Nejlepší na tarotu je, že se můžete zeptat na cokoliv! Neexistuje žádná dobrá nebo špatná otázka. A ještě lépe ani žádný soud! Na problémy, které vám tarokové karty mohou pomoci vyřešit nebo jim pozorumět, neexistuje ani žádná hranice. Přesto je dobré vědět, jakým směrem směřovat své otázky při výkladu karet, aby vám mohly dát, co nejlepší odpovědi. Právě proto jsme pro vás vybrali otázky, které vám pomohou na cestě k odpovědím, jež ve svém životě hledáte. Jen čtěte dál…

Jak tarotové karty fungují? 

Tarotové karty jsou snadný způsob, jak vytvořit hlubší spojení mezi sebou a vesmírem a způsob, jak se dostat do kontaktu se svou intuicí. Mohou být nástrojem sebeobjevování a někdy si účinnou terapií. Co vlastně s balíčkem tarotových karet udělat jako první? Každá taroková karta má přidružená klíčová slova a významy. Při výkladu tarotu položíte otázku – i když je to něco tak jednoduchého jako „Co bych měl dnes vědět?“ – zamícháte balíček a vytáhnete kartu. Poté, ať už se jedná o jednu kartu nebo tucet karet, vyložíte si symboly a archetypy tarotových karet, které vytáhnete. Pokud se například zeptáte: „Mám dát výpověď v práci?“ a vytáhnete si tarotovou kartu Smrt, která představuje konec a nové začátky, můžete to brát jako povzbuzení k hledání nového zaměstnání.

Foto: Shutterstock

Jaké otázky klást tvarohovým kartám?

Ať už navštěvujete profesionála nebo čtete své vlastní tarokové karty, věnujte několik minut přemýšlení o tom, co přesně chcete vědět. Poté postupujte takto:

Rozdělte své otázky na menší části

Obecně platí, že hloubkový výklad tarotu bude zahrnovat alespoň tři karty. Pokud čtete své vlastní karty, rozdělte svou hlavní otázku na tři nebo více menších částí, které dohromady povedou k dobře zaokrouhlené odpovědi. Uspořádejte svůj výklad v chronologickém nebo logickém pořadí. Tímto způsobem karty vytvoří cestu, po které se můžete vydat. Tento postup vám také pomůže získat konkrétní informace o tom, co chcete vědět.

Myslete na minulost a budoucnost

Běžným tarotovým rozšířením je rozložení minulosti/přítomnosti/budoucnosti, ve které jsou taženy tři karty, které představují tuto časovou osu. Mnoho dalších tahů je variace tohoto základního formátu, přičemž další karty vrhají další světlo na vaši situaci. U tahů jako je tento, zvažte, jaké kroky vás dostaly tam, kde jste nyní, co ve vaší minulosti mohlo být hlavní příčinou, která nyní podporuje vaši situaci, a jaké kroky budete muset podniknout dále. Nakonec zvažte, jaká následná opatření nebo další myšlenky byste mohli mít, až budete znát odpověď na svou hlavní otázku. 

Upřesněte své otázky

Čím přesnější jsou vaše jednotlivé otázky, tím snažší na ně bude odpovídat. Tarotové karty mají často více abstraktních významů, takže je dost těžké je spojit s vaší otázkou. Například se neptejte: „Jaké jsou jejich skutečné pocity a přiměje je to, aby se se mnou znovu spojili?“ Místo toho to rozdělte do dvou samostatných otázek a ke každé si vytáněte kartu: „Co ke mě skutečně cítí?“ A pak „Opět se se mnou spojí?“

Foto: Shutterstock

Můžete se zeptat, kdy se věci budou dít

Nebojte se otázek „kdy“! Všechny karty odkazují na časová období nebo limity, takže je v pořádku klást i tento typ otázek: „Kdy se se mnou znovu spojí?“ Vaše taroková kniha bude mít více podrobností, ale zhruba každý ze čtyř tarotových symbolů je spojen s určitým časovým obdobím. Hůlky označují dny nebo jaro, meče týdny nebo podzim, poháry měsíce nebo léto a pentakly roky nebo zimu.

Než položíte otázku ano či ne, dobře se zamyslete

Tarot lze použít i pro otázky „ano“ či „ne“, ale není to snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jistě, struktura otázky je přímočará, ale žádná z karet konkrétně neznamená „ano“ nebo „ne“, takže interpretace může být složitá. 

Ptejte se na otevřené otázky

Obecně platí, že otevřené otázky mohou vést k lepšímu pochopení. Místo „Chystáme se já a můj partner rozejít?“ možná bude lepší se zeptat: „Na čem bych měla ve svém vztahu zapracovat?“ nebo „Co bych měla vzít v úvahu, když přemýšlím o budoucnosti svého vztahu?“ To neznamená, že byste se nikdy neměli ptát na jasné otázky, ale ty otevřené nechávají více prostoru pro další informace.

Je v pořádku se také neptat

Pokud chcete něco konkrétního vědět, zeptejte se! Někdy ale nevíte, co hledáte, a chcete jen vidět, co karty přinesou nebo odhalí. Pokud je to tak, nechte karty informovat vás o vašem životě právě teď.

Foto: Shutterstock

Otázky, které byste si mohli položit:

Co bych měl ve svém životě právě teď ocenit?

Jak mohu vytvořit větší rovnováhu ve svých přátelstvích?

Co se musím naučit ve svém současném zaměstnání?

Co přináším do svého života právě teď?

Jaké ponaučení si z tohoto rozchodu mohu vzít?

Jak moje minulost ovlivňuje mou přítomnost?

Kterým myšlenkách bych měl dnes věnovat pozornost?

Co teď ve svém životě nejvíc potřebuji?

Jaké osobnostní rysy a vlastnosti u partnera potřebuji?

Jak mohu lépe posílit svůj současný vztah?

Co bych měl zvážit při výběru profesionální kariéry?

Jak se cítím na prvním rande?

Jaký je můj dnešní nejlepší krok?

Co mohu udělat, aby se tento problém vyřešil?

…. A mnoho jiných, které vás napadnou.

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons, Kerry World

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
4 Komentářů
  1. Tato oblast mě úplně míjí, karty jsem si nikdy vyložit nenechala, ani mě to neláká…

  2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    výklad karet jde mimo mě. Nechci vědět, co mě čeká. Co má přijít, to přijde…

  3. NelaVávrová 1 rokem ago

    Zajímavé, já si nikdy vyložit karty nenechala, nevím zda strach nebo, že tomu málo věřím a osud bohužel neovlivním. Co se má stát se stane…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account