Vyrazit na rande v létě je tak jednoduché. Stačí prostě vyjít ze dveří a užít si všechny možnosti, které nám nabízí teplé a slunečné počasí s milovanou osobou. Jak ale strávit rande, když venku panuje sychravé nevlídno a romantická nálada je doslova pod bodem mrazu? To se může zdát jako daleko větší oříšek! Přesto nepropadejte panice. I rande v zimě se může stát romantickou záležitostí roku. Existuje totiž spoustu věcí, které můžete dělat právě, když je venku nevlídno, že by s nadsázkou řečeno „ani psa nevyhnal“. O důvod víc zůstat v teple domova a pár jednoduchými triky proměnit „obyčejný“ večer v nezapomenutelný.

1. Uspořádejte soutěž ve vaření

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. Vyzvěte vašeho partnera nebo partnerku na romantickou výzvu ve vaření. Vyberte si dva večery v týdnu a každý předveďte své kulinářské dovednosti. Vymyslete předkrm, hlavní jídlo a nezapomeňte ani na dezert. Tajným kulinářským tipem pro všechny zamilované jsou ingredience, které svým afrodiziakálním účinkem zažehnou tu správnou jiskru.

2. Založte si čtenářský klub

Máte rádi vy i vaše drahá polovička knihy? Pak se přímo nabízí založit si spolu čtenářský klub. Můžete si vzájemně doporučovat oblíbené knihy, mluvit o nich nebo hodnotit jejich obsah. Abyste dodali čtenářským večerům nový rozměr spojte je s romantickým uspořádáním vašeho gauče, přidejte polštáře, peřiny, zapalte svíčky, připravte si dobré jídlo a nalijte oblíbené víno. Během dlouhých zimních večerů není nic lepšího než se přitulit jeden k druhému a spokojeně si číst.

3. Užijte si maraton deskových her

Pojďte si společně hrát! Způsobů, jak okořenit vztah pomocí deskových her je nepřeberné množství. Můžete vsadit na nějaké vaše oblíbené a osvědčené hry a nebo vyzkoušet přímo partnerské hry pro zamilované. Snadno tak každý večer proměníte ve vzrušující zážitek plný svých nejtajnějších fantazií. 

4. Vyrazte na tour za nejlepší horkou čokoládou nebo svařákem

Spojuje vás s partnerem láska k degustaci všeho druhu. Pak se během adventního času přímo vybízí vyrazit na tour za nejlepším svařeným vínem nebo horkou čokoládou ve vašem městě. Napište si seznam oblíbených podniků a nebo zvolte trasu, po které se vydáte. Během procházky po městě si můžete krásně popovídat a u horkého nápoje roztají všechny ledy.

5. Uspořádejte si doma filmový večer

Nechce se vám do kina? Nevadí! Uspořádejte svůj filmový maraton přímo ve vašem obývacím pokoji. Použijte deky, polštáře a na zemi vytvořte VIP místo pro pohodlné sledování. Nezapomeňte připravit do mísy popcorn, ztlumte světla, zapalte svíčky a nalijte si dobré víno. Budete překvapeni, jak moc jiný bude váš večer než klasické sledování televize.

6. Udělejte si venkovní piknik

Jíst v přírodě v prosinci? Šílenství, řeknete si jistě. Možná ano, ale také velká romantika. Vyrazte do parku nebo popojeďte za město, teple se oblečte a s sebou sbalte oblíbené chuťovky. Nezapomeňte na termosku horkého nápoje, ubrousky a nebo skleničky na šampaňské. Bude to nádherné gesto, kterým okouzlíte svého partnera nebo partnerku, na které budete společně ještě dlouho vzpomínat.

7. Vyrazte bruslit

Využijte chladné počasí a vyrazte spolu s drahou polovičkou na noční bruslení. Během zimní sezóny je ve většině měst spoustu mít, kde se dá bruslit pod hvězdnou oblohou. Nezáleží na tom, jestli v tomto sportu vynikáte nebo ne, ale garantujeme vám, že tento návrat do dětství, bude jedním velkým romantickým gestem pro vás oba. 

8. Naučte se spolu tančit

Chtěli jste se vždycky naučit tančit, ale nikdy jste neměli odvahu zapsat se společně na taneční kurz? Nevadí! Zapněte si výukový program na YouTube a ve svém obýváku si vytvořte improvizovaný taneční parket. Tato zábava s nulovým strachem z ostudy se pro vás oba stane obrovskou zábavou a romantikou zároveň! 

9. Vyrazte na hory

Co může být víc romantické než sněhové závěje a vy dva na romantickém víkendu uprostřed ničeho? Překvapte svou drahou polovičku útěkem z města a vyrazte objevovat horské vrcholy. Můžete se prostě jen procházet, popíjet svařené víno nebo vyzkoušet nějaké zimní sporty. 

10. Vydejte se za kulturou

V létě se nikomu do studených muzejních chodeb příliš nechce, ale zima je pro návštěvu výstav všeho druhu jako stvořená. Zjistěte si, jaké aktuální kulturní akce pořádá vaše město a vyrazte na na výstavu nebo prostě jen do muzea. A nezapomeňte přidat také cestou domu zastávku na horkou palačinku.

Foto: Shuterstock

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account