Nezisková organizace Cesta za snem letos uvádí již pátou sérii reality show o životě s handicapem. Tentokrát je zaměřena na osvětu cévní mozkové příhody neboli mrtvice a účastní se jí i několik žen, které se právě s touto diagnózou setkaly již v dětství. Handicap je ale nezastavil, právě naopak – plní si sny a ukazují ostatním, že život stojí za to žít, i když je někdy plný překážek.

Šest žen s handicapem si v reality show, kterou můžete již nyní sledovat na Youtube kanále “Cesta za snem” vyzkoušelo, jaké to je čelit neznámým výzvám. Během tří dnů plnily úkoly, které prověřily jejich odvahu, důvtip i schopnost spolupráce. A protože handicap je někdy opravdu překážkou a je důležité umět si říct o pomoc, každý ze dvou týmů doplnila i jedna žena bez handicapu, zaměstnankyně Generali České pojišťovny.

Včasná prosba o pomoc může být jednou z hlavních výzev, kterou handicapovaní lidé ve svém životě řeší. Lidé bez handicapu zase mnohdy nabízí svou pomoc ne úplně vhodnou formou. Lvice se touto cestou snaží tyto dva světy sladit.

„Díky Lvicím jsem si vyzkoušela, jaké je ocitnout se v situacích, které člověku nejsou úplně komfortní. Zároveň jsem si zkusila, co všechno jsem schopna dokázat navzdory limitům, které mám. Lvice jsou prostě parádní projekt, který pomáhá nejen nám handicapovaným si uvědomit, že naše limity jsou dál, než tušíme,” prozradila účastnice minulého ročníku Eliška Nováková.

A projekt Lvice pomáhá kromě samotné reality show i dál. „S každým ročníkem Lvic chceme někomu pomoct. V tomto roce podpoříme rodinu šestileté Elenky, která se vypořádává s následky cévní mozkové příhody,“ uvádí Heřman Volf z neziskové organizace Cesta za snem. Elenku postihla cévní mozková příhoda ve třech letech. Díky intenzivní rehabilitaci opět běhá, stále ale potřebuje další rehabilitační a logopedickou péči. Na podporu Elenky lze přispět na sbírkový účet 111048111/2010, VS 2024.

 

Zdroj: Cesta za snem

Autor: Kristýna Malina

Foto: Cesta za snem (Lvice 2024)

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account