Knihy jsou pro mě láska, miluji jejich vůni. Je to moje pravidelná dávka „odpojení se“ od denních povinností a uklidnění mysli na konci každého dne, než se uložím ke spánku. 

Někdy se mi podaří mít více času, který strávím s pevnou vazbou v rukou, ale často jsem vděčná i za 15 minut, které jsou mi dopřány ve společnosti různých žánrů. Mám ráda krimi, biografie, vzdělávací knihy, ale zvláštní místo v naší rodinné knihovně zabírají i motivační knihy a ty věnované rodičovství. Pečlivě si vybírám. Čtu reference, na základě doporučení si doplňuji můj knižní wishlist a postupně dokupuji. A tak vám v dnešním článku přináším své tipy

Lean in 

Moje TOP kniha, ke které se opětovně vracím a pokaždé v ní najdu inspiraci. Sheryl nabízí velmi přesvědčivá řešení a fakta, jak můžeme my ženy využít svého potenciálu v jakékoli oblasti. Upozorňuje na náš hlas ve společnosti, který není slyšet a musí zesílit pro dobro všech. 

Opřeme se do toho a přispějme k odbourávání stereotypů a předsudků, které ženy limitují v dosahování cílů. Pro podporu soudržnosti a mobilizaci žen na celém světě Sheryl dokonce spoluzaložila globální hnutí, jehož cílem je inspirovat a podporovat se navzájem.  

Proč spíme 

Poslední 3 roky cítím, že mi spánek chybí a neumím ho dohnat. Těch 10 let fungování na jeho úkor je vidět a také cítit. Rozjíždění vlastního byznysu, mateřství a noční směny na projektech. Dnes už se snažím spát více (netvrdím, že se mi to vždy povede).

Fascinující kniha Proč spíme je přesně to, co jsem si potřebovala přečíst. Dočtete se v ní, jak spánek posiluje naši schopnost učit se, pamatovat si, logicky se rozhodovat a ovládat své emoce či kreativitu. Jak reguluje naši chuť k jídlu, ovlivňuje naši imunitu a chrání nás před různými chorobami. Spánek má prostě léčivou schopnost. A my chceme být zdraví. Tak čtěte.  

Začněte s proč 

Mám to štěstí, že dělám práci, která mě baví a naplňuje a s tímto pocitem ráno vstávat z postele. Nemám ráda nudu a moje práce mě uvádí do různých situací, které mě drží ve střehu v jednom kole. Samozřejmě vím, že ne každá z nás to má úplně stejně. Kniha Začněte s proč vám pomůže zamyslet se nad tím, proč děláte to, co děláte a jaký to má význam. Nabídne vám prostor pochopit podstatu vašeho směřování. Odpovědi ale tato kniha nenabízí, ty musíte hledat u sebe.

Nastavení mysli 

Kniha, která vás přinutí se zamyslet a vnímat svůj život se vším, co nabízí, jako pozitivní výzvu. Ano, i z těžkých chvil umíte vytěžit něco pro sebe, co vás posune vpřed. 

Autorka knihy nabízí řadu příkladů jak myslet růstově a ne fixně. Zároveň vysvětluje, proč samotné chválení schopností nestačí, ale může naopak zabránit dosažení úspěchu.

Já osobně oceňuji poznání jak chválit děti (t.j. ne za jejich výkon). Kniha je výborná pomůcka pro lídry, vedoucí pracovníky či učitele, kteří hledají jiné způsoby komunikace se svými žáky než jsou zažité stereotypy. Zjistíte, jak lidi vést k vytrvalosti a vzbudit v nich lásku k učení. Věnovala jsem tuto knihu třídní učitelce mé dcery a získala pozitivní ohlas. 

 

A co vy? Čtete knihy? Zkuste sáhnout po některém z mých tipů pro rozvoj osobnosti a motivaci. Nebo jen tak, na „odpojení se“ a strávení chvilky sám se sebou. 

 

Autorka: Anna Beňadiková

Foto: se souhlasem společnosti EnvatoElements

Tagy:
1 Komentář
  1. Tereza Poláková 10 měsíců ago

    Proč spíme je super. Já jsem to teda nečetla, ale poslouchala jsem to jako audioknihu a měla jsem tam spoustu AHA momentů. Na audioknihy jsem se hodně naučila, když byl Covid a neměla jsem co dělat a i teď si dost často nějakou půjčím. Člověk se má pořád co učit a v čem se zlepšovat 🙂 .

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account