123

S tichou závistí pozorujete ženy kolem sebe, které mají porcelánovou pleť a vypadají, jako by snad ani neměly žádné póry, zatímco vám jich příroda nadělila víc než dost? Pak je načase povolat domácí zásoby a dopřát své pleti pořádnou očistu a vzpruhu.
V boji s rozšířenými póry platí, že je nutné v péči o pokožku dodržovat základní pravidla. Tím prvním je pečlivé a pravidelné čištění, aby nedocházelo k ucpávání pórů, tím druhým pak pravidelný peeling k odstranění odumřelých buněk a nečistot. Využít můžete také sílu páry (ideálně před peelingem), která póry „otevře“ a lépe je tak zbavíte nečistot. Rozmazlit pokožku můžete i s pomocí pleťových masek. Jaké ingredience do nich zamíchat? A také řady domácích pomocníků.
Vaječný bílek
Někdo k němu přidává například med nebo citronovou šťávu, ale věřte, že bílek můžete používat klidně i samotný. On je totiž onou hlavní ingrediencí! Jednoduše jej trochu prošlehejte, abyste rozbila jeho typickou strukturu, a naneste na nos a další postižená místa. Po 30 minutách pečlivě smyjte. Tento postup můžete opakovat až 3krát týdně.
Jablečný ocet
Další úžasný pomocník, kterého oceníte především v boji s černými tečkami. Smíchejte jej se stejným množstvím vody a s pomocí vatového tamponku naneste na pokožku. Poté opláchněte teplou vodou (ocet by neměl na kůži zůstat, přece jen je poměrně agresivní a mohl by ji podráždit). Ideální je aplikovat octovou směs každý večer před spaním.
Citron a růžová voda
Protizánětlivá čisticí schopnost citronu společně s uklidňujícími účinky růžové vody jsou dobře známé. Tak proč toho nevyužít! Prostě obě ingredience promíchejte, naneste na pleť e po 15 minutách pečlivě opláchněte. Můžete opakovat dvakrát týdně.
Kurkuma, jogurt a vločky
Skvělý domácí peeling, který oceníte nejen při černých tečkách a rozšířených pórech (i když na ně je určený především). Smíchejte dvě lžíce jemně mletých ovesných vloček s jednou lžící jogurtu a polovinou čajové lžičky kurkumy (množství raději nepřehánějte – ráda barví). Směs naneste na obličej, a až zaschne, pečlivě ji smyjte.
Káva a cukr
Ne, nebudeme vás nabádat ke konzumaci tohoto lahodného nápoje (navíc s cukrem). Vezměte stejné množství cukru (klidně klasického bílého) a mleté kávy, přidejte několik kapek limetky nebo citronu pro spojení obou ingrediencí a vzniklou pastu použijte jako klasický peeling. Klidně i dvakrát týdně.
Foto: Shutterstock
Autrorka: Šárka Mikulová

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account