Sprchování je pro většinu z nás automatickou činností, nad kterou nijak zvlášť nepřemýšlí. Jenže podle odborníků bychom měli. Nevědomky totiž spousta z nás dělá chyby, kterými své pokožce ve sprše škodí. Jak ranní či večerní rituál proměnit v očistu, která vaší pokožce naopak prospěje?
Stačí se držet několika jednoduchých pravidel.
Jednou a dost?
Jak často se vlastně sprchujete? Ačkoli odborníci doporučují vlézt pod tekoucí vodu tak dvakrát týdně, je jasné, že bychom pak – zvláště v letních měsících – v práci a nejspíš ani doma nepatřili k nejoblíbenějším členům. Takže takovým kompromisem je sprcha jednou denně. To abychom ze sebe spláchli nečistoty a pot a „neoblažovali“ kolemjdoucí nebo spolupracovníky nepříjemným odérem. Proč vlastně nesvěřit své tělo sprše častěji? Důvod je jednoduchý – naše pokožka si na povrchu vytváří přirozený ochranný film, který se s každým sprchováním smývá a pleť se vysušuje a je náchylnější k nejrůznějším poškozením.
Rychle ven
Kdo by nemiloval ty chvíle, kdy na svoje unavené tělo necháváme stékat příjemnou horkou vodu. Ruku na srdce – kolikrát už se vám stalo, že jste nestihli dojet včas do práce, protože z rychlého „osprchnutí“ se stala 20minutiová relaxace? Jenže naše pokožka takové chvíle nevítá právě s nadšením. Ve sprše bychom měli být totiž maximálně 5 minut. Jinak hrozí narušení onoho ochranného filmu, který je na jejím povrchu, zbytečné vysušování a náchylnost k celé řadě kožních problémů.

Teplá, nebo studená?
Zastavme se ještě u teploty vody. Měla by být spíše teplá, nebo studená? Odpověď je lehce šalamounská – ani tak, ani tak. V podstatě byste neměli ve sprše cítit ani teplo, ani chlad, jako byste ani na svou pokožku vodu nepouštěli. Pokud si dopřejete vodu příliš horkou, dojde k vysušení pokožky. Studená voda vám sice nijak zvlášť neublíží, ovšem jakmile vylezete ze sprchového koutu, okamžitě se zase zapotíte a můžete do sprchy znovu. Výjimkou je samozřejmě otužování – to se doporučuje především po ránu, protože se pěkně „nakopnete“ (zatímco večer před spaním není takové nabuzení nejspíš nepotřebujete).
Pozor, jemná pokožka
Některá pravidla je dobré dodržovat nejen v průběhu sprchování, ale i na jeho závěru. Ať už používáte sebejemnější sprchový gel (k němu se ještě dostaneme), je potřeba jej z pokožky pořádně spláchnout. Na kůži by neměly zůstat žádné zbytky mycího prostředku, protože hrozí vysušení a narušení pokožky.
Spousta lidí končí sprchu pořádnou „masáží“ kůže ručníkem, kdy třou celé tělo pěkně dočervena. I když se může zdát, že takový peeling pokožce prospěje – vždyť se zbaví odumřelých buněk –, opak je pravdou. Rozpařená a mokrá pokožka je mnohem zranitelnější a náchylnější k mechanickému poškození. Takže se třením ručníkem zbavujete nejen odumřelých buněk, ale bohužel i svrchní vrstvy kůže. A tím jí rozhodně neprospíváte…
Čím se umýt?
Samozřejmě záleží i na tom, jaký sprchový gel používáte. Rovnou byste měli zapomenout na klasická mýdla, která zbytečně vysušují pokožku a narušují její pH. Ideální je tedy použít sprchový gel, který nejen pokožkunevysuší, ale ještě ji hydratuje a vyživí. Takový je i osvěžující sprchový gel Freschezza od značky přírodní kosmetiky N.A.E. Obsahuje výtažky z listů organického tymiánu a rozmarýnu, šetrně myje a osvěžuje pokožku těla. Zároveň respektuje její přirozenou hydrataci a myje ji bez vysušování. Sprchový gel Freschezza má veganskou recepturu a je certifikovaný Ecocert Greenlife jako COSMOS Organic podle COSMOS standardů – obsahuje 97 % ingrediencí přírodního původu a 10 % z celku pochází z organického farmářství. Tuba sprchového gelu je navíc vyrobena na rostlinné bázi, je tak plně recyklovatelná a se sníženým dopadem na uhlíkovou stopu.
Sprchový gel Freschezza od N.A.E. vyzkoušely i naše testerky. Jak se jim osvědčil?

„Sprchový gel má čirou gelovou konzistenci. Jeho vůně je výrazně bylinná, cítím především rozmarýn… Asociuje mi wellness, saunu či masážní emulzi. Gel se nanáší dobře, přiměřeně pění a po opláchnutí čistou vodou je na pokožce cítit již minimálně. Pokožka jej snáší dobře, není vysušená, ale příjemně osvěžená,“ chválila testerka Jaroslava.
„Tento sprchový gel mě doslova nadchl! Úžasná bylinková vůně, příznivé složení a moc pěkný obal, který v regále upoutá. Pěnivost je bezproblémová, po umytí je pokožka příjemná a opečovaná přírodou. Celkově vydařený produkt, koupila bych znovu,“ popsala testerka Kateřina.
„Pro mě je důležité, aby gel krásně voněl, nezanechával mastný filtr na pokožce a byl co nejvíce přírodní. Tak tento gel ne že splňuje všechny podmínky, ale navíc má veganské složení a obal na rostlinné bázi. Nejvíc jsem se zamilovala do bylinkové vůně gelu. V koupelně jsem zažila naprosto báječný aromawelness – rozmarýn a tymián je moc povedená kombinace. Pění také docela slušně, proto je pro mě tento gel jasná volba,“ neskrývala nadšení testerka Inna.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account