A to „uděláte“ v tomto případě znamená, jakýma očima budete nahlížet. Vše totiž posuzujeme a hodnotíme podle vlastních zkušeností a znalostí. Proto existuje i staré přísloví:

„Podle sebe, soudím Tebe.“

Jenže toto neplatí jen o lidech, ale i o situacích, kam patří také vnitřní touha po dokonalosti – v tomto období, touha po dokonalých Vánocích. Když v sobě cítíme neustálý tlak, že věci nejsou pořád dost dobré, posíláme to dál. Ať vědomě, či nevědomě. V době Vánoc je tento tlak také patrný. Lidé se trmácí a lopotí a to vše jen kvůli tomu, aby výzdoba dosahovala úrovně výzdoby z amerických filmů nebo z domů celebrit. Utrácení těžce nastřádaných peněz na dárky. Umývání oken ve dvou stupních pod nulou…

Copak jsou Vánoce o tomto?

Ne, nejsou. Sám adventní čas je o tom, abychom se zklidnili. Abychom rozjímali. Proto Vám vlastně přináším každou prosincovou neděli informace o významu svící na adventním věnci (stačí sledovat můj Facebook >>), abychom si neustále připomínali, že se nemáme trmácet, ale vrátit se k hlubokým, podstatným hodnotám, které máme ocenit a to v klidu, ponořeni do našich vlastních myšlenek, do našeho nitra.

Už jsem několikrát psala o touze po dokonalosti, která vede ještě k větším selháním. Narušení vztahů, zbytečný stres, život bez štěstí… Myslete na to v této době o to víc, obzvlášť, pokud sami sebe přistihnete, že už zase přemýšlíte, co by se dalo ještě vylepšit, i když to ani nemáte kam v tom nabitém programu dát, nebo když už jste si slíbili, že kvůli rozpočtu nic dalšího nekoupíte.

Nebojte se zvolnit. Vánoce budou takové, jak na ně budete nahlížet. Nebo jak se rozhodnete, že na ně budete nahlížet. Pokud víte, že hodnotou je šťastná rodina, pak i Vánoce s ponožkami pod pár větvičkami, budou nejkrásnějším obdobím tohoto roku. Zvolte si vědomě, jaký bude Váš pohled na Vánoce a užijte si ten klid, který do Vás padne, až své rozhodnutí uděláte. 🙂

Vaše Lenka

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account