Nejen pro podnikatelky: Platforma Superwomen a její poslání

Veronika Hvízdalová z Brna se rozhodla pomáhat a spojovat další ženy, které uvažují o podnikání nebo se jen chtějí posouvat v životě dál. Nedávno dokončila vysokoškolské studium a kromě projektu Superwomen se věnuje ještě podnikání v oblasti obchodu. Nejraději má setkávání s lidmi, kteří ji mají čím obohatit, tanec a umění.

Životní motto: „Když si něco opravdu přeješ, celý vesmír se spojí, aby se to mohlo uskutečnit…“ od Paula Coelha.

Životní změna: Touha posunout se v životě dál a tvořit něco vlastního. “Nechtěla jsem žít ve stereotypu škola a brigády. Největší odhodlání mi dodal můj bratr svou podporou,” vypráví Veronika a dodává: “Řídím se tím, že nic není náhoda.”

Proč zrovna platforma podporující podnikatelky? Jak vás to napadlo?
Nepodporujeme pouze podnikatelky, ale i ženy, které ve svém zaměstnání nebo volném čase dělají něco navíc. První myšlenka SuperWomen vznikla v úplných začátcích mého podnikání, kdy jsem chtěla slyšet příběhy ostatních podnikatelů a snažila jsem se vytvořit kolem sebe prostředí lidí, kteří mě budou podporovat. Samotný projekt vznikl půl roku potom, kdy jsem četla o syndromu SuperWomen a řekla jsem si, „jo, to je přesně ono!“

Pro koho přesně je váš portál? Jak pomáháte?
Náš portál je pro všechny ženy, které se chtějí nechat inspirovat. Pomocí medailonku se představují různé podnikatelky, které popisují své začátky a sny. Cílem je ukázat, že přestože podnikání není jednoduché, každý by měl mít možnost splnit si svůj sen a nebát se při jeho dosažení riskovat.
Co vám vaše práce přináší?
Poznávám každý den nové lidi, inspiruji se jejich příběhy a neustále dostávám rady v podnikání, které mě posouvají dál.

Jaký je váš největší podnikatelský sen?
Vytvořit v Brně prostředí, kde si budou zajímaví lidé navzájem pomáhat, vzdělávat se, sdílet své zkušenosti a kontakty. Společně tak pomůžeme novým projektům. V současnosti mým největším snem je propojit tento projekt s uměním a módou.

Jaké je vaše původní povolání? Máte zkušenost s prací zaměstnance? A jak byste zaměstnání a podnikání porovnala (výhody/nevýhody)?
Do nedávna jsem byla studentkou. Na Univerzitě obrany jsem absolvovala bakalářských titul v oboru Bezpečnostní management. Své prvotní pracovní zkušenosti jsem získala již v 15ti letech, vystřídala jsem různé brigády, které  mě obohatily zkušenostmy a získala jsem tím i mnoho kontaktů. Díky tomu jsem zjistila, že jsem člověk, který se potřebuje neustále vzdělávat, posouvat se dál a tvořit nové projekty. Proto volba byla jasná a začala jsem podnikat.

Zaměstnání a podnikání jsou dva různé světy a každý má své pro a proti. Na podnikání miluji svobodu, děláte, to co vás baví a neustále poznáváte nové a zajímavé lidi. Ale je to taky zodpovědnost a disciplína. Stále se těmto věcem učím a ještě dlouho budu. 🙂
Jak relaxujete, když si potřebujete odpočinout?
Odpočívám aktivně, především sportem nebo také ráda relaxuji formou návštěvy muzea/galerie. Mám v plánu zase začít kreslit a meditovat.

Zdroj: Kristýna Malina

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account