167

O mužích se říká, že „myslí jen na to jedno“. Odhlédneme-li od skutečnosti, že se jedná o jeden z největších stereotypů, pak je nutné podotknout, že v dnešní době také přibývá mužů, kteří jako by o sex ztratili zájem.
Ženská fantazie pak pracuje na plné obrátky. Když se mnou nechce spát, tak už mě nemiluje, určitě má jinou, možná vůbec není „na holky“… Poznáváte se? Pak vězte, že za mužovou nechutí o sex mohou stát mnohem nevinnější důvody!
„Milenka“ v kanceláři
Když si představíme nevěru, hned se nám vybaví sexy sekretářka, kolegyně, co o ní mluvil po večírku, fešná sousedka… Jenže ona milenka nemusí mít tak docela lidskou podobu. Pro mnoho mužů se jí totiž může stát práce samotná. Jsou tak ponoření ve své kariéře, že jí věnují veškerou pozornost a energii, již by za normálních okolností věnovali vám. Jinými slovy – máte doma workoholika, kterého nejen nic tak jako práce nevzrušuje, ale ani nemá na nic jiného čas a energii. Sex nevyjímaje. Nejspíš je na čase promluvit si o rovnováze mezi prací a soukromým životem…
A co teprve na obrazovce
Filmy pro dospělé jsou dnes naprosto běžně dostupné. Na tom není nic špatného, ostatně mohou být za určitých okolností i vzpruhou pro sexuální život. Ovšem jako u všeho i u nich platí, že nic se nesmí přehánět. Sexuologové se stále častěji setkávají s muži, kteří jsou na pornografii závislí. Jak se to projevuje? Zjednodušeně řečeno hledají raději vzrušení na obrazovce svého počítače, nikoli v ložnici s partnerkou. Pokud by to byl problém vašeho milého, pak asi nebude stačit jen obyčejná domluva. Nejspíš budete muset společně navštívit odborníka.
Hormony na bodu mrazu
Nemyslete si, že s hormony máme trápení jen my ženy. Libido ovlivňuje především testosteron, který ale s věkem u našich drahých poloviček pomalu klesá (zpočátku nejde o nic drastického, ale přidají-li se i další potíže, může to být sešup). Podle jistého výzkumu urologů z Harvardovy univerzity hlásí pacienti s nízkou hladinou testosteronu výrazné potíže v sexuálním životě. Přitom se dá situace řešit vhodnou léčbou.
Tělo, které nespolupracuje
U některých mužů se s věkem mohou objevit i problémy spojené s výkony v ložnici. Může se jednat o potíže s erekcí nebo třeba předčasnou ejakulací. A protože pro většinu pánů je nepředstavitelné, že by si takové potíže připustili (natož aby je řešili), raději se sexu dobrovolně vzdávají. Čímž se ovšem dostávají do začarovaného kruhu. Přitom drtivá většina takových obtíží je řešitelná! Jen odhodit stud a ego a vyhledat odbornou pomoc.
Je čas na prohlídku
S mužskými problémy v ložnici mohou být spojené i některé zdravotní obtíže. V přeneseném slova smyslu může být sexuální život takovým barometrem mužova zdraví. Za neuspokojivým libidem může stát například obezita, cukrovka, problémy se srdcem či prostatou. Samozřejmě to neplatí pro všechny, tedy nezájem o sex nemusí být hned ukazatelem zdravotních obtíží, nicméně není od věci tuto možnost zvážit.
Ani pomyšlení
Říká se, že mužům nezáleží na tom, kde či v jaké situaci se nacházejí – když jim nabídnete sex, nadšeně přijmou. Ovšem i to je jen mýtus. Pokud muž například čelí extrémnímu stresu, na jeho libidu se to zákonitě promítne. Nejen proto, že se zkrátka nemůže odpoutat od starostí, ale i proto, že jeho tělo produkuje velké množství stresového hormonu kortizolu, který chuti na sex rozhodně nepřidá. Jistě, těžko dnes stres ze života zcela vymažete, ale asi by se vyplatilo přesvědčit partnera, aby se vám se svými starostmi svěřil a dopřál si pořádný relax.
Foto: Shutterstock
Autorka: Lucie Pražáková

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account