To, co nosíme, o nás prozrazuje mnohé. Jakkoliv to ale zní jednoduše, většina z nás tápe v tom, jak být autentičtí a sebevědomí zároveň. Jak se obléknout podle své osobnosti a najít oblečení, ve kterém se budete cítit dobře a zároveň bude odrážet váš charakter? Držte se ověřených tipů odborníků. Někteří z nás mohou mít dobrou představu o tom, jaký by mohl (nebo měl) jejich styl být. Většina však tápe! Proto jsme pro vás vybrali nejčastější možnosti, abyste vám pomohli ujasnit si, ke které máte nejblíže. 

Jak se obléknout podle své osobnosti: 5 základních osobnostních stylů

Milovnice nadčasové klasiky

Táhne vás to ke rafinovaně nenápadnému oblečení a minimalistickým doplňkům? Pak jste klasická milovnice nadčasové klasiky! Kvalitní látky, perfektně padnoucí střihy a neutrální barvy jsou vašimi klíčovými spojenci. Mezi vaše oblíbené módní kousky budou patřit jednořadová saka, pouzdrové sukně, tmavý denim, perly a klasické bílé košile. Dobře víte, že přestože je jejich pořizovací cena mnohdy vyšší, vydrží vám v šatníku roku. Definitivně nic pro maximalisty. Naopak oblečení, ve kterém se budou vždy cítit dobře všichni, kdo neradi vystupují z řady a mnohem raději jsou, když za jejich osobnost mluví jejich činy, nikoliv výrazné barvy nebo flitry. 

Osobnosti, u kterých se můžete inspirovat:

Kate Middleton, Audrey Hepburn, Grace Kelly

Foto: Shutterstock

Eco-friendly šik

Váš osobnostní styl má tendenci nechat pohodlí převažovat nad vším ostatním – mnohdy i nad stylem a cenou. Pokud se rádi oblékáte do jednoduchých, nenápadných a nenáročných oděvů a z materiálu dáváte přednost přírodním látkám jako je 100 % bavlna nebo len, definitivně patříte do skupiny Eco-friendly šik. Dávno už nenakupujete jen podle toho, jak oblečení vypadá, ale daleko více vás zajímá pozadí značky, způsob výroby oblečení a mnoho dalších otázek udržitelnosti. Neváháte čas od času zabrousit například do vintage obchodů nebo sekáčů.

Osobnosti, u kterých se můžete inspirovat:

Julia Roberts, Elle McPherson, Sandra Bullock

Věčně mladá 

Odjakživa vás to táhlo ke květinovým vzorům, výšivkám, pastelovým barvách, něžným halenkám a rozevlátým sukním? Pak je tento dívčí styl to pravé pro vás. Nenechte se mýlit jeho názvem. Můžete ho nosit stejně tak ve dvaceti jako v padesáti. Jen musíte vědět, jak na to. Stačí do vašeho šatníku přidat více bohémského stylu, něžných barev a nechat například volány podtrhnout vaši ženskou stránku osobnosti. Špetka dívčí rozpustilosti může být zábavným módním prvkem, který můžete nosit v jakémkoliv věku.

Osobnosti, u kterých se můžete inspirovat:

Kylie Minogue, Nicole Kidman, Christina Hendricks

Foto: Shutterstock

Zábavná fashionistka

Březen a září jsou vašimi nejoblíbenějšími měsíce, protože z Milána, Paříže nebo New Yorku se do obchodů hrnou nové módní trendy pro další sezónu. A to je přesně to, po čem vy toužíte! A v ideálním případě chcete být ještě o krapet napřed a patřit mezi ty první, kteří nový módní kousek obléknout. Jakmile ho pak budou nosit všichni, ztratíte o něj zájem. Nebojíte se experimentovat a v šatníku vás baví netradiční kombinace barev, střihů i vzorů. Vaším heslem pro jakýkoliv outfit je „Dress to Impress“. 

Osobnosti, u kterých se můžete inspirovat:

Gwen Stefani, Cher, Amy Winehouse

Nepřehlédnutelná diva

Oblečení, které nosíte, nosíte proto, aby si vás lidé všimli. Mnohdy jde o drzé, ale vždy elegantní outfity, které přitahují pozornost a nechybí jim originalita a smysl pro humor. Neváháte kombinovat nekombinovatelné a snadno zvládnete nosit nejnovější módní trendy spolu s minimalistickou klasikou. Dobře víte, že barvy jsou v šatníku potřeba, ale černá je jejich královnou. 

Osobnosti, u kterých se můžete inspirovat:

Scarlett Johansson, Marilyn Monroe, Dua Lipa

Foto: Shutterstock

4 tipy, jak se oblékat podle vaší osobnosti

Jakmile si určíte svou osobnost stylu (ale se alespoň přiblížíte k těm, se kterými se nejvíc ztotožňujete), existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste se svému ideálu přiblížili.

1. Zjistěte, jak chcete, abyste se ve svém oblečení cítili

Pokud se snažíte identifikovat svůj styl, může být užitečným nástrojem položit si otázku, jak chcete, abyste se ve svém oblečení cítili. Chcete například, abyste působili sebejistě, mocně, kreativně nebo víc sexy?  Vliv, který může mít oblečení na to, jak se cítíme, nelze podceňovat. Je dokázáno, že emoční stav se mění v závislosti na tom, jaký styl oblečení máme na sobě. Takže určení toho, čeho chcete svým vzhledem dosáhnout, může být užitečným nástrojem, jak si svůj styl utřídit. 

2. Najděte svou barevnou paletu

Barvy jsou mocným nástrojem a lze je použít k vyvolání nejrůznějších pocitů a nálad. Podle studií psychologie barev například červená odráží sílu a energii, zatímco modrá vytváří klidnou, uvolněnou a integrální atmosféru. Pokud se vám to zdá lákavé, ale nejste si jisti, které barvy nosit nebo které vám nejvíce sedí, proveďte na sobě barevnou analýzu. Díky ní identifikuje odstíny, které přirozeně a fyziologicky doplňují vaše přirozené odstíny pleti, zvýrazňují lesk vaší pokožku, pomáhají vyniknout barvě vašich očí a nebo vám dodávají mladistvější vzhled.

3. Zkombinujte víc osobnostních stylů

Osobnost každého z nás je naprosto unikátní. Proto je dost možné, že se najdete například ve dvou nebo třech osobnostních stylech, přičemž jeden je dominantní. Například váš styl může být většinou nadčasově klasický, ale také v něm mohou být sklony k provokativnějším rysům. Nebojte se toho! Může být zábavné experimentovat i s jinými styly, abyste našli svou vlastní jedinečnou verzi. 

4. Inspirujte se 

Pokud jste identifikovali svůj styl, může být zábavné najít víc zdrojů inspirace. Najdete je na ulici, v obchodním centru, v televizi nebo na sociálních sítích. Neváhejte si každý zajímavý styling uložit například do fotografií ve svém telefonu a inspirujte se jím ve chvílích, kdy nevíte, co na sebe. 

Foto: Shutterstock

Zdroj: Wikipedia Commons

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account