Pokud jste se ještě neseznámili se sadami pro barvení obočí, jistě vám teď můj článek změní život. Nepřeháním! Měla jsem to totiž stejně. Jen si totiž představte toto: chystáte se nalíčit, což obvykle vyžaduje minimálně 10 různě barevných tužek na obočí (ve všech dostupných odstínech, protože člověk prostě nikdy neví), gely na fixaci, make-up na korekci a spoustu pozitivních myšlenek. Musíte vynaložit úsilí hodné doběhnutí cíle ultra maratónu, aby vaše obočí získalo vzhled toho, jaké má například vaše oblíbená modelka Cara Delevingne nebo herečka Joan Crawford (její obočí je prostě dokonalost!). A nebo… nebo prostě budete mít své obočí hotové ještě předtím než s líčením vůbec začnete! Lákavá představa, že? 

Vítejte v rychlokurzu barvení obočí doma, kde s několika podrobnými pokyny si snadno a rychle vytvoříte semi-permanentně obarvené obočí, které může vydržet v nezměněném stavu od jednoho do tří týdnů. Ano… doslova budete moci tvrdit, že takto jste se tak ráno prostě probudila. Pojďme k tomu, co potřebujete vědět.

Jak používat sady na barvení obočí? 

Začněme s tím, co vlastně sady na domácí barvení obočí vlastně umí: postarají se vám o semi-permanentě vybarvení obočí po dobu až několik dnů nebo týdnů, v závislosti na konkrétním produktu, takže každý den můžete přeskočit bod vašeho make-up programu jako je dokreslování obočí. Důležité je ovšem pečlivě se řídit pokyny dodanými výrobcem (každá sada je má jiné!), ale obecně platí, že si aplikujete barvu na čisté, suché obočí ve směru růstu vašich chloupků.

Poté, co necháte barvivo působit doporučený čas (opět v závislosti na pokynech výrobce a toho, jak moc tmavé obočí chcete), produkt opláchnete nebo sloupnete ztvrdlý povlak barvy. Moje rada? Začněte tím, že necháte barvivo působit kratší dobu, než jakou sada doporučuje, a uvidíte, jak moc vám obočí ztmavne. Mistra dělá praxe, takže postupem času budete přesně vědět, kolik času potřebuje právě vaše obočí. Koneckonců pokud vám obarvení bude připadat moc jemné, vždy můžete nanést produkt znovu. 

Jak vybrat sadu na domácí barvení obočí? 

Pokud jde o použití jakéhokoliv druhu barviva, chcete mít jistotu, že získáte nejbezpečnější recepturu s nejdéle trvajícími výsledky – což je náročný úkol, když každá sada na internetu tvrdí, že právě ona je ta nejlepší.

První věc: ujistěte se, že sada je skutečně vyrobena na obočí. Byla by naivní představa myslet si, že zbytek barvy z barvení vaší hřívy, si snadno vykouzlíte i obočí ve stejné barvě. Ani náhodou! Kosmetičtí odborníci k tomu dodávají: „Barva na vlasy obsahuje amoniak, který je nebezpečný pro vaše oči a citlivou pokožku kolem nich. Místo toho se proto sady pro barvení obočí vyrábějí s přírodními recepturami na rostlinné bázi.“

Za druhé: namísto experimentování s 12 dílnou tónovací sadou, díky které proměníte svou koupelnu v chemickou laboratoř a po pár minutách si budete připadat jako šílená vědkyně, vsaďte na sady pro začátečníky, které obsahují pouze barvivo, aktivátor a několik nástrojů pro aplikaci. Vyzkoušet můžete i odlupovací receptury, které vyžadují pouze natření obočí a následné zaschnutí. Tím se vytvoří povlak, který po uplynutí doby působení prostě sloupnete. Poslední variantou jsou dočasné jednodenní odstíny v podobě smývacích gelů na obočí nebo barevných vosků. 

Jaké sady na barvení najdete na trhu?

Beauty Lash, DM drogerie, 249 Kč

V několika krocích tato sada snadno promění vaše vybledlé obočí ve výrazné. Vybrat si ji můžete v několika odstínech, nerozmazává se, je voděodolná, výdrž až 6 týdnů.

RefectoCil startovací set Mini, 499 Kč

Vše potřebné k barvení obočí nebo řas v jedné sadě, ideální pro začátečníky, výdrž až 6 týdnů. 

Maybelline New York barva na obočí Tattoo Brow, Notino, 208 Kč

Semi-permanentní gelová barva na obočí, která se nanese, nechá působit a sloupne. Výdrž až po dobu 3 dnů, 3 jednoduché kroky, tenký aplikátor zaručuje precizní aplikaci.

Beautiful Brows, 258 Kč

Sada s aktivátorem, která zvýrazní a nabarví obočí až na 3 až 4 týdny + pudrová sada pro každodenní použití, která vám pomůže s celkovým doladěním, poradí si s chybějícími chloupky, mezerami, délkou i tvarem. Skvělá výdrž, přirozenost, snadné použití.

Extra tip: 

Není domácí experimentování s barvou vašeho obočí nic pro vás! Svěřte se do rukou profesionálů. V dnešní době najdete na trhu mnoho salónů, které se na obočí přímo specializují. Dostane se vám odborné péče a poradenského servisu ohledně vašeho tvaru i doporučené barvy. 

The Brow Bar

Týnská ulice 21, Praha 1, tel. 775 233 977

The Re.Beauty Studio 

Lublaňská 53, Praha 3, tel. 608 527 913

Brow Bar Salon Brno

Josefská 9, Brno, tel. 732 527 809

Foto: Shutterstock, archiv

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account