Přestože nejdůležitější pomůckou při čištění zubů zůstává kvalitní zubní kartáček a vaše důslednost, jednou z novinek posledních let, kterou doporučují zubní hygienisté i experti, je ústní sprcha. Vaše zuby k sobě totiž zdánlivě velice těsně přiléhají, ale ve skutečnosti mezi nimi jsou mezery – dole u dásní někdy relativně velké. V těchto mezizubních prostorech se často usazují nečistoty, ke kterým se ale kartáček nemá šanci dostat. A přesně v takových místech pomůže ústní sprcha, mimo jiné výborný pomocník při čištění rovnátek či okolí zubních implantátů či můstků. Jejím použitím dosáhnete nejen maximální orální péče, ale funguje i jako prevence onemocnění dásní. 

Proč zařadit ústní sprchu do vaší zubní hygieny:

1. Pomocník pro dokonale vyčištěné zuby

Ústní sprcha je schopná při správném použití odstranit až 99,9 % zubního plaku. Plak totiž rozrušuje a následně odplavuje patogenní bakterie, čímž redukuje krvácení a záněty vedoucí až k parodontitidě (lidově paradentóze). Také se jednou o ideální pomůcku pro ty, kteří mají implantáty, korunky, můstky nebo rovnátka. Je důležitá i pro diabetiky, kteří mají větší sklon k zánětům dásní a potížím z důvodu snížení nebo nepřítomnosti slin v ústech (xerostomie). Klinické studie prokázaly, že sprcha je v boji proti zánětům dásní efektivní stejně jako dentální niť. 

2. Funguje pod tlakem

Běžné ústní sprchy fungují na principu vstřikování proudu vody zacíleného do konkrétních míst v ústní dutině. Značka Waterpik pracuje s pulsujícím vodním paprskem, který proudí pod tlakem až 5,5 barů a 23 pulsů za vteřinu. Intenzita tlaku se reguluje až desetistupňovou škálou. 

3. Jednoduše se používá

Používání ústní sprchy je snadné a rychlé. Nejprve naplníte nádržku vodou, nastavíte intenzitu tlaku – než si zuby a dásně na tlak zvyknout, je vhodné používat nejnižší stupeň. Pak už stačí vložit sprchu do úst a nechat je otevřená, aby použitá voda mohla odtékat do umyvadla. Při pomalých pohybech tryskou postupně čistíte mezizubní prostory zubů jako při použití zubní nitě tak, abyste žádný nevynechali. 

Foto: se souhlasem Profimed

Náš tip: Waterpick Cordless Advanced WP560 White

Ústní sprcha od Waterpik nabízí jedinečnou kombinaci vodního tlaku a pulzaci a je proto pro čištění mezizubních prostor a linie dásní ideální. Mezi její pokročilé vlastnosti patří nový rychlý systém dobíjení, který se ke sprše připojuje magneticky, mimořádně tichý design, systém elektronického ovládání tlaku s možností 3 volitelných nastavení, tryska s rotací do 360° a snadno plnitelná nádržka s vodní kapacitou na 45 sekund chodu. V balení naleznete také 4 trysky s pouzdrem, cestovní zátku a cestovní taštičku, takže se stane vaším nejlepším zubním pomocníkem, ať už budete kdekoliv. 

Naši testeři jsou v plném proudu testování ústní sprchy Waterpik WP560 a brzy se můžete těšit na jejich recenze.

Více se o produktu dozvíte ZDE.

Foto: Shutterstock, se souhlasem Profimed

Zdroj: Profimed

Tagy:
5 Komentářů
 1. PetraVelíková 1 rokem ago

  Dentální hygienistka tvrdí, že je naprosto k ničemu, tak kdoví, kde je pravda…

 2. Tamara Schovancova 1 rokem ago

  zatím jsem nic takového nezkoušela

 3. AlexandraSemanová 1 rokem ago

  Skvelý článok.

 4. renata zborníková 1 rokem ago

  Zubní sprchu používáme doma cca rok. Zubačka tvrdí, že to na zdraví chrupu nemá žádný extra vliv, ale já jsem s ní ale moc spokojena. Už pro ten jedinečný pocit čistoty v ústech.

 5. No tak tak dalece jsem ještě nedospěla, nicméně nikdy neříkám nikdy…

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account