Od 21. dubna do 17. května se planeta Merkur v posouvá k retrográdnímu pevnému znamení Býka, což přináší období, kdy jsme nuceni vyrovnat se se svou minulostí. Co to pro nás znamená? Býk, Lev, Štír a Vodnář pocítí retrográdní Merkur nejvíce, zatímco Panna a Kozoroh to budou mít o něco jednodušší. Merkur řídí komunikaci, cestování a technologie, což jsou všechna velmi významná témata v každodenním životě, takže přesně ta, co nejvíce pociťujeme my všichni. V Býku ovládaném Venuší vás tento retrográdní Merkur vybízí, abyste se zaměřili na své finance a také na vztahy. Žádné impulzivní rozhodnutí a nákupy. Ušetřete peníze, přemýšlejte, než promluvíte, zkuste brát věci, jak pomalu přicházejí… Vyplatí se vám to!

Býk má ošklivou pověst tvrdohlavosti a s retrográdním Merkurem v Býku je velmi snadné ještě tyto vlastnosti svým chováním podpořit, aniž byste si to vůbec uvědomovali. Můžete se dostat do zásadních hádek kvůli maličkostem, které ve skutečnosti nejsou tak podstatné, ale odmítáte ustoupit jen proto, že se nechcete mýlit. Zhluboka se nadechněte a pamatujte na důležitost kompromisu. 

Horoskop pro jednotlivá znamení během retrográdního Merkuru:

Foto: Shutterstock

Beran

V příštích několika týdnech musíte být skutečným strýčkem Skrblíkem, drahý Berane. Pokud jste nyní skutečně nerozuměli hodnotě peněz, na konci tohoto retrográdního Merkuru to pochopíte! Ne, nebojte se… nepřijdete o všechny své peníze, ale pokud budete zbytečně utrácet, ponese to následky. 

Foto: Shutterstock

Býk

Býku, pozor na pusu! Merkur je ve ve vašem znamení retrográdní, takže jste určitě nejvíce v centru pozornosti. Pokud nemůžete najít správná slova, která byste měli říci, místo toho, abyste vychrlili to první, co vás napadne, zamyslete se. Pokud něco nefunguje, nerozčilujte se – dejte si od toho pauzu a vraťte se k tomu později. Klíčem k přežití tohoto retrográdního období je vaše trpělivost!

Foto: Shutterstock

Blíženci

Bývalí všeho druhu se vracejí do vašich životů a po vás se žádá, abyste se s nimi rychle vypořádali. Existuje několik problémů, které jste v minulosti udělali (nebo kterým budete teprve vystaveni), které jste nedořešili, a na vás je teď stisknout pauzu a vyřešit je až na ně bude správný čas. Žádná ukvapená rozhodnutí, prosím!

Foto: Shutterstock

Rak

Pozor na drama s vašimi nejbližšími, Raci. Pokud se někdo z vaší rodiny, kamarádů nebo kolegů v práci chová negativně, je čas se od něj distancoval at. Mohlo by totiž dojít k hádkám, kterým je teď definitivně lepší se vyhnout. Místo toho se pokuste zachovat si vyrovnanou mysl a než jít do středu, raději se boji vyhnout. Jedině tak zjistíte, kdo jsou vaši skuteční přátelé.

Foto: Shutterstock

Lev

Neexistuje žádný jiný způsob, jak to vyjádřit, drahý Lve – v práci je na vás vyvíjen tlak a váš aktuální výkon má teď velký vliv na vaši budoucnost. Udělejte to nejlepší pro sebe, a když narazíte na problémy zkuste myslet mimo vaši „bublinu“. Odevzdejte vše včas a nevyhýbejte se detailům. Ač se teď může zdát, že váš život je jen práce, odměna na konci retrográdního období bude stát za to!

Foto: Shutterstock

Panna

Ujistěte se, že vše třikrát zkontrolujete – od letenek přes zavazadla, po časy vašich schůzek, termínů dentální hygieny a cokoliv dalšího, co vás napadne. Problémy s plánováním budou pro vás v retrográdním období obrovské, ale pokud zůstanete zorganizovaní a zaměříte se na detaily, všechno dobře dopadne!

Foto: Shutterstock

Váhy

Zaměřte se na zaplacení všech svých pohledávek, protože prokrastinace vašemu finančnímu blahobytu rozhodně nepřeje. Možná jste bez dluhů (a máte obrovské štěstí) a v takovém případě je čas zaměřit se na lidi, kteří naopak dluží vám. Vaše finanční rozvaha by měla být do konce tohoto retrográdního období vyrovnaná.

Foto: Shutterstock

Štír

Štíři, přichází pro vás období finančního omezování, ale díky retrográdnímu Merkuru je čas zaměřit se na váš milostný život. Pokud jste single vězte, že je velmi pravděpodobné, že od potencionální partnerů začnete dostávat smíšené signály o vaší budoucnosti a vy budete mít dojem, že od vašeho milostného života nedostáváte vše, co byste si představovali. Nesmutněte! Váš čas ještě přijde.

Foto: Shutterstock

Střelec

Tady je to, co budete chtít vědět: když budete sedět dlouho na kupě hnoje, přestane vám smrdět. Rozhlédněte se kolem sebe, Střelci. Je třeba udělat generální úklid vaší domácnosti i života a zbavit se špatných návyků. Najděte si čas na pořádnou snídani, telefonát blízkým nebo přátelům a zaměřte se na péči o své tělo. Vyplatí se vám to i do budoucnosti!

Foto: Shutterstock

Kozoroh

Pravděpodobně získáváte nejsnadnější zkušenost s retrográdním Merkurem ze všech dvanácti znamení zvěrokruhu. Váš největší problém? Vaše minulost. Narazíte na bývalé partnery, kolegy i kamarády a tyto setkání nemusí být vždy špatné. Naopak mohla by to být šance najít ztracenou jiskru a začít budovat něco nového. Jen nezapomeňte netlačit na pilu a jít na to pomalu.

Foto: Shutterstock

Vodnář

Vaše vztahy i elektronika se teď s největší pravděpodobností porouchá, ale nebojte se. Je možné ji opravit! Během retrográdní doby ale nekupujte nic nového. Ve vašem partnerském životě se postavte do role prostředníků a buďte ti, kdo vždy zůstanou trpělivý a chápající. Stanete se tak oporou nejen sami sobě, ale i svým nejbližším.

Foto: Shutterstock

Ryby

Máte toho tolik, co byste právě teď chtěli říci, ale kdykoliv otevřete ústa, nezní to tak, jak byste si představovali. Tento retrográdní syndrom je tady od toho, aby vás naučil nejdříve přemýšlet, než budete mluvit a hlavně jednat. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, Astronews

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
5 Komentářů
  1. Tak já to mám bez práce….nikomu nic nedlužíme a nikdo nic nedluží nám…

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    uvidíme, snad vyjdou ty lepší věci a ne ty horší 🙂

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Děkuji, tentokrát jste mě vůbec nepotešila 😀

  4. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Děkuji, budu opatrná.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account