Má dnešní pozvánka na výlet je na sever Čech, do malého městečka Osečná, na jehož okraji se nalézají Lázně Kundratice. Lázně Kundratice vznikly jako součást městečka Osečná v roce 1881 a lze je zařadit mezi jedny z nejstarších lázní v Čechách. Jako přírodní léčivý zdroj se v těchto lázních používá sirnoželezitá slatina. Lázně Kundratice poskytují svým hostům léčebné procedury, které působí velice příznivě na onemocnění pohybového ústrojí.

Poloha léčebny využívá příznivé klimatické podmínky Ještědského pohoří, které chrání Lázně Kundratice před studenými severovýchodními větry. Krajina kolem léčebny je bohatá na borové lesy, háje, luka a rybníky.

Ubytovací komplex tvoří 3 lázeňské budovy -Šárka, Dalibor a Přemysl. Zakladatel lázní Josef Schwan postavil nejprve v blízkosti bohatých rašelinišť malý domek se dvěma vanami pro rašelinové koupele. Lázeňské budovy dostaly nový vzhled a v roce 1914, kdy byla postavena ozdravovna určená zejména vojákům z první světové války. V roce 1933 byly lázně považovány za jedny z nejmodernějších v naší republice. Po druhé světové válce se Lázně Kundratice staly součástí státního podniku Československé státní lázně, v roce 1992 byla lázeňská léčebna zprivatizována a vznikla tak nová akciová společnost.

Součástí lázní je lesopark Mannův les, ten má charakter příměstského parku. Parkem vede haťový chodník, který prochází nad mokřady. Součástí parku jsou vyhlídková místa, informační panely, venkovní posilovna či odpočinkový altán. Pro lázeňské hosty, ale i jednodenní turisty je k dispozici minigolfové hřiště a v dolní části lázní též restaurace a nově zrekonstruovaný altánek.

Tagy:
8 Komentářů
 1. Tieto kúpele by som rada navštívila.

 2. Author

  Tak třeba to někdy vyjde, je toho tady v okolí hodně, co stojí za vidění.

 3. O těchto lázních už jsem slyšela. Ale ještě je nenavštívila…

 4. NelaVávrová 1 rokem ago

  slysím poprvé 🙂

 5. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Byli jsme zde s přáteli, a moc se nám to malé kouzelné místečko líbilo 🙂

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account