Používáte celou řadu vlasových přípravků s pocitem, že pro váš účes dělají maximum? Opak je pravdou. A jak je to s fénem, dodržujete pravidla „bezpečnosti práce“?
Ať už máte vlasy rovné či kudrnaté, dlouhé nebo krátké, pravděpodobně se jim snažíte poskytnout tu nejlepší možnou péči, aby byly krásné a hlavně zdravé. Tak samozřejmě, nic proti tomu, ale jste si opravdu jistí, že všechno, co děláte, jim vážně tolik prospívá? Třeba tyhle návyky vám neodpustí!
Méně je někdy více
Obyčejný šampon, suchý šampon, balzám pro objem, kondicionér, olejíček pro zacelení konečků, lak, gel, pěnové tužidlo – všechny tyto produkty kupujete a hlavně používáte? I když pochopitelně máte ty nejlepší úmysly, ve finále přinesou víc škody než užitku. Ucpáváte si jimi vlasové folikuly, čímž zpomalujete růst, riskujete nadměrné vypadávání a korunu krásy zbytečně zatěžujete. To se na její kvalitě i vzhledu samozřejmě negativně projeví.
Těsný účes, špatný účes
Doma, při sportu, v práci… Nesnesete prameny padající do očí? Pak se utažený culík nebo drdol jeví jako spásné a hlavně bezpracné řešení. Proč je to ale nevhodné východisko z rozcuchané situace?
„Příliš těsné účesy vlasy doslova vytrhávají. Navíc způsobují postupné odumírání folikul a poškozují pokožku hlavy. Já osobně doporučuji používat lehčí gel, který účes uhladí. Je to mnohem zdravější a bezpečnější,“ myslí si kadeřník celebrit Frank Galasso. Mimochodem, na um tohoto profíka se spoléhají hollywoodské celebrity, jako je například Gwyneth Paltrow, Calista Flockhart, Kim Kardashian nebo Lisa Marie Presley.
Fénování má svoje pravidla
Fén patří mezi běžné stylingové přístroje. Jak moc si ho ale připouštíte k tělu, respektive k hlavě? Naprosté minimum by mělo být 20 centimetrů, i když to znamená, že v koupelně a v předklonu strávíte o něco více času. Horkost, navíc v bezprostřední blízkosti kadeří, nahrává nevratnému poškození jejich povrchové vrstvy a zasahuje do celkové struktury. A to má následky. Co se týká žehličky na vlasy, tam je to podobná písnička. Občas ji nechte v šuplíku a dopřejte své kštici zasloužený odpočinek.
Foto: Shutterstock
Autorka: Karolína Dostálová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account