Léčba člověka mění jak po fyzické, tak po psychické stránce. Mimo jiné ovlivňuje libido a suchost u žen, což extrémně zasahuje do vztahů. Napadá vás hned, že přeci stačí lubrikační gel? Kdepak. Nejen to vám během rozhovoru vyvrátíme.

Podcast #dolebezstarosti je o intimních tématech, která se podle nás ve společnosti rozebírají méně, než je potřeba. Provázím jím Gynella, která je zastánkyní toho, že sdílení je velmi důležité, i když se to týká témat, která mohou narušovat vaší osobní zónu. Přesvědčili jsme o tom i v 8. dílu podcastu, do kterého dorazila Bára Hájková.

Bára je jedním z tvůrců podcastu “Smysl pro tumor”, který navazuje na stejnojmenný pořad České televize, jednou z osobností stojící za organizací Fuck Cancer a v neposlední řadě, sama si rakovinou prošla a po nemoci jí zůstala díra v hlavě.

A o čem se s Gynellou bavily? O tom, že rakovina je zákeřná nemoc, která zasahuje do každého aspektu lidského života, včetně jeho intimní části. Pro pacienty je pak těžké dostat se k informacím, jak řešit problémy s tím spojené, a to ze dvou důvodů. Zaprvé, jde o život, a tak prioritně řeší to, za druhé, lékaři mají omezenou kapacitu. A tak jsem se do toho pustili my.

Součástí procesu léčby zpravidla bývá snížený sexuální apetit, v případě mužů erektilní dysfunkce, u žen pak zvýšená vaginální suchost. To přeci nelze přehlížet!

V rozhovoru se dozvíte, co je v takových situacích klíčové a co ze svých zkušeností Bára doporučuje. Tento rozhovor je přínosný pro onkologické pacienty, pro posluchače, kteří mají lidé s rakovinou ve svém okolí a vlastně pro každého, kdo se zajímá o své tělo.

Zdroj: podcast #dolebezstarosti
Foto: se souhlasem Gynelly

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account