Postavit se do kuchyně, pokud vám chybí zkušenosti, může být opravdu děsivá představa. Ať už patříte mezi mladší ročníky nebo naopak ženy či muže v nejlepším věku, pokud s vařením začínáte, příprava jednoduchého smoothie se může zdát stejně skličující jako recept na narozeninový dort o několika patrech. Rozhodně ale není čas na paniku a smíření se s myšlenkou snídaňových cereálií k obědu i večeři. Stačí si vybrat správnou kuchařku! Po prvních pár receptech získáte potřebnou sebedůvěru a snadno tak rozšíříte svůj repertoár snídaní, obědů nebo večeří pro sebe i pro svou rodinu.

Jaké nepostradatelné kuchařské příručky pro své začátky zvolit? Tohle jsou naše tipy:

Foto: se souhlasem Dity Pecháčkové

Deník Dity P., Dita Pecháčková

„Nemyslete si, že jsem bůhvíjaká kuchařka. Nejsem. Normálně to ke mně přišlo. A strašně mě to baví! Vaření, pečení, kuchařky, řeči o vaření a pak to jídlo!“ Tohle řekne Dita Pecháčková, která se nepřestává divit, když jí všichni nad talířem s jídlem, které uvařila říkají: „Ty jsi bohyně! Ze svých nejoblíbenějších jídel proto sestavila pozoruhodnou kuchařkou příručku, která navede i ty největší začátečníky na správnou cestu. Všichni pokročilí v ní zase najdou inspiraci, jak rozšířit svoje kuchařské umění.

Foto: se souhlasem Jany Florentýny Zatloukalové

Kuchařka pro dceru, Jana Florentýna Zatloukalová

Jak se naučit vařit dobře a s chutí? Jak překonat nástrahy složitějších jídel a dosáhnout dokonalosti? Tohle všechno vás Kuchařka pro dceru naučí tak, jak by vás to naučila vaše matka, kdyby na to měla čas. Tahle knížka je jiná než ostatní kuchařky pro začátečníky, je psaná vtipně a s láskou. Nepřikazuje, nehemží se nejasnými pojmy, nezdráhá se přesně vysvětlovat, co se děje v hrnci, a ochotně upozorní na časté chyby. Naučí vás o vaření přemýšlet, vezme vás kamarádsky za ruku a pomůže odhalit kuchařská tajemství. Díky ní uvaříte dokonalé jídlo hned napoprvé. Zvládnete s ní vše, co budete potřebovat – od špaget po svíčkovou. Je to jediná kuchařka na trhu, kterou se můžete provařit od začátku až do konce, jeden recept za druhým, a v mezičase ji číst jako napínavou kuchařskou detektivku.

Foto: se souhlasem Matěje Pospíšila

Sama doma a hladová, Matěj Pospíšil

Druhý díl kuchařské knihy “Sám doma a hladový”. Tak, jak byl první díl zasvěcen po teplém jídle prahnoucím, osamělým mužům a jejich prázdným břichům, tak jsou to právě hladové ženy a jejich každodenní radosti a strasti, kterým se v díle druhém s lehkým nadhledem podíváme na zoubek. Kniha je opět plná výtvarně pojatých, osobitých fotografií, plných humoru a skrytých příběhů.

Foto: se souhlasem Romana Vaňka

Velká kuchařka Čech a Moravy, Roman Vaněk

Nejobsáhlejší kuchařská kniha autora knižních bestsellerů Romana Vaňka z dílny Pražského kulinářského institutu. V této velkolepé publikaci se poprvé stává spoluautorkou Vaňkova manželka Jana, která na všech jeho předchozích knihách spolupracovala. Kniha obsahuje 762 fotografií a 431 receptů krok za krokem je přehledně řazeno do 23 kapitol. Je rozdělena na dvě části dvěma druhy papíru – imaginární „fotoprocházku“ naší zemí a velkou receptovou část. Dlouho jsme chtěli vytvořit jednu velkou kuchařskou knihu obsahující klasické recepty české a moravské kuchyně. Po zkušenostech ze psaní předchozích knih jsme ještě lépe a do detailu popsali krok za krokem klasické pokrmy české a moravské kuchyně tak, aby ji zvládl s přehledem i absolutní začátečník a profesionálům se stala relevantní inspirací.

Foto: se souhlasem Kateřiny Saint Germain

My Cooking Diary, Kateřina Saint Germain

Její obsah a koncept vychází z food blogu My Cooking Diary. Jednou za čas na něm Kateřina dělala inspirativní měsíc a každý den sdílela, co přes den jí po dobu jednoho měsíce. Její čtenáře na blogu to vždycky bavilo a inspirovalo, tak se úspěšná influencerka se rozhodla tuhle kuchařku pojmout stejně. V kuchařce najdete 90 receptů, který vám poskytnou inspiraci od rána do večera na jeden měsíc. Navíc je na začátku 10 základních receptů, který se vám budou hodit pro tvorbu těch ostatních. Kniha je rozdělena na čtyři kapitoly a ve třech hlavních najdete recepty na 30 snídaní, 30 obědů a 30 večeří.

Foto: se souhlasem Ivany Jindřichové

Cat & Cook kuchařka, Ivana Jindřichová

70, receptů, kterých se už nikdy nebude v kuchyni bát! Do své první kuchařky úspěšná influencerka vybrala tradiční recepty z celého světa, kterých se lidé často bojí. Tomu v kuchařce Ivana jednoduše předešla tím, že všechny suroviny popsala, poradila vám, kde je sehnat, a ty složitější postupy nafotila krok za krokem. Kuchařka vás naučí základním návykům v kuchyni, jako je například používání vývaru na vaření krémových polévek a omáček nebo využití digitálního teploměru při přípravě mas a různých dezertů.

Foto: se souhlasem Gwyneth Paltrow

Je to tak snadné, Gwyneth Paltrow

Oblíbená hollywoodská herečka Gwyneth Paltrow přináší přes 130 svých oblíbených receptů na výborná a zdravá jídla pod titulem Recepty na každý den: Pro ty, kdo nestíhají. A přijdou vám vhod ve chvíli, kdy začnete přemýšlet o tom, že si objednáte něco nezdravého, protože máte hlad a málo času. Najdete tu inspiraci na všechny denní chody, od jednoduchých snídaní až po pohodové večeře.

Foto: se souhlasem Janiny Černé

Cukrfree – Kuchařka pro malé i velké, Janina Černá

Cukrfree kuchařka pro malé i velké je nepostradatelnou knihou pro každého, kdo se zajímá o zdraví nejen svoje, ale i celé své rodiny. Najdete v ní více než 120 unikátních receptů s minimálním obsahem cukru, a s ideálním poměrem pro tělo prospěšných zdravých tuků a bílkovin. Součástí jsou také výživová doporučení, kde se dozvíte spoustu užitečných informací o tom, jak by měla vypadat výživa, nejen nás dospělých, ale i dětí, a to včetně těch nejmenších. Ve spojení s nádhernými fotografiemi dýchajícími atmosférou Havaje, kde celá kniha vznikala, je kuchařka unikátní knihou, která vás jen utvrdí v tom, že i bez cukru to jde!

Foto: Shutterstock, se souhlasem Dity Pecháčkové, Jany Florentýny Zatloukalové, Matěje Pospíšila, Romana Vaňka, Kateřiny Saint Germain, Ivany Jindřichové, Gwyneth Paltrow, Janiny Černé

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 2 roky ago

    Také jsem od maminky dostala kuchařku, nepostradatelný pomocník.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account