rakovina, smysl pro tumor

Na obrazovky přichází vzrušující novinka, která nemá na českém trhu konkurenci. Jste připraveni? Filip Březina, talentovaný student medicíny a vášnivý ragbista, zažívá v seriálu Smysl pro tumor příběh, který divákům připomene, že i v nejtemnějších chvílích může kvést něco krásného.

Režisérka Tereza Kopáčová přináší adaptaci úspěšné belgické verze Gevoel voor tumor, oceněné Prix Europa za nejlepší televizní sérii roku 2018. Tváře jako Tereza Brodská, Jiří Bartoška, Alžběta Malá, Pavel Řezníček a Natálie Řehořová doplňují nejnovější českou televizní minisérii, která má premiéru v neděli 7. ledna 2024 ve 20:10 na ČT1.

Rakovina. A co dál?

„Seriál Smysl pro tumor z mnoha úhlů pohledu zpracovává téma, které by mohlo znít: Mám rakovinu, co bude dál? Ústřední postava má život před sebou, zdravotní problémy si nepřipouští, slaví jeden úspěch za druhým. Ze dne na den je ale všechno jinak. Lékaři mu diagnostikují rakovinu, která se propíše nejen do jeho života, ale dotkne se taky jeho nejbližších a přátel. I jejich osudy vypráví tahle série optimisticky a s velkou dávkou naděje. A tím se vymyká všemu, co bylo na tohle téma u nás dosud natočené. Na rakovinu by neměl být člověk sám. Ať už se týká přímo nás, nebo někoho v našem okolí. Léty udržované tabu kolem onkologických onemocnění bychom chtěli tímto příběhem alespoň trochu pobořit, tak jako se to povedlo belgické předloze,“ přeje si kreativní producent Matěj Stehlík.

Smysl pro tumor nekopíruje stereotypní pohled na rakovinu, a tak odhaluje nejen boj s nemocí, ale i sílu lásky, která v těžkých chvílích lidi spojuje. Pro Filipa Březinu, který pro hlavní roli obětoval nejen své vlasy, ale i stálé divadelní angažmá, byla příprava na tuto roli cestou objevování vlastních emocí a uvědomování si, že i v nejtemnějších okamžicích může být světlo naděje.

Celý seriál byl natáčen ve Fakultní nemocnici Hradec Králové, což přidává autentičnost každé scéně. Závěry každé epizody pak nabízí pohled na mladé lidi, kteří prošli léčbou na onkologii a aktivně se angažují v projektu Fuck Cancer.

Smysl pro tumor je více než televizní seriál, je to cesta skrze životní bouři, která nám ukazuje, že i v nejtemnějších chvílích může zazářit svit naděje a lásky. Dejte šanci tomuto příběhu a sledujte příběh jednoho kluka, který má přeci „celý život před sebou“.

Zdroj: Česká televize

Foto: se souhlasem České televize

Tagy:
1 Komentář
  1. Romana Mlynářová 7 měsíců ago

    Budu se dívat.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account