Jsou to přesně tři roky, co jsem seděla doma a věděla, že hraju vabank. Stokrát omletý příběh, kdy bylo jasné, že pokud ten podpis s Heurekou pro Testuj.to nedopadne, tak musíme zastavit vývoj, propustit lidi a další vlnu Covidu už nepřežijeme. 1. 9. 2020 se to podepsalo, Testuj.to se tak stalo prvním start-upem a investicí pro Heureka Group.

A tak tentokrát takové malé bilancování, co mě ty tři roky naučily:

Lidi, lidi, lidi. Všechno stojí a padá na lidech, které máte a se kterými se dá pracovat.

Ego, ego, ego. V životě jsem ho nepotkala tolik, jako za poslední tři roky. Že by proto, že pracuji více s muži? 😉

Vize. Víc, než kdy jindy mi došlo, jak důležitá je vize. Musí být obrovská, protože vám stejně rozumí jenom část populace, takže děleno deseti je to asi tak akorát

Přiznat svou chybu. Určitě se hodně věcí nepovedlo. Několikrát jsem se musela postavit a přiznat svůj přešlap. Jak kvůli sobě, tak proto, že chci jít příkladem a být dobrým vzorem. Povedlo se? Ne vždy.

Ještě není hotovo. Že je něco moc složité nebo to nejde? Tak to zjednodušme nebo hledejme jiná řešení. Znova a znova se utvrzuji v tom, jak je důležité být proaktivní, mít otevřenou mysl a nepřestávat makat.

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Spolupráce je král. Může to znít jako otřepané klišé, ale je to moje mantra. Potřebuji poradit? Hned někomu volám. Mám nápad, ale vím, že ho sama nezvládnu? Zvedám telefon a sdílím. Pokud chci plnit své vize, sama to nedokážu, vím to a jsem vděčná za všechny ty, pro které je spolupráce stejně přirozená.

Přej a bude ti přáno. To vím už dávno, ale víc než kdy jindy se mi to ukázalo za poslední tři roky. Pokud vám někdo pomůže, nezapomínejte a pomozte zpátky. Pokud to nejde, tak přejte jenom to nejlepší, ono se vám to vrátí.

Hlavně efektivně! Ano, to platí především pro vizionáře, jako jsem já. Nepiplejte se s tabulkami a prezentacemi, pokud to není nezbytně nutné. Často stačí pár barev a flipchart, na který načrtnete přehledně vizi, nápad a popíšete strukturu. Nejdůležitější jsou totiž tři faktory: vaše nadšení, přesvědčení a také tým, který vám věří a dotáhne to!

Víte, pokud se rozhodnete jít za svou velkou vizí a zaměstnáte lidi, okolí vám občas vůbec neporozumí. Budou říkat: “Vzdej to.” Budou opakovat, že jste úplně pitomá a nesčetněkrát shodí vaše nápady. Ale kdo nebyl na hraně kolapsu či krachu, a přesto vždycky vstal a ty lidi v týmu si udržel, tak nemůže mluvit o podnikání. Takže, ač toho nejspíš naspíte méně než ostatní, plňte si sny a zhmotňujte své vize, stojí to za to!

P.S. Co si budeme povídat, máme před sebou ještě hooodně práce a je důležité dělat si i malé radosti. A tak, pokud testujete a děláme vám radost na zenysro.cz nebo na testuj.to, pošlete hlas, který nás podpoří ve finále o start-up roku. Stačí 3 vteřiny vašeho času, kliknou sem a hlasovat. Děkujeme!

 

Autor: Eva Čejková

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
3 Komentářů
  1. NelaVávrová 8 měsíců ago

    Také přeji hodně štěstí, držím palce…

  2. Lenka Hudečková 8 měsíců ago

    Super Evi, jen tak dál. Hlas jsem Vám poslala již minule, ale dnes znovu, tak snad to projde 🙂

  3. Romana Mlynářová 8 měsíců ago

    Přeji krásný den, Testuj to, mám ráda, je svěží originální. Hlas jsem poslala, máte na vítězství.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account