Všichni víme, že léto patří svatbám. Vhodně se na takovou příležitost připravit, může být ovšem trochu oříšek. Nevěste ale hlavu, nic není ztraceno! Stačí se držet pěti jednoduchých pravidel, které představuje stylistka nákupního centra Metropole Zličín Barbora Havlíková. Díky nim budete nejen elegantní, ale zároveň se nedopustíte ani žádného faux pas.

5 jednoduchých pravidel pro výběr outfitu na svatbu:

Foto: Shutterstock

Co je psáno, to je dáno

To, co stojí na pozvánce by pro hosty mělo být svaté. To platí obecně pro všechny společenské události, u svateb ale dvojnásob. Dodržením pravidel a požadavků vyjadřujete úctu k hostiteli, a na to je u svateb třeba myslet o to víc. Pokud si tedy budoucí novomanželé přejí, aby se svatebčané oblékli do určitých barev nebo stylu, tak jim to splňte. Připravují tento významný den řadu měsíců a toto je to nejmenší, co pro ně můžete udělat.

Foto: Shutterstock

Žádné džíny, trička nebo krátké sukně 

Svatba je především společenskou událostí a mělo by tomu odpovídat i oblečení. To znamená žádné džíny, trička, žabky nebo kraťasy, pánové. Pro dámy to ale platí také. Příliš krátké sukně nebo hluboké dekolty se zcela jistě nehodí. 

Foto: Shutterstock

Méně je více

Nikdo by neměl být oblečený výrazněji než budoucí novomanželé. Pro dámy jsou proto zcela zakázané bílé šaty. Vhodné nejsou ani křiklavé barvy, jako je rudě červená nebo příliš výrazné vzory. Těm se také raději vyvarujte. Nejlepší volbou jsou pastelové barvy a decentní střihy.

Foto: Shutterstock

Nezapomeňte na doplňky

Šperky vždy laďte do barvy jednoho kovu. Pokud vyberete výrazné náušnice, krk už nechte nahý nebo jen s jemným řetízkem. „Nevyplácí se podcenit výběr kabelky a bot. Volte raději menší, ideální je společenské psaníčko. Velké kabelky nechte doma. Boty by měly být na podpatku, vhodné jsou také elegantní baleríny, pokud nemůžete nosit podpatky,“ radí stylistka nákupního centra Metropole Zličín Barbora Havlíková. „Pánové, vy ladíte vždy barvu bot s barvou opasku. Ponožky vybíráte ve stejné barvě jako je barva kalhot,“ dodává stylistka.

Foto: Shutterstock

Dbejte na celkový vzhled

Pro upravený vzhled je třeba myslet i na účes, make-up a nehty. Pokud vás čeká honosnější svatba, nebojte se zavolat si na pomoc profesionála, který se vám postará o make-up i účes. Pro manikúru volte jemné, nepříliš výrazné barvy. Pánové, ani vy se nezapomeňte ráno oholit nebo upravit plnovous. To samé platí pro vlasy a upravené nehty.

Foto: Shutterstock

Zdroj: autorský text Barbory Havlíkové

Tagy:
3 Komentářů
 1. HelenaSvatková 10 měsíců ago

  Překrásné outfity na svatbu. Moc bych uvítala také oblečení na promoce, mám pět vnoučat a všechny jsou vysokoškoláci a již letos mě čeká první promoce, tak několik dalších.

 2. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

  Čeká nás svatba přátel 7.7., takže asi za tři týdny. Šaty, kabelku a boty již mám. Jsem objednaná ke kadeřnici, na pedikúru i na manikúru. Jen tedy nevěsta se ženichem si vybrali datum, které následuje hned po svátcích a všichni mají dovolenou. Sama nevěsta nesehnala kadeřnici, tak se s tím budeme muset poprat samy.
  Ale nevadí, svatba to bude malá, komorní, a my to zvládneme. Manžel bude řidič a fotograf :-), já svědek nevěsty.

 3. NelaVávrová 10 měsíců ago

  Na svatbu se nechystám v nejblížší době, ale chvilka potěšení nad tímto článkem je kouzelná 🙂 Moc krásné…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account