Čeká vás letos na jaře nebo v létě váš vysněný den D? Pak je ideální chvíle pro výběr vašich svatebních šatů. Už to je samo o sobě zážitkem, na který budete se svými kamarádkami, maminkou nebo blízkou rodinou dlouho vzpomínat. Než se však vrhnete do procesu vybírání, je dobře ujasnit si, jaké nejnovější trendy aktuálně hýbou svatebním světem. Vybrali jsme pro vás pět nejdominantnějších a věřte, že ať si vyberete jakékoliv šaty, budete bohyně!

Jaké svatební šaty vybrat v roce 2023?

Foto: se souhlasem Adriana Rivera / Pinterest

Trend #1: nabírané rukávy

Svatební šaty s rukávy nejsou žádným novým nápadem, protože už z historie dobře víme, že byly hlavní dominantou svatebních šatů již od poloviny 19. století. A i když jsme se od počátku tohoto designu vzdálili celá staletí, v roce 2023 můžete očekávat, že tento velice elegantní prvek uvidíme stále více a více. Rukávy zkrátka budou i nadále hrát hlavní roli ve spojení s elegantní siluetou. Od krajkových, nabíraných, po rozšířené nebo takzvanou biskupskou siluetu, rukávy ocení každá nevěsta, která nechce odhalit příliš, ale zároveň touží po dramatickém efektu. 

Foto: se souhlasem Chris & Ruth Photography / Pinterest

Trend #2: tělo objímající šaty

Ačkoliv svatební móda kdysi upřednostňovala konzervativnější střih (vzhledem k náboženskému podtextu), moderní nevěsta a módní návrháři svatebních šatů se od této církevní tradice letos vzdálili a stvořili trend přiléhavých, odvážných a šik šatů. Můžete je zvolit ve střihu mořské panny s rozšířenou spodní částí, z hedvábí, které je lehké jako pírko a ideální pro svatbu například na pláži nebo dokonale nadčasového střihu s rukávy. K těmto šatům například vypadá skvěle delší vlečka a bohatý závoj, který se postará o dramatický efekt.

Foto: se souhlasem Pablo Guia / Pinterest

Trend #3: blýskavé detaily

Bohatě zdobené svatební šaty se po několika sezónách opět vrací do hry a přinášejí oživení dodnes více minimalistického designu. Přišel čas zazářit! Šaty ozdobené blýskavými krystaly, korálky nebo výšivkou jsou způsobem, jak vystoupit z davu a zvolit si originální styl. Letos jedním z nejvíce oblíbených trendů je art-deco, který upřednostňuje odhalenější záda šatů, jež nabízejí prostor pro každou třpytivou fantazii.

Foto: se souhlasem Kir Tuben / Pinterest

Trend #4: kratší délka

Pokud sledujete trendy posledních několika sezón, budete dobře vědět, že minišaty se stále drží na výslunní oblíbenosti. Svatební trendy pro rok 2023 je ale přinesou v různých oživeních od midi délky do půli lýtek až po ultra krátké mini. Je to svěží, nostalgické a ideální způsob, jak přilákáte pozornost ke svatebním doplňkům jako jsou například nádherné střevíčky. 

Foto: se souhlasem Cinzia Bruschini Studio / Pinterest

Trend #5: mírné náznaky barev

Nebojte se jako budoucí nevěsta pustit do experimentů s barvami. Je tok 2023 a vy se nemusíte držet žádného tradičního způsobu volby bílých svatebních šatů. Vlastně právě naopak! Pokud toužíte mít šaty ozdobené stejným barevným akcentem, jako je téma vaší svatby, s chutí do toho. Nemusíte jít do žádné divočiny, ale i pouhý detail v podobě jemné květinové výšivky udělá mnohé.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Adriana Rivera, Chris & Ruth Photography, Pablo Laguia, Kir Tuben, Cinzia Bruschini Studio / Pinterest

Zdroj: Wikipedia Commons, Pinterest

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Kristýna Štírová 1 rokem ago

    Všechny ty šaty jsou krásné. Jen by mě trochu zajímaly cenovky. Já jsem objevila svoje svatební šaty levně na bazaru s oblečením https://obleceni.biginzerce.cz/ a taky byly krásné a hlavně za pár korun. Ale je pravda, že mám štěstí v tom ohledu, že je moje mamka krejčová, takže mi je pak ještě trochu doupravila na míru. Pokud ta možnost není, tak se asi fakt vyplatí nějaký salon nebo šaty na míru. A já jsem teda taky věděla, že si je nebudu chtít nechat. 🙂

  2. Nádherné šaty, tak ať nevěstám přinesou co nejvíce štěstí do manželství.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Krása nesmírná 🙂

  4. NelaVávrová 1 rokem ago

    Krása, to se aspoň kochá 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account