nic nezkazíte! 

Foto: se souhlasem Ollies

Sladký dort

Kdo říká, že dorty jsou výsadou jen pro narozeniny? Spojte příjemné s užitečným a pořiďte na oslavu Dne matek originální dort, který potěší všechny smysly každé maminky. Co třeba vybrat kombinaci malin a kvalitní čokolády? 

Foto: se souhlasem Comme des Garcons

Boty

Nové boty jsou pro každou ženu osvědčeným dárkem, který prostě nezklame! Tentokrát neváhejte vsadit na něco víc pohodlného jako jsou stylové tenisky se srdíčkem.

Foto: se souhlasem Hornbach

Květina

Krásný pugét je vždy vítaným potěšením, ale orchidej v květináči vydrží každé mamince daleko déle. Navíc v bílém odstínu bude ozdobou každého interiéru.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Minted, Teezwonders, Uncommon Goods, Alex and Ani, One DNA, Aname, Marieli, Ollies, Comme des Garçons, Hornbach

Zdroj: Wikipedia commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
11 Komentářů
 1. Běla Víznerová 11 měsíců ago

  Stačí jakékoli přání, A samozřejmě krásná kytička na jídelním stole https://www.expedo.cz/rozkladaci-stul-rony_122583?v=207645 vždycky potěší 🙂

 2. LenkaTichá 11 měsíců ago

  Mě potěší i milé slovo, že si děti vzpomenou. 🙂 klasika je kytička nebo něco sladkého.

 3. NelaVávrová 11 měsíců ago

  také jedu hlavně navštívit osobně maminku, to je to nejkrásnější 🙂

 4. Jaroslava Korpášová 11 měsíců ago

  Toto se u nás v rodině vůbec nedrží, na kytky si nepotrpím, za mě je to opravdu škoda peněz, snad jen ty natrhané někde na louce jsem ochotna akceptovat…Nicméně během víkendu se budeme stavovat u rodičů a to vím, že mamku vždy návštěva potěší, zrovna tak, jako mě potěší, když si dospělé děti najdou čas a zajdou na návštěvu.

 5. Lenka Hudečková 11 měsíců ago

  Krásné nápady, bohužel, já už maminku 12 let nemám…
  A dcera ví, že mě potěší krásnou kytičkou 🙂

 6. Kristýna Štírová 11 měsíců ago

  Líbí se mi, jak k tomu letos přistupuje můj brácha. Dali s tátou hlavy do hromady a kutí u něj doma v dílně zahradní nábytek, který si mamka už delší dobu přeje. Jako fandím jim v tom. Říkala jsem jim, že jim pomůžu třeba s čalouněním, ale chtějí to udělat všechno sami. Takže je to zase na mě samotné… A já teda letos fakt nevím, takže díky za tenhle článek na inspiraci. Asi si uděláme s mámou holčičí den. 🙂

 7. NelaVávrová 11 měsíců ago

  Krásné dárky, ale některé jsou teda luxusní spíše k narozeninám. Každou maminku potěší, že si dítko vzpomene a popřeje, kytičkou, pusou 🙂

 8. Romana Mlynářová 11 měsíců ago

  To jsou krásné dárky. Mě potěší upřímné popřání.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account