Je tady nejkrásnější období roku, které si většina z nás užívá se svou rodinu a svými nejbližšími. Pokud vás ale čeká vaše „poprvé“ , tedy první vánoce s partnerem, postarejte se o to, aby vaše sváteční prázdniny nebyly plné shonu a stresu, ale naopak jste si společně užili příjemnou relaxační atmosféru. Vězte nebo ne, bruslíte totiž na tenkém ledě, a přesně tato sezóna je ideální i tomu, abyste své společné milostné pouto zesílili. Pokud se však necháte strhnout zbytečnými nároky, povinnostmi a shonem, může se stát pravý opak. 

Jak si užít první společné Vánoce s partnerem?

Foto: Shutterstock

1. Stanovte si pravidla pro dávání dárků

Bezesporu jednou z nejlepší částí svátků jsou dárky, které dáváme lidem, jež milujeme. A to nemluvíme ani o těch, které dostanete vy sama. Pokud trávíte se svým partnerem první Vánoce, nezapomeňte si stanovit pár pravidel, jak budete obdarovávat jeden druhého. Probírání toho, jak (a jestli) si budete dávat dárky, vám sice nemusí připadat bůhvíjak romantické nebo spontánní, ale může to snadno předejít mnoha problémům. 

Miluje váš partner sentimentální, srdečné dárky nebo raději dává přednost něčemu praktičtějšímu? Máte představu o rozpočtu? To jsou všechno důležité otázky, které je potřeba si položit, když se rozhodujete, jak a co si s partnerem plánujete dát pod vánoční stromeček. 

Foto: Shutterstock

2. Respektujte navzájem své tradice, ale neváhejte si vytvořit i vlastní

Sváteční tradice jsou důležitou součástí každé vánoční sezóny, protože nás vrací do nostalgických časů a našeho dětství. Bez ohledu na to, kolik času strávíte se svým partnerem, respektujte své tradice navzájem. Je váš partner zvyklý navštěvovat na svátky svou rodinu? Milujete svou tradici zdobení vánočního stromečku na Štědrý den? Udělejte kompromis a vyberte si z každého to nejlepší.

Jakkoliv jste vy a váš partner zvyklí slavit vánoční svátky, nezapomeňte si udělat prostor i pro vlastní tradice. Krása svátků je příležitost si je přizpůsobit svému obrazu. Co si třeba naplánovat procházku po městě s ochutnávkou svařeného vína, zajít si zabruslit na kluziště nebo si pustit maratón vašeho oblíbeného seriálu? Cokoliv, co vás společně bude dělat šťastnými se počítá!

Foto: Shutterstock

3. Využijte vánoční prázdniny k opětovnému vzájemnému spojení

Čas před Vánocemi je pro většinu z nás nabitý povinnostmi, posledními pracovními resty a nabitými kalendáři, takže společného času vám příliš nezbývá. Napravte to o vánočních prázdninách! Využijte této příležitosti k tomu, že si společně budete užívat tolik času, kolik budete moci. Nezáleží na tom, jestli budete společně lenošit na gauči, vyrazíte na party s přáteli nebo budete třeba plánovat další dovolenou. Všechny tyto aktivity posílí váš vztah!

Foto: Shutterstock

4. Zapojte rodinu a přátelé jeden druhého

Udělejte si v tomto období roku čas na svou rodinu i rodinu vašeho partnera. Pokud vaše drahá polovička pochází z rodiny, která slaví svátky opulentními tradicemi, tajnými Santa dárečky, svátečními dekoracemi nebo náboženskými zvyky, podpořte je. Váš partner pak určitě rád udělá to stejné! Vánoce jsou o spojení a tohle je ideální způsob, jak toho docílit.

Foto: Shutterstock

5. Naplánujte si společné cíle pro další rok

Oslava nového roku může být zábavným časem plánování, očekávání a inspirace. Také ideální příležitostí, kdy svému partnerovi ukážete, jak důležitý pro vás je a že počítáte s vaším vztahem i nadále (někam do nekonečna). Nalijte si šálek dobrého vaječného koňaku nebo rovnou skleničku šampaňského a pusťte se do plánování letní dovolené, romantických víkendů nebo klidně přestavby vašeho bytu.  Sdílení svých pocitů, cílů a nadějí je ideální příležitostí, jak posílit váš vztah.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
7 Komentářů
 1. Tereza Poláková 1 rokem ago

  My jsme spolu sice nestrávili první Vánoce, ale třetí, ale i tak to bylo nádherné 🙂 . Pořád jsem do přítele stejně zamilovaná, jako když jsme se poznali 🙂 . Baví mě se o něj starat, rozmazlovat ho dárky a celkově hýčkat. K Vánocům jsem mu koupila pánské hodinky z https://www.beny.cz/hodinky/panske/ a věděla jsem, že z nich bude mít radost, ale že až takovou, to jsem teda nečekala 🙂 .

 2. NelaVávrová 1 rokem ago

  Děláme si Vánoce po svém, aby to vyhovovalo oboum.

 3. Iveta Ušáková 1 rokem ago

  Naše první společné Vánoce jsme strávili spolu v karanténě a další rok společně s mou rodinou 🙂

 4. Jsem ostuda, ale já si naše první společné Vánoce nijak zásadně nevybavuji, ono je to už 25 let nazpět.

 5. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  letos oslavíme se svým manželem již 13. Vánoce 🙂

 6. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Jako u nás je to už dávno, co jsme slavili první Vánoce spolu. Ale pamatuji si to jako včera. Malý byt, garsonka, na dárky moc nebylo. Ale užili jsme si to. Dárky ryze praktické. Manžel mi tenkrát říkal, že krepová pásky od https://www.jarico.cz/lepici-pasky-krepove-lepici-pasky-katskup31020.php byla nejlepší dárek, protože pak přes svátky alespoň vymaloval a použil ji na zakrytí. 😀 No nevím, ale aspoň jsem udělala radost. 😀

 7. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Pěkný článek.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account