Stres. Narozeninový den a už to na mě zase padlo. Milion notifikací ze všech stran, musím proklikat Instagram, Facebook, Messanger, Whatsapp, sms, maily a LinkedIn. Je teprve poledne a podle čísel v červeném notifikačním okénku to nyní čítá na 400…
Loňské kulatiny jsem strávila v nemocnici, letošní bez oslav a bez konkrétního data určení, ale krásným víkendem s těmi nejbližšími v Peci. A přesně vím, kde chci být za rok. Zároveň vím, že to bude další posun, se kterým přichází nutné změny, které jsem už zahájila.

Vypínám sociální sítě

Obzvláště ta vlna hloupých a neověřených komentářů mě přiměla definitivně vypnout Facebook a Instagram. Nic mi to nedává, ba naopak mi to bere… čas, energii a často i nějakou naději, že jsme přeci pořád slušní lidé. Takže moje terapie psaním pokračuje už jen tady, na zenysro.cz, v komunitě, která je otevřená podnětné diskusi a hlavně se také občas vídá osobně!

Ruším notifikace

V pátek jsem naložila Františka do auta a vyrazili jsme na hory. Měli jsme před sebou 2,5 hodiny cesty a pro mě právě začal víkend. Telefon pořád pípal – notifikace kalendáře, aplikací, mail, zprávy… Jen tak jsem si povzdechla, jak proboha tohle zrušit?! Načež můj desetiletý syn vzal telefon a ptá se, co přesně chci vypnout. Šel aplikaci po aplikaci a vypínal notifikace, některé dokonce mazal. Cesta byla hned pohodovější a klidnější!
Foto by Lenka Hatašová, se souhlasem Evy Čejkové

Eliminuji schůzky s Evou

„Evo, rád bych Vás potkal, asi můžeme něco vymyslet.“ Ne! 3 minuty, řekněte mi do telefonu zadání, o co jde a obratem propojím na někoho v týmu, ale já už nechci a nebudu trávit čas s lidmi, kteří chtějí potkat Evu ve stylu “co kdyby náhodou”… A navíc, eliminuji čas na schůzky pouze do pracovní doby. Večery a víkend jsou pro rodinu a pro Evu s Evou.

Jdu uklidit stůl

Zítra stěhujeme. Po 7 letech odcházím z bytu, kde jsem žila a pak měla kanceláře. Včetně půdy musí všechno pryč, vyhazuji, co se dá a nesmírně mě to těší! Cítím v kostech, že tenhle konec totiž bude zase novým začátkem s velkým gruntem. K tomu přidávám tedy pořádek i ve stále odkládaných restech, kterých mám plný stůl a už se za ně nechci stydět, ale stavím se jim čelem.

Chci žít život bez falše

Přemýšlím, kolikrát za poslední rok o mně média napsala: podnikatelka, úspěšná žena, zakladatelka úspěšného start-upu. Bylo to tolikrát, že si říkám, kde vlastně vznikla tahle bublina? Co to je vlastně úspěch? Zeptel se mě někdo někdy? Ano, chtěla jsem pro Testuj.to svatbu s Heurekou a vyšlo to. Ale to přeci není konec, i tento deal byl začátkem něčeho, co může být hodně úspěšné, ale pořád se na tom musí makat! Stejně tak, jako na celém životě a všem, do čeho se pustíme. A tak pojďme s pokorou ty věci posouvat a měnit, méně o tom mluvit v pozlátkách ale prostě to fakt žít!

Kouknu na telefon, žádná notifikace! A ups, 11:11! Takže to je znamení! Tohle bude jedničkový rok, tak ho jdu žít a od nyní už online jedině tady na zenysro.cz 😉

P.S. od Míši: Tenhle blog zní možná trochu přísně, ale není. Evča má velké plány, tak jí i nám držte palce!

Foto: se souhlasem Evy Čejkové

Tagy:
5 Komentářů
 1. Lenka Vargová 1 rokem ago

  Držím palce, Evo, ať se být více off-line daří a hlavně ať se daří realizovat to, co Vás těší a nabíjí a zmizí to, co energii ubírá. Skvělé rozhodnutí!

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Evi, jste úspěšná podnikatelka, to je bez debat. ♥ Ale máte toho tolik, že je třeba brzdit. Ono tělo začíná po těch kulatinách, co jste vloni měla, vysílat signály. Mám mezi přáteli dost lidí, kteří zkolabovali a museli prostě zpomalit, i když si stále říkali, že to dají. ♥ Co se týká sociálních sítí, jsem jen na FB, ale chodím tam hodně málo, protože je to, jak píšete, pořád samé vzkazy, posty, a někdy i o ničem. Nemám na to čas, nebaví mě to. Kdo chce, ten si mě umí najít i jinde. Zrovna o víkendu jsem hodně přemýšlela o tom, že odejdu. Držím Vám palce, abyste všechno zvládala ♥♥♥

 3. Hezky napsané, je dobré se umět od “sítí” odstřihnout, ono se ve výsledku nic strašného nestane.

 4. NelaVávrová 1 rokem ago

  krásně napsané, snad to vydrží, držím palce.

 5. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  To bylo gruntování, držím pěsti.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account