Janina Šlemínová-Staehelin vystudovala na ČVUT obor letectví, dráha, na níž přistála, je ale zcela odlišná. Její doménou se staly eventy a také móda. Již při vysoké škole založila svou první agenturu a podniká dodnes. Její aktivity nezastavil ani Covid, ač právě eventová oblast patřila k těm nejvíce postiženým nejrůznějšími opatřeními. Poslechněte si příběh ženy, která je v mnoha ohledech inspirací nejen svým vrstevnicím.

„V naší komunitě Ženy s.r.o. jsem vždy tvrdila, že ženy 50+ jsou plné elánu a rozhodně by se s nimi mělo počítat. Janina Šlemínová je toho živým důkazem, což v rozhovoru několikrát potvrzuje. Ať už jde o podnikání, seznamování, manželství, do všeho jde naplno a je pro mě velkou inspirací,“ říká Eva Čejková k novému Talku (z)lomu.

Nucená pauza byla výzvou i časem k zamyšlení

Janina srší obrovskou energií a optimismem, ale i ona přiznává, že byly chvíle, kdy chtěla všeho nechat. Naštěstí se těmito momenty nenechala přemoci a její agentura Stars Events se řadí k nejlepším v oboru. Za poslední měsíce například zvládli zajistit pět velkých konferencí v pěti různých zemích. „Jsem pyšná, že jsem ustáli covidovou dobu a vše se opět rozjíždí. I mě to určitým způsobem zpomalilo a donutilo k zamyšlení,“ připouští Janina, pro níž je práce radostí, nikoliv prací. „Baví mě, že žádný den není stejný. Změna je pro mě hnacím motorem a také to, že mám možnost stále něco tvořit,“ dodává.

Foto: se souhlasem Janiny Šlemínové-Staehelin
Foto: se souhlasem Janiny Šlemínové-Staehelin

Vášní Janiny je kromě práce také móda. Obě tyto oblasti propojila například v rámci projektu Fashion Stars Night, jehož zatím poslední 15. ročník se konal v roce 2020 přesně noc předtím, než se vše uzavřelo. Inspirativní módní show umožňovala prezentovat práci vybraných designérů ve výjimečném prostředí, tak věřme, že se ji podaří opět obnovit.

Zlomové okamžiky ve vztazích

Tak trochu průkopnickou akci uspořádala Janina i po svém rozvodu. „Udělala jsem jako takový pilotní projekt Divorce Party. Byla to skvělá oslava nové životní kapitoly, jen mi přátelé rozmluvili pozvat i exmanžela,“ směje se. Ač její rozvod patřil k těm tzv. šťastným, dnes přiznává, že ho dlouho neměla v sobě zpracovaný. Teď už je to ale jinak. „Emoce už zmizely a jsem vděčná, že díky manželství mám skvělou dceru. Máme spolu krásný, spíš kamarádský vztah.“

Dětí chtěla Janina víc, ale nevyšlo to. Až poměrně nedávno. Ve chvíli, kdy už vlastně nedoufala, poznala svého osudového muže. Ten má z prvního manželství děti dvě, takže sen o velké rodině došel naplnění. „Přišel, když jsem byla opravdu připravená. Zkusila jsem i seznamku a právě ve chvíli, kdy jsem si řekla, že s ní končím a odhlásila se, došla zpráva od Philipa,“ vzpomíná Janina.

Začala tak pohádka. Po květnovém seznámení přišla v prosinci žádost o ruku – 22. 12. ve 22:22, a jelikož je dvojka Janiny šťastné číslo, svatba na sebe nenechala dlouho čekat. Konala se 22. 2. 2022. „Říkala jsem si, jestli to není rychlé, ale dcera mě podpořila. Řekla mi, že už mi není dvacet a není nač čekat.“

Foto: se souhlasem Janiny Šlemínové-Staehelin

Na základě své zkušenosti vzkazuje Janina všem ženám, aby se nevzdávaly a nedávaly si žádné limity. „Rozvod není konec světa, ani když zůstanete jako samoživitelka. Pořád si můžete plnit sny. A novou lásku lze najít i po padesátce.“ Sama dnes vidí, že dřív vlastně neměla soukromý život, ale bála se přiznat si, jak jí to chybí. „Teprve teď mám plnohodnotný život, užívám si ho i v soukromí,“ připouští Janina s tím, že už také zjistila, v čem je dobrá, co ji baví a čemu se chce víc věnovat – kreativní činnost a setkávání se ženami. “Můžeme se hodně vzájemně inspirovat a když žena podporuje ženu, je to moc hezké.“

Další zajímavé rozhovory Talku (z)lomu najdete na našem YouTube kanále nebo na Streamu. Vše si můžete poslechnout také jako podcast na dostupných platformách.

Foto: se souhlasem Janiny Šlemínové-Staehelin

Tagy:
5 Komentářů
 1. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Skvělý a inspirativní příběh – rozhovor.

 2. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Překrásný rozhovor

 3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Příběh, který mi něčím připomněl ten můj. Byla jsem rozvedená, a žila s přítelem ve vztahu spíš kamarádském. Tak jsem si řekla, že si do 50.ti let chci najít partnera pro život. A povedlo se, bylo mi 48 let a na jaře jsem potkala svého manžela. V srpnu byla svatba a táhneme spolu již 13. rok 🙂

 4. NelaVávrová 1 rokem ago

  pěkný příběh, také jsem vystudovala stejný obor, akořát VUT Ostrava a živím se úplně něčím jiným 🙂 hodně štěstí….

 5. Pěkný příběh, paní přeji hodně štěstí…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account