Eva Moravcová žije v Praze s přítelem a malou dcerou. Má vlastní značku  Chiaro , která nabízí Rostoucí dětské oblečení – především sportovní, jako jsou tepláčky či softshellové bundy a kalhoty. To Eva sama navrhuje a zaměstnává dvě švadlenky, které ho pro ni šijí.

Motto: „Líná huba, holé neštěstí, které mi bylo od dětství vštěpováno mou babičkou (právě proto, že jsem byla jako dítě hodně bázlivá a dnes jsem jí za to vděčná). Známí mi říkají: jak ses tam a tam dostala? Musela jsi někoho znát! Ne, jsem jen přesvědčená o svém produktu a nebála jsem se zeptat a když se naskytne zajímavá příležitost, neváhám a jdu do toho se vší vervou,“ říká dnes Eva.

Životní změna: Přišla s dcerou. Eva měla totiž potřebu oblékat dceru stylově, funkčně a zároveň za přijatelnou cenu, což jí na trhu chybělo. Také potřebovala dělat to, co ji baví, a odreagovat se od mateřského stereotypu. „Časově to bylo spolu s malým dítětem hodně náročné, ale pustit se do podnikání mi dodalo potřebnou rovnováhu a rodina to ve finále také ocenila,“ říká dnes Eva ke svému rozhodnutí.
5 otázek pro majitelku obchodu s dětským rostoucím oblečením Chiaro

Kdy a proč jste se rozhodla začít podnikat?
Začala jsem když byl dceři rok a půl. Můj obor je módní návrhářství a před mateřstvím jsem pracovala jako freelance designer, ale práce pro návrháře na volné noze  pro větší společnosti je stale méně a méně , rovněž finanční ohodnocení během posledních 5 let rapidně kleslo. Pracovní doba při práci na HPP byla běžně do sedmi večer a při finišování kolekce i víkendy . Po narození dcery mi ale došlo, že do toho koloběhu už se nebude možné vrátit .Proto jsem  chtěla vytvořit něco, co mi umožní být svou vlastní paní ve všech ohledech. Do budoucna bych určitě chtěla někoho k sobě, partnera do podnikání, musí to ale být někdo, komu skutečně věřím a bude zapálený pro věc, stejně jako já.

Jak byste porovnala rozdíl mezi prací zaměstnance a podnikatele?
Je to naprosto nesrovnatelné. Dělám věci pocitově a nejsem osekaná, nikdo mě neplácá přes prsty a o všem si rozhoduju sama. To byla jedna z věcí, která mi vadila při práci pro jiné firmy – nedali mi volnou ruku a přitom chtěli něco naprosto nového. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem začala dělat na sebe. Plus taky samozřejmě to, že si rozhoduju o čase sama – vyzvednu malou ze školky, věnuju se jí a když jde spát, pracuji třeba klidně do jedné do rána.

Má podnikání i nějaké nevýhody?
Je toho hodně, co musíte ze začátku zvládnout. Jeden člověk je rázem návrhář, krejčová , marketingový manager účetní i skladník. Když zrovna není sezóna, je těžké se udržet, musíte stale vymýšlet nové věci, aby jste urdželi zájem. A taky se tady neuvěřitelně kopírují nápady. Ale stojí za to vytrvat! J
Jak byste chtěla, aby se vaše podnikání dál vyvíjelo?

Teď mám velké přání – aby se mé oblečení dostalo do vybraných kamenných obchodů. Taky bych ráda rozšířila prodej do dalších měst kromě Prahy – jako je Brno, Plzeň , Ostrava a další. A na tom teď pracuji. 🙂
Jak relaxujete, když si potřebujete odpočinout?
Nejraději u nějakého dobrého jídla či kávy s kamarádkami. Když je času opravdu málo, postačí chvilka u televize nebo časopisu – prostě chvilka něčeho absolutně oddychového. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account