Styl oblékání je více než jen výběr oblečení, které si ráno obléknete. Je to forma sebevyjádření a způsob, jakým ukazujete světu, kým jste. Ale jak se různé styly hodí do různých situací? A co o nás říká způsob, jakým se oblékáme? Pojďme se na to podívat blíže.

Co o nás říká náš styl oblékání?

Náš styl oblékání odráží naši osobnost, hodnoty, vkus a někdy i náš životní styl. Například, pokud preferujete pohodlné a sportovní oblečení, může to signalizovat, že jste aktivní a rádi trávíte čas venku. Naopak, pokud preferujete elegantní a formální oblečení, může to znamenat, že jste profesionální a máte rádi pořádek a strukturu.

Jedním z prvků, které mohou odrážet náš styl, jsou doplňky. Například, kožené kabelky mohou ukazovat na vkus pro kvalitní materiály a tradiční design.

Nicméně, styl oblékání může být také ovlivněn aktuálními módními trendy. Příkladem může být barva roku 2023, která může ovlivnit výběr oblečení a doplňků.

TIP: pro pobavení se podívejte i na tento článek o nejkurioznějších styly oblékání.

Jak přizpůsobit styl různým příležitostem?

Styl oblékání je důležité přizpůsobit situaci a prostředí. Zatímco na pracovišti může být důležitý dress code, na večírku s přáteli nebo na dovolené může být naopak vhodné obléci se více pohodlně a volněji.

Pracovní prostředí

Na pracovišti je důležité dodržovat dress code, pokud takový existuje. Formální oblečení, jako jsou obleky nebo elegantní šaty, může být požadováno v některých profesionálních prostředích. Na druhou stranu, v kreativních nebo technologických odvětvích může být dress code méně striktní a může povolovat casual oblečení, jako jsou džíny a trička. Při výběru oblečení pro práci je důležité zvážit, jaké signály chcete vyslat svým kolegům a nadřízeným.

Volný čas a společenské akce

Při volbě oblečení pro volný čas a společenské akce je důležité zvážit typ akce a očekávání. Na formální akci, jako je svatba nebo galavečer, byste měli zvolit formální oblečení. Na neformální akci, jako je grilování s přáteli nebo rodinné setkání, můžete zvolit pohodlnější a volnější oblečení.

Nicméně, i při volbě oblečení pro volný čas nebo společenské akce můžete ukázat svůj styl a osobnost. Například, značkové dámské tričko může být skvělým způsobem, jak ukázat svůj vkus pro módu a kvalitu. Inspiraci moderních trendů jsem pro váš našli na webu Modio.cz, kde mimojiné naleznete třeba tyto dámské trička Hugo Boss.

Foto: Pixabay

Dovolená a pláž

Při volbě oblečení pro dovolenou a pláž je důležité zvážit klima, aktivity, které plánujete, a místní kulturu. Pohodlné a lehké oblečení je ideální pro teplé klima a aktivní dovolenou. Na pláži je důležité mít kvalitní plavky, které vám dobře sedí. Pokud potřebujete radu, jak vybrat plavky, můžete se podívat na náš článek Jak správně vybrat plavky pro vaši postavu.

Zdroj článku:

Módní trendy pro rok 2023: Co se bude nosit?

https://www.sikorashop.cz/a/dress-code-co-to-je-a-jak-se-podle-nej-obleknout

https://www.novinky.cz/clanek/zena-styl-nejkurioznejsi-modni-styly-mladych-pobavi-i-vydesi-40232767

 

Foto: Pixabay

Tagy:
3 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 10 měsíců ago

    Snažím se chodit vhodně oblečená kamkoliv .-)

  2. NelaVávrová 10 měsíců ago

    Ano, pracuji v odvětví, kde šatník hraje velkou roli. Hlavně pravidla oblékání. Děkuji za rady.

  3. Romana Mlynářová 10 měsíců ago

    Jediná podmínka na oblečení na pracovišti je čistota. Ostatní akce navštěvuji zřídka.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account