73

Pes se považuje za nejlepšího přítele člověka, zvláště jeho věrnost je něco úžasného. Proto by jsme našemu pejskovi měli dopřát spokojený a šťastný život i v momentě, když už například nezvládá delší trasy, jako tomu bylo dřív. Někteří majitelé psů si totiž myslí, že když už je pejsek starší a není už tolik pohyblivý, tak by měl celé dny jen sedět doma. Jenže tomu chlupáči to pak přijde určitě líto, když vidí, že celá rodina odchází někam na výlet. Prostě to vůči němu není férové.

Pejsek má radost z každého nového dne

 

Já sama doma vlastním pejska, který se těší z každého nového dne, co spolu zase podnikneme za dobrodružství. Samozřejmě vím, že až jednou zestárne, tak už tolik moc vitální asi nebude, ale i to se dá vyřešit. Nebudu ho přece nechávat doma. Při pohledu do jeho psích očí by mě to zabolelo u srdce. Co jsem se tak různě dívala po internetu, tak se nabízí řešení psí batoh. Jakmile už budou psa bolet nožičky a nebo toho už na něj bude moc, tak si ho prostě jen dáme do batohu a pokračujeme v cestě. Aspoň tedy za mě je to dobrá pomůcka na společné výlety.

 

Určitě se mi nelíbil článek od jedné paní, která napsala, že pokud už pes nezvládne delší vycházku, tak by jsme měli začít chodit bez něj. Tomu psovi je to pak určitě líto, když nám nemůže dělat na vycházce společníka. Co jsem se dívala, tak se to dá ještě řešit i psím kočárkem, ale to už se mi zdá příliš moc složité a možná zbytečné. Batoh na mě působí jako taková nejméně náročná varianta. Když uvidím na psovi, že už toho má prostě dost, tak ho vezmu na záda a pokračujeme v cestě společně. Z pohledu přátelství mezi člověkem a psem to beru jako velmi pěkné vzájemné gesto.

I starší pejsek má rád dobrodružství

 

Každý pes samozřejmě jednou zestárne, podepíše se to na jeho vitalitě a pohyblivosti. To pak ale vůbec neznamená, že ho začneme zavírat doma. To se na mě nezlobte, ale prostě se mi to vůbec nelíbí. I když bude pejsek starší, tak bude velmi rád s námi trávit volné chvíle a bude nám chtít být neustále na blízku. Proto je od nás férové, abychom ho všude brali sebou a v případě potřeby mu cestu usnadnili.

 

Jestli už máte někdo doma staršího pejska, tak mi sem klidně napište do komentáře, jak s ním řešíte rodinnou dovolenou. Lidé jezdí i se svými staršími chlupáči na dovolenou, ale nikde jsem se moc nedočetla, jak to potom řeší, když prostě pes dlouhou trať neujde. Pro mě se jako nejlepší řešení jeví psí batoh na pejsky. Mám na boku batohu flašku s pitím i s miskou pro psa a pak něco k snědku pro nás oba. K zakoupení je na různých eshopech, to bych ale nedoporučovala. Nejlepší je najít si nějaký srovnávací web a nebo portál s recenzemi zboží, kde se o takových pomůckách píše a porovnávají se. Člověk si tam najde recenze, pozitiva i negativa zboží a další potřebné věci. To je asi tak vše, co jsem dnes měla na srdci. Zdraví Laura a můj pejsek Sandra.

Tagy:
1 Komentář
  1. INOMA 1 týdnem ago

    Sice nemám pejska, ale občas vídám právě psí batohy na ulici. Podle mě je to bezva nápad. 😉 Je to jiné a neokoukané.

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account