Rovné vlasy nikdy nevyjdou z módy! Parádu nadělají v práci, na nákupech, romantické večeři i firemním teambuildingu. Se žehličkou se to ale musí umět.

Nejbezpečnější způsob, jak ji použít, je jenom jeden! Znáte ho?

Lesklé a uhlazené prameny se hodí na příležitostné, denní i formální příležitosti. Samozřejmě, že málokterá žena má takovou kštici od přírody, proto je běžnou součástí domácnosti žehlička na vlasy. Ta dnešní, moderní, umožňuje vlasy snadno upravit během několika minut, což je fajn, nicméně teplo kštici nesvědčí. Pokud se narovnávání vlasů neprovádí správně, vlasy pukají zevnitř a slábnou. Proto si i vy dejte pozor na to, jak při žehlení postupujete!

Kolik stupňů je tak akorát?

Žehlička by měla mít keramické desky, turmalínový povlak a regulaci teploty. Již při mytí vlasů myslete na to, že potřebují uhlazující kondicionér, který je na následnou tepelnou úpravu připraví. Nikdy vlasy nežehlete, pokud nejsou stoprocentně suché, jinak výrazně přispějete k jejich poškození a krepatění a narušíte citlivou strukturu! Teplotu nastavte na 160 stupňů Celsia. Zdá se to málo, ale jedná se o magickou hranici, při které prameny netrpí.

Termoaktivní přípravek jako jistota

Následně použijte termoochranu ve spreji (důležité zvlášť tehdy, když si vlasy žehlíte nebo fénujete pravidelně) a přejeďte žehličkou po menším prameni (menší proto, aby se dostatečně prohřál). Pomaleji a jednou! Opakováním tahů snižujete kvalitu vlasů. Korunu krásy nechte dostatečně vychladnout, neboť vlasy jsou po žehlení oslabené. Teprve v závěru použijte lak či jiný stylingový přípravek, kupříkladu vyživující olej na konečky. Je to pro vás až příliš zdlouhavé a časově náročné, nebo své vlasy máte natolik oslabené, že teplo nesnesou? Aspoň částečně se dají uhladit i bez žehličky!

Rovnání bez tepla?

Osvědčují se pěnové natáčky větší velikosti, přibližně stejného průměru jako plechovka s nápojem. S nimi jděte spát. Zabírá také domácí maska připravená ze dvou šálků mléka a jednoho vajíčka (poměr upravte podle délky svých vlasů). Kštici umyjte, vymačkejte z ní přebytečnou vodu, naneste masku, hlavu přikryjte igelitovým sáčkem a nahřátým ručníkem a nechte 30 minut působit. Poté vlasy umyjte a nechte proschnout na vzduchu. Opakujte dvakrát týdně.

Vsadit však můžete i na oleje

Smíchejte jednu polévkovou lžíci oleje ricinového a stejné množství oleje kokosového. Směs mírně zahřejte a naneste ji na vlasy i pokožku hlavy. Krátce promasírujte, stejně jako v předchozím případě nechte působit 30 minut (dvakrát týdně) a smyjte.

Autorka: Karolína Dostálová

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account